2013. január 12. szombat

jan. 12
20:15
Férfi kosár NB I: száz fölött az Alba, pazar Swanston-negyed (She)
Az éllovas Alba Fehérvár, a második helyezett Kaposvár és a játéknapot a negyedik helyen haladó Sopron is győzött a férfi kosárlabda NB I 16. fordulójának szombati játéknapján.
jan. 12
20:15
Siófokon folytathatja az U20-as vb-bronzérmes csatár (Agroinform)
Várhatóan nem tér vissza az ETO-hoz egyetlen NB I-es csapatnak kölcsönadott játékos sem.
jan. 12
20:17
Serie A: Gilardino-duplára építve nyert a Bologna (She)
Az olasz labdarúgó-élvonalban a Bologna hazai pályáján a 2006-os világbajnok Alberto Gilardino vezérletével legyőzte a Chievo Veronát.
jan. 12
20:17
Tizenöt góllal nyert a Ferencváros (Agroinform)
Az FTC 40-25-re verte a BSE-t a női kézilabda NB I szombati játéknapján.
jan. 12
20:19
Kettős norvég siker a lengyel zászlóerdőben (Agroinform)
A norvég Anders Jacobsen nyert honfitársa, Anders Bardal előtt a síugrók Világkupa-sorozatának szombati versenyén.
jan. 12
20:27
Női kosár NB I: izgalmas végjátékban pécsi győzelem (She)
Két vereség után újra nyert a PEAC-Pécs a női kosárlabda NB I-ben: a pécsiek 70–68-ra diadalmaskodtak a Szekszárd vendégeként a 17. forduló szombat esti mérkőzésén.
jan. 12
20:27
Simán nyert az FTC és a Győr (Metropol)
Tizenöt találatnyi különbséget alakított ki a KEK-győztes FTC a BSE-vel szemben.
jan. 12
20:27
Körmenden győzött a listavezető Fehérvár (Agroinform)
A listavezető Fehérvár 104-93-ra nyert a Körmend otthonában a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.
jan. 12
20:29
Férfi vízilabda ob I: a ZF-Eger 12 góllal nyert a Honvéd ellen (She)
A ZF-Eger megsemmisítő vereséget mért a Groupama-Honvédra: 15–3-ra győzött hazai pályán a férfi vízilabda ob I alapszakaszának 12. fordulójában. A Szentes idegenben nyert 9–7-re a Kaposvár ellen.
jan. 12
20:45
Görögország: Megyeri most kezdő volt, és hibátlanul védett (She)
Az Olympiakosz Pireusz Rafik Dzsebbur 97. (!) percben szerzett góljával győzött a Levadiakosz ellen idegenben a görög élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában. A vendégek kapuját az ebben az idényben mellőzött Megyeri Balázs védte, aki hibátlanul teljesített.
jan. 12
20:45
Megyeri hibátlanul védte az Olympiakosz kapuját (Agroinform)
Az Olympiakosz Pireusz 1-0-ra nyert a Levadiakos otthonában a görög bajnokság 17. fordulójában.
jan. 12
20:47
Férfi kézi-vb: sima sikerrel kezdtünk Egyiptom ellen (She)
Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a spanyolországi világbajnokság D-csoportjában a magyar férfi kézilabda-válogatott.
jan. 12
20:47
Szoros csatában pécsi siker (Agroinform)
A PEAC-Pécs együttese kiélezett végjátékban nyert a Szekszárd otthonában a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.
jan. 12
20:49
Videó: „Agyilag teljesen nem voltunk a vízben a Vasas ellen” (She)
Csak az első félidő végéig volt szoros a Teva-Vasas–Debrecen férfi vízilabda bajnoki meccs, a harmadik negyedtől a hazaiak „meglógtak". A mérkőzés után Alex Giorgetti, a vendégek magyarul kiválóan beszélő játékosa kifejtette, hogy agyilag nem igazán voltak a vízben. A Vasas részéről Földi László a tudatos fegyelmezett játékot, Vámos Márton a magabiztosságot emelte ki.
jan. 12
21:03
Magabiztos győzelemmel kezdett a Mocsai-csapat (Infostart)
Az olimpiai negyedik helyezett magyar férfi kézilabda-válogatott a vártnál könnyebben, 32-23-ra nyert az egyiptomi csapat ellen a spanyolországi világbajnokság nyitófordulójában.
jan. 12
21:03
Férfi röplabda NB I: a Dunaferr és a Sümeg is nyert otthon (She)
A Dunaferr és a Sümeg együttese is hazai környezetben diadalmaskodott a férfi röplabda NB I szombati játéknapján.
jan. 12
21:03
Bárányos Zsolt Nyíregyházán kötött ki (Agroinform)
Az egykori válogatott középpályás, Bárányos Zsolt féléves szerződést kötött a Nyíregyházával.
jan. 12
21:05
Győri ETO: nem térnek vissza a kölcsönben lévő játékosok (She)
Várhatóan nem térnek vissza a labdarúgó NB I-ben szereplő Győri ETO kölcsönben lévő játékosai, de az még nem biztos, hogy mindenki ugyanott tölti-e a tavaszi szezont – írja az eto.hu.
jan. 12
21:07
Férfi kézi-vb: Az eredmény nem tükrözi a meccs nehézségét - Mocsai (She)
Mocsai Lajos, a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya az Egyiptom ellen 32–23-ra megnyert meccs után.
jan. 12
21:21
DVSC: Rezes, Kulcsár és Lucas is betalált a házi meccsen (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC-Teva szombat délelőtti edzésén egymás közti játékot vezényelt Kondás Elemér vezetőedző, a meccsen Rezes László, Kