Az államot mintegy háromszor kisebb veszteség érte, miközben Budapest nem hagyhatja elszaladni a hiányt, szemben a központi költségvetéssel, amelynek deficitje a tervezetthez képest jóval nagyobb lesz – mondta az Mfor.hu-nak és a Privátbankár.hu-nak adott interjúban Kiss Ambrus, Budapest általános főpolgármester-helyettese. Annak kapcsán, hogy a
Évesített alapon 33,1%-kal nőtt a harmadik negyedévben az amerikai gazdaság, azaz a második negyedévben látott jelentős visszaesés nagy részét sikerült ledolgoznia. Az emelkedés az elemzői várakozásokhoz képest pozitív meglepetést okozott. A gazdaság teljesítményének az elnökválasztás szempontjából is fontos szerepe van.
Miközben korábban is problémát jelentett, hogy kevesen tesznek félre a nyugdíjas éveikre, most a koronavírus miatt - főleg az alacsonyabb jövedelműek közül - sokan gondolni sem tudnak arra, hogy megtakarítsanak.
Oroszország nem készül országos karantén bevezetésére a koronavírus-járvány miatt, a hatóságok által bevezetett intézkedések hatékonynak bizonyultak - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök egy csütörtöki virtuális befektetési fórumon, miközben az újonnan kimutatott fertőzések száma újabb rekordot döntött, és megközelítette a 18 ezret.
Nem változtatott az eddigi kamatkondíciókon és eszközvásárlási programokon csütörtökön az Európai Központi Bank (EKB) kormányzótanácsa. A döntés megfelelt a várakozásoknak, ugyanakkor a közlemény elején utaltak arra, hogy decemberben jöhetnek újabb lépések vagy finomhangolás.
Benyújtotta az Országgyűlésnek Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes az új lakások 5%-os áfájának visszavezetéséről és a CSOK-kal ingatlant vásárlók illetékmentességéről szóló törvényjavaslatot. 2026 végéig élhet az 5%-os lakásáfa azokra a 150 négyzetméter alatti lakásokra és 300 négyzetméter alatti családi házakra, amelyekre 2022 végéig megtörténi
Az Oecd nemrég közzétette hatástanulmányát, amelyben a nyereségadó mértékének a multinacionális cégek beruházási hajlandóságára gyakorolt hatását vizsgálta. A tanulmány nemcsak érdekes makrogazdasági összefüggéseket mutat be, de az abban foglalt következtetések fontos pillérei lehetnek majd az Oecd adóalap-erózió és jövedelem-átcsoportosítás elleni
A koronavírus terjedése és az újabb korlátozó intézkedések miatti aggodalmak miatt ma is nagyot esett az olaj ára, miután a befektetők tartanak attól, hogy az előbb említett tényezők miatt a fekete arany kereslete tovább gyengülhet.
Zajlik az élet a Delta Technologiesnál, miközben folyamatban van a részvények tőzsdei bevezetése, új vezető érkezett a cég egyik legfontosabb leányvállalatához, a Delta Systemshez. Közben lecsapott a koronavírus-járvány és a gazdasági válság, ami az informatikai szektorra is hatással volt. A tervekről, a kilátásokról, az akvizíciós célokról és a vá
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) küldöttgyűlésén a 127 küldött - nyílt szavazáson - ellenszavazat nélkül, 19 tartózkodás mellett ismét Parragh Lászlót választotta meg a köztestület elnökének.
A Semmelweis Egyetem a napokban jelentette be, hogy elhagyhatta a kórházat az első olyan koronavírussal fertőzött beteg, akit a hazai fejlesztésű remdesivir COVID-gyógyszerrel kezeltek. Míg az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint nincs jelentős hatása a betegek túlélési esélyeire a gyógyszer, addig mások hiányolják a transzparens magyar kutatá
Közzétette harmadik negyedéves gyorsjelentését az OMV, a Shell és a Repsol is. Az osztrák olajtársaság eredményei csalódást keltőek voltak, míg a Shell és a Repsol a várakozások felett teljesített. A tavalyi hasonló időszakhoz képest azonban még így is óriási volt a csökkenés az eredményeket illetően, de azért akadnak már biztató jelek is: a Shell
Az európai szintű recessziót tartják a legnagyobb, bevételre leselkedő veszélynek a magyar cégek, derült ki az Intrum felméréséből. A kintlévőségek egyre nagyobb problémát jelentenek a vállalatoknak, jó hír viszont, hogy a visszaesésre
2020. évi CVII. törvény néven megjelent a Magyar Közlönyben a törlesztési moratórium szelektív meghosszabbításáról szóló jogszabály. Hogy a gyermekesek, nyugdíjasok, közfoglalkoztatottak és munkanélküliek mellett pontosan mely vállalkozások jogosultak a hosszabbításra, az csak egy külön rendeletből fog kiderülni.
