Egy fegyveres behatolt szerdán az iráni parlament épületébe, és tüzet nyitott a biztonsági őrökre, egyiküket lábon lőtte, majd elfutott - jelentette a Farsz és a Mehr félhivatalos iráni hírügynökség.
Akárki lesz az Egyesült Államok következő budapesti nagykövete, az itteni amerikai külképviselet feladata feltétlenül az lesz, hogy erősítse kapcsolatainkat, nem pedig az, hogy beavatkozzon Magyarország politikájába, mint korábban – mondta a Magyar Időknek Connie Mack, Magyarország érdekeinek megbízott washingtoni képviselője, aki a Századvég Alapí
Chartelle St. Laurentet gyermekbántalmazással vádolják, miután szándékosan megmaratta egyéves kislányát egy kígyóval, és az esetről készült videót közzétette a Facebook-oldalán.
Minden jel arra vall, hogy elszigetelt volt az a támadás, amelyet egy kalapácsos férfi követett el egy rendőr ellen kedd délután a párizsi Notre Dame előtti téren, és semmi nem utal arra, hogy az illető radikális iszlamista volna - közölte szerdán a francia kormány szóvivője az RTL rádiónak nyilatkozva.
Kétszínűek a Magyarországot sújtani készülő intézkedések A kvóta elutasítása miatt szankcionálnának, miközben szerintük a migráció előnyös dolog a számunkra Megbüntetni készülnek a visegrádi országokat A régi, illiberalizmussal fertőzött hagyományos világban a „barát” és a „szövetséges” volt az, akitől amúgy is és viszonzásként is jót és barát
Az Iszlám Állam szunnita dzsihadista szervezet jelentkezett az iráni parlament és a teheráni Khomeini-mauzóleum elleni szerdai támadás elkövetőjeként - jelentette az al-Arabíja pánarab hírtelevízió, amelyet a RIA Novosztyi orosz hírügynökség idézett.
Pedig a 40 éves Farad I. azt kiabálta: „Ezt Szíriáért!”, és a támadás után szemtanúk szerint az ISIS által kikiáltott kalifátus katonájának nevezte magát.
A katariak attól tartanak, hogy a szomszédaikkal kitört diplomáciai háború áruhiányhoz vezet. Katar a világ egyik leggazdagabb állama, de a kis sivatagi ország élelmiszer-ellátása jelentős mértékben függ az importtól.
Minden jel arra vall, hogy elszigetelt volt az a támadás, amelyet egy kalapácsos férfi követett el egy rendőr ellen kedd délután a párizsi Notre Dame előtti téren, és semmi nem utal arra, hogy az illető radikális iszlamista volna - közölte szerdán a francia kormány szóvivője az RTL rádiónak nyilatkozva.
Elfogadta az új egységes bértörvényt a román képviselőház szerdán, a közszférának azonban 2018 januárjáig még várnia kell az - eredetileg júliusra beígért - első béremelésekre.
Több fegyveres megtámadta az iráni parlamentet és a tőle mintegy húsz kilométerre fekvő teheráni Khomeini-mauzóleumot szerdán; a támadások elkövetőjeként az Iszlám Állam szunnita dzsihadista szervezet jelentkezett. Pir-Hoszein Kolivand, az iráni mentőszolgálatok vezetője az IRIB állami televízió jelentése szerint arról számolt be, hogy a kettős ter
Párizs - Két francia állampolgár halt meg a két ausztrál és egy-egy új-zélandi, brit és spanyol mellett a szombati londoni terrortámadásban, ugyanis egy korábban eltűntként számon tartott franciát azonosítottak az áldozatok között - jelentette be szerdán Jean-Yves Le Drian francia külügyminiszter.
Megkezdi működését az úgynevezett Európai Védelmi Alap, amelynek célja az EU stratégiai autonómiájának megteremtése, a tagországi beruházások hatékonyabbá tétele, a biztonság megerősítése, valamint a versenyképes és innovatív ipari bázis előmozdítása - jelentette be Federica Mogherini uniós kül- és biztonságpolitikai főképviselő szerdán Brüsszelben
Három francia állampolgár halt meg a szombati londoni terrortámadásban – jelentette be szerdán Emmanuel Macron francia elnök. Az államfő nem beszélt arról, hogy ki a harmadikként azonosított francia áldozat, de nem sokkal korábban a brit rendőrség bejelentette, hogy a Temzében megtalálták az addig eltűntként nyilvántartott francia állampolgár holtt
Lezuhant az a katonai repülőgép, amely több mint száz utassal a fedélzetén korábban eltűnt a radarok képernyőjéről, nem sokkal azután, hogy felszállt a Mianmar déli részében fekvő Myeik városából.
Kövekkel, tojásokkal és más tárgyakkal is megdobálták az elmúlt hónapokban az egyik busztársaság áthaladó járműveit helyi fiatalok Brüsszel hírhedt negyedében, a terrorizmus fészkének tartott Molenbeekben. Az egyre gyakoribbá váló kődobálások miatt a De Lijn nevű flamand távolsági busztársaság sofőrjei nem hajlandók áthaladni Brüsszel főként muzulm