2012. július 5. csütörtök

júl. 5
21:39
Berki Krisztián "londoni lovon" gyakorolhat (Agroinform)
Berki Krisztián megkapta azt a típusú szert, amilyennel az londoni olimpián fog versenyezni.
júl. 5
21:41
Szilágyi Liliána kontinensbajnok 200 m pillangón (Agroinform)
Szilágyi Liliána 200 m pillangón Európa-bajnok lett az antwerpeni kontinensviadalon.
júl. 5
21:45
Labdarúgás: Lippai Ákos már nincs előzetes letartóztatásban (She)
Nincs már előzetes letartóztatásban Lippai Ákos, a labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK korábbi játékosa – tudta meg a boon.hu. Mint ismert, a középpályást a fogadási csalások ügyében gyanúsították meg.
júl. 5
21:47
FIFA: így működik a technológia - a Hawk-Eye és a GoalRef (She)
A labdarúgás szabályalkotó testülete (IFAB) csütörtökön Zürichben úgy döntött, hogy engedélyezi a játékvezetőket segítő gólvonal-technológia alkalmazását a sportágban. A FIFA két rendszer, az úgynevezett Hawk-Eye (sólyomszem) és a GoalRef használata előtt is szabad utat nyitott. Az alábbiakban elolvashatják, miként működik a két rendszer!
júl. 5
21:57
Lovrencsics gólt lőtt és gólpasszt adott a győztes Lech Poznanban (Agroinform)
A Pápa volt játékosa vezérletével győzött a Lech Poznan az Európa Liga selejtezőjének első fordulójában.
júl. 5
22:03
El: Lovrencsics góllal és gólpasszal mutatkozott be (She)
Kiválóan sikerült Lovrencsics Gergő első tétmérkőzése új csapatában, a Lech Poznanban: a Lombardtól kölcsönvett támadó gólt szerzett és gólpasszt adott a Zsetiszu elleni Európa-liga-selejtezőn. A magyar futballista kezdőként lépett pályára új együttesében az El-ben, és végigjátszotta a találkozót.
júl. 5
22:21
Szavazás: ön szerint kell a gólvonal-technológia vagy sem? (She)
A labdarúgás szabályalkotó testülete (IFAB) csütörtökön Zürichben úgy döntött, hogy engedélyezi a játékvezetőket segítő gólvonal-technológia alkalmazását a sportágban. A FIFA két rendszer, az úgynevezett Hawk-Eye (sólyomszem) és a GoalRef használata előtt is szabad utat nyitott. Ön szerint helyes a döntés?
júl. 5
22:23
El: emberhátrányban csak döntetlenre futotta az MTK-tól (She)
A labdarúgó Európa-liga selejtezőjének 1. fordulójában az MTK a szlovákiai Senica csapatát fogadta. A lendületesebben kezdő kék-fehérek a 30. percben szereztek vezetést Lázok János találatával. A második játékrészben rákapcsoltak a vendégek, és a szakadó esőben Kálnoki Kis Dávid kiállítása után az 55. percben emberelőnybe kerültek, három perccel később pedig Rolando Blackburn egyenlített. Az…
júl. 5
22:33
Nem is tudom, hogy emeltem meg a labdát a tizenegyesnél - Kanta József (Agroinform)
Az MTK csapatkapitánya szerint az első félidei játékával van esélye a továbbjutásra a magyar együttesnek a visszavágón.
júl. 5
22:39
El: a Senica edzője a legrosszabb félidőt látta csapatától (She)
A labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában az MTK hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a szlovákiai Senica ellen. A szeniceiek edzője, Zdenek Psotka szerint a visszavágón csapatának sokkal jobb teljesítményre lesz szüksége a továbbjutáshoz.
júl. 5
22:41
El: taktikus játékkal előnyt szerzett idegenben a Honvéd (She)
Az Európa-liga selejtezőjének első fordulójában a Honvéd a Flamurtarihoz látogatott, és Vernes Richárd szemfüles góljával, taktikus játékkal 1–0-ra megnyerte a mérkőzést.
júl. 5
22:43
El: Nagyon sajnálom az elrontott büntetőt - Kanta J. (She)
A labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában az MTK hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a szlovákiai Senica ellen. Az MTK csapatkapitánya, Kanta József sajnálja, hogy büntetőt hibázott az összecsapáson, ám szerinte egyáltalán nincs még lefutva a párharc.
júl. 5
22:45
Videó: Gruborovics Tamás nagy gólt lőtt 20 méterről (She)
Mint beszámoltunk róla, Gruborovics Tamás góllal és gólpasszal vette ki részét a finn JJK 2–0-s győzelméből a norvég Stabaek ellen az Európa-liga selejtezőjének első mérkőzésén. Íme, a találkozó összefoglalója!
júl. 5
22:51
Megérdemelten nyert Albániában a Honvéd (Agroinform)
A fiatal Vermes góljával szerzett 1-0-ás előnyt a kispesti gárda, jó esélye van a továbbjutásra.
júl. 5
22:57
Barcelona: bemutatták Jordi Albát, az álma vált valóra (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő FC Barcelona hivatalosan is bemutatta a csapat új szerzeményét, a Valenciától érkező friss Európa-bajnok Jordi Albát.
júl. 5
23:09
Első vereségével is továbbjutott csapatunk a junior vb-n (Agroinform)
Noha kikapott Dánia válogatottjától, a magyar junior együttes biztos továbbjutó a világbajnokság csoportköréből.
júl. 5
23:15
London 2012: D. Alves kimaradt, Marcelo utazhat az olimpiára (She)
Mano Menezes, a brazil labdarúgó-válogatott szövet6ségi kapitánya kihirdette 18 fős utazó keretét a londoni olimpiára.
júl. 5
23:17
Felkészülés: Király Gábor nélkül nyert az 1860 München (She)
Az 1860 München labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte a svájci rekordbajnok Grasshopperst. A német másodosztályú együttesből ezúttal hiányzott Király Gábor, akinek a helyén a cserekapus Timo Ochs kapott lehetőséget.
júl. 5
23:19
El: a végén jött a grúz henger - az összes eredmény egy helyen (She)
Véget ért a labdarúgó Európa-liga selejtezőkörének első fordulója. A magyar érdekeltségű mérkőzések felemás sikert hoztak, ugyanis az MTK 1–1-re végzett a Senicával, míg a Budapest Honvéd legyőzte idegenben az albán Flamurtarit (0–1). A grúz Metalurgi Rusztavi az utolsó negyedórában őrölte fel albán ellenfelét, végül három nullára nyert. Tekintse meg az összes mérkőzés eredményét és gólszerzőit…
júl. 5
23:21
Videó: Kanta zseniális passza után lőtt gólt Lázok (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, az MTK hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a szlovákiai FK Senicával az Európa-liga selejtezőjének első fordulójában. Íme, a találkozó összefoglalója!
júl. 5
23:27
A Rosenborg simán nyert Észak-Írországban, a Kalmar ugyanitt elhasalt (Agroinform)
A norvég Rosenborg fölényes győzelmet aratott idegenben, a svéd Kalmar viszont vereséget szenvedett riválisa otthonában.
júl. 5
23:29
A Senica edzője csapata leggyengébb félidejét látta az MTK elleni meccsen (Agroinform)
Zdenek Psotka nem tűnt igazán elégedettnek az 1-1-es döntetlenre végződött MTK-Senica EL-selejtező után.
júl. 5
23:33
Felkészülés: a PMFC kikapott a bosnyák bajnoktól (She)
A Szlovéniában edzőtáborozó PMFC labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 2–0-s vereséget szenvedett a bosnyák bajnok Zeljeznicartól. A szarajevói együttes az első félidőben kétgólos előnyt szerzett, majd a fordulás után is tartotta előnyét.
júl. 5
23:51
NS: az FTC és az Újpest is kiakadt az MLSZ-re - péntek (She)
A Nemzeti Sport pénteki számából ajánljuk:
júl. 5
23:53
El: Még nincs vége a párharcnak, de jó esélyünk van - Rossi (She)
Az albán Flamurtari vezetőedzője, Shkëlqim Muca szerint csapata jobban játszott a Honvédnál az Európa-liga selejtezőjének első fordulójának első meccsén. A magyar csapatot irányító Marco Rossi elsősorban a második félidővel elégedett.