A lopakodó ősz megmutatta nekünk az elmúlt hetekben az eső, a szél és a hűvös reggelek erejét. Ilyenkor többször eszünkbe juthat egy csésze finom, gőzölgő tea, amit az egészségünk érdekében, megszokásból vagy egyszeri fellángolásból megiszunk. A minap tűnődtem, vajon mennyi mindent nem tudunk erről a világszerte fogyasztott italról és az évezredek
A gyakorlati körülmények között végzett összehasonlító kísérletben egyszerűen észlelhetők voltak a fogyasztási különbségek az egyes művelési módok esetében.
Egy éve történt a bejelentés, hogy a hazai üzletfejlesztési piac egyik legismertebb szereplője nevet változtatott és Mentors & Partners Group néven Magyarország vezető üzletfejlesztőjévé vált. A cég 10 éve indította el a ma már sokak által alkalmazott „business mentoring programot”, mely a stratégiai tanácsadás legmagasabb szintje, a business c
A Lidl Magyarország Bt. kivonja a forgalomból, valamint visszahívja a fogyasztóktól a Milbona Selection Brie de Nangis francia lágy sajt termék egyik 100 grammos tételét toxintermelő E. coli baktérium szennyeződés miatt - tájékoztatta az MTI-t a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal csütörtökön.
A CMC Déli Klinika kutatói a világon elsőként igazolták, hogy a mediterrán bodorrózsa kivonat gátolja az új koronavírus szaporodását szövettenyészeteken, valamint pozitív irányban befolyásolja a vírusfertőzés által okozott kóros immunológiai reakciókat is.
A CMC Déli Klinika kutatói a világon elsőként igazolták, hogy a mediterrán bodorrózsa kivonat gátolja az új koronavírus szaporodását szövettenyészeteken, valamint pozitív irányban befolyásolja a vírusfertőzés által okozott kóros immunológiai reakciókat is.
Képzeljük el, hogy 2030-ra teljesen elfogadottá válik, hogy az emberek kizárólag a virtuális térben dolgoznak és találkoznak egymással, anélkül, hogy elmennének otthonról. Ez a forgatókönyv a képzelet szüleményének tűnt volna egy évvel ezelőtt. A koronavírus világjárvánnyá válása óta azonban a kizárólag otthonról történő munkavégzés és kapcsolattar
A Magyar Nemzeti Bank által tavaly indított Növekedési Kötvényprogram 2019 őszén több kormányközeli céget megmozgatott, és több tízmilliárd forint értékben bocsátottak ki kötvényeket. Úgy tűnt azonban, hogy a járvány ezen a területen is törést hozott, ám az elmúlt napokban fordult a kocka, és a MOL Fehérvár FC tulajdonosának, Garancsi Istvánnak az
A fővárosi önkormányzat újra a kormány asztalára teszi az Európai Beruházási Bankhoz benyújtandó fejlesztési hitel programcsomagját - közölte a főpolgármester csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón. Karácsony Gergely hozzátette: abból ötven új trolibusz és ötven villamos beszerzését valósítanák meg, ezzel másfél millió ember közlekedését javítan
Bodó Sándor foglalkoztatáspolitikai államtitkár az InfoRádióban elmondta, nem húzódnak félre a 2021-es tárgyalásoktól, de reméli, a kormány nem kell a megállapodáshoz, és az gyorsan meg is születik.
