A 2019 elején Jeruzsálemben tartandó V4-Izrael csúcstalálkozóról is tárgyalt magyar miniszterelnök és Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő Brazíliavárosban.
Matracokban próbáltak két észak-afrikai férfit becsempészni a Spanyolország fennhatósága alatt álló Melillába. A spanyol határőrök egy fehér furgont ellenőriztek a határon, akiknek valami miatt gyanús lett az autó tetejére rögzített két matrac. Leemelték a fóliába csomagolt szállítmányt, majd késsel felhasították a huzatot. A bélésben kialakított b
A legnagyobb francia televízió, a TF1 híradójában mutatták be azt a riportot, amelyben a dán hatóságok arról beszélnek, hogy sokkoló intézkedéseket kellett bevezetniük a migránsok miatt.
Letette a hivatali esküt kedden a parlamentben Jair Bolsonaro, Brazília jobboldali elnöke, aki októberben nyerte el tisztségét a baloldal egymás után négyszeri győzelmét követően.
A Brexit lehetetlen helyzetbe hozta az Egyesült Királyságot, ráadásul Írország diktálhatja a feltételeket. Ez a történet arról is szól, hogy egy rövidlátó politikai vezetés hogyan okozhat elképesztő károkat egy jól működő rendszerben is.
A nagyhatalmak vezetői idén sem hagyták újévi útravaló nélkül a nemzetközi közösséget: a beszédek az elmúlt év nehézségei helyett inkább a jövőbeli célokra és kihívásokra helyezték a hangsúlyt.
Letette a hivatali esküt kedden a parlamentben Jair Bolsonaro, Brazília jobboldali elnöke, aki októberben nyerte el tisztségét a baloldal egymás után négyszeri győzelmét követően.
A kétoldalú viszony javítása melletti elkötelezettségét hangoztatta az amerikai-kínai diplomáciai kapcsolatok felvételének 40. évfordulója alkalmából folytatott telefonos megbeszélésén Donald Trump amerikai és Hszi Csin-ping kínai elnök - jelentette kedden az amerikai közszolgálati rádió (NPR).
Már ma kabinetülést tarthat a brit kormány, ahol azt vitatnák meg, hogy milyen következményekkel járna egy megállapodás nélküli brexit. Egyes elemzők szerint viszont egyre nő annak az esélye, hogy a brit EU-tagság mégsem szűnik meg a tervezett időpontban.
Fegyveres merénylők lelőtték kedden a dél-mexikói Tlaxiaco városának éppen csak beiktatott polgármesterét - erősítette meg egy Twitter-üzenetben az érintett Oaxaca állam kormányzója, Alejandro Murat.
Az amerikai Netflix tartalomszolgáltató Rijád követelésére kivette szaúd-arábiai kínálatából egy stand-up komédiájának egyik epizódját - jelentette az amerikai közszolgálati rádió (NPR).
Békét és boldogságot kért népének és a világnak utolsó újévi beszédében szerdán Akihito japán császár, aki az ázsiai szigetország modern kori történetében példátlan módon hamarosan lemond trónjáról.
Letette a hivatali esküt a brazíliavárosi parlamentben Jair Bolsonaro, Brazília új, jobboldali elnöke, aki októberben nyerte el tisztségét a baloldal egymás után négyszeri győzelmét követően.
Fegyveres merénylők lőtték le kedden a dél-mexikói Tlaxiaco városának éppen csak beiktatott polgármesterét – erősítette meg egy Twitter-üzenetben az érintett Oaxaca állam kormányzója, Alejandro Murat.
Négy nappal a csaknem végzetes síbalesete ötödik évfordulója után, az 50. születésnapja előtti napon közleményt adott ki Michael Schumacherről a családja.
Súlyos vonatbaleset történt szerdán Dániában, a rendőrség tájékoztatása szerint többen meghaltak. A baleset a Sjaelland és Fyn szigeteket összekötő hídon történt, a hidat emiatt le kellett zárni.
Ha menedékkérők erőszakos bűncselekményeket követnek el, akkor el kell hagyniuk az országunkat – mondta Horst Seehofer német szövetségi belügyminiszter.
Megkezdődött a helyezkedés Amerikában. Miközben a republikánus oldalon várhatóan Donald Trump elnök lesz az induló, a demokratáknál sűrű mezőny jöhet össze az elnökjelöltségért való versengésben.
A férfi bezárkózott az ungvári házba és azzal fenyegetőzött, hogy felrobbantja magát. Kimentek a helyszínre a rendőrök, a mentők, pszichológusok és orvosok, valamint a férfi szülei is.
Új időszak kezdődik Donald Trump amerikai elnök négyéves ciklusának második felében, miután az ellenzéki demokratáké a többség a képviselőházban, a törvényhozás alsóházában - mondta Magyarits Tamás Egyesült Államok-szakértő az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában.
Az egyik kutató, aki állítólag dolgozott a titkos helyen épült projekten, azt mondta: az óriásantenna fontos hadászati célt szolgálna egy esetleges háború esetén.
Olaszországban szintén napirendre került a kérdés tavaly októberben, méghozzá a kisebbik olasz kormánypárt, a jobboldali Liga által benyújtott törvényjavaslat jóvoltából.
Egészségügy, bankolás, kereskedelem, pénzügyek, ügyintézés, közlekedés, gyors informálódás - szinte nincs az életnek olyan területe, amelyhez valamilyen módon ne lenne szükség az internetre. A hálózat ősét életre hívő tudós karácsonyi halálhírét most jelentette a család.
Az indítványt együtt kezdeményezték jobb- és baloldali, valamint centrista pártok képviselőnői, az izraeli feminista mozgalmak pedig már tíz éve harcoltak egy efféle törvény megalkotásáért.