Minden harmadik ember (31 százalék) kifejezetten a járványhelyzet miatt kezdett takarékoskodni, miközben 44 százalék már korábban is spórolt, és ezt a szokását továbbra is fenntartja, a takarékoskodók így a magyar népesség háromnegyedét
A statisztikák szerint a társadalom körülbelül 15 százaléka speciális igényű ember, Európában 120 millióan, Magyarországon 1,5 millióan élnek mozgásszervi-, audiovizuális akadályokkal vagy kognitív zavarral. Az egyenlő esélyű hozzáférés Európában és Amerikában is alapvető jognak számít. Ennek egyik kiemelt területe az épített környezetünk, melynek
A fővárosi önkormányzat újra a kabinet asztalára teszi az Európai Beruházási Bankhoz (EIB) benyújtandó fejlesztési hitel programcsomagját - közölte a főpolgármester csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Ma tették közzé a harmadik negyedéves amerikai GDP adatot, amely évesített negyedéves szinten 33,1%-os emelkedést mutat. Donald Trump amerikai elnök Twitteren reagált a számokra.
Megugrottak a hazai kereskedelmi-ingatlan piac kockázatai, túlfűtött az irodai és hotel szegmens, csak a raktárak nyertek. További boltbezárások lehetnek és a plázák gyorsabb alkalmazkodásra kényszerülnek – összegezte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az ágazat első félévét a most kiadott jelentésében.
A magyar agrárium egyre több olyan problémával néz szembe, amely megoldható a technológia segítségével. Az innovációk létrehozásának és elterjesztésének támogatásával a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) tech-inkubátorprogramot indított, melynek célja gyakorlati problémák megoldása gyakorlati technológiák segítségével. Győrffy Balázzsal, a Nemzeti
Az amerikai technológiai óriásvállalatok közül három is ma teszi közzé a harmadik negyedéves eredményeit, amelyekből kiderül, hogy a koronavírus-járvány közepette hogy tudtak teljesíteni és milyen kilátásokra számítanak. Az Apple, az Amazon és az Alphabet gyorsjelentése az amerikai tőzsdék zárása után érkezik, megnéztük, hogy melyik cégnél mire kel
A hotelpiac jelenlegi számait, illetve a jövőbeli visszaépülési várakozásokat elnézve, szinte elkerülhetetlen, hogy bedőlések és csődök is elérjék hotelpiacot. A turizmus nehéz helyzete mellett, az irodapiac, a bevásárlóközpontok és üzletek, valamint a logisztikai ingatlanok kilátásait, és az eddigi változásokat is összefoglalták az MNB elemzői a l
Csütörtökön is a 0,6 százalékos alapkamatnál 0,15 százalékponttal magasabb, 0,75 százalékos kamatot hirdetett a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az egyhetes betéti tenderen.
Nagy ütést kapott a hazai kereskedelmi-ingatlan piac, megnőttek a kockázatai, túlfűtött az irodai és hotel szegmens, csak a raktárak nyertek. További boltbezárások lehetnek és a plázák gyorsabb alkalmazkodásra kényszerülnek – összegezte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az ágazat első félévét a most kiadott jelentésében.
A hotelpiac jelenlegi számait, illetve a jövőbeli visszaépülési várakozásokat elnézve, a várakozások szerint szinte elkerülhetetlen, hogy bedőlések is elérjék a hotelpiacot. Ismerve a piaci dinamikát - ami az egyiknek rossz, az a másiknak jó - vélhetően lesznek olyan nagyobb likviditással rendelkező nagybefektetők, akik hosszabb távon tudnak gondol
Bár a járvány második hulláma miatt gyakorlatilag a turisztikai célú utazás megszűnt, még mindig vannak olyan speciális helyzetek, amikor útra kelhetünk. Kérdés, hogy érdemes-e utasbiztosítást kötni? A szakértő válaszol.
Az elsők között fogja kiírni a magyar kormány a 2021-2027-es uniós ciklus terhére a lakosságnak szóló napelemes pályázatot a jövő év során és abban szociális szempontokat is fognak érvényesíteni, azaz nem minden régióban lesznek egységesek a támogatási feltételek, a pontos szabályok 2-3 hónap múlva jönnek – mondta el a Portfolio kérdésére ma Ágosth
A nap kétségtelenül egyik legnagyobb vesztese a finn Nokia, amelynek a részvényei közel 20 százalékot estek a mai kereskedésben. A befektetők csalódottságának forrása elsősorban az, hogy a társaság csökkentette a 2020-ra vonatkozó iránymutatását, illetve a várakozások alatti célokat jelentettek be a következő évre vonatkozóan. Emellett az 5G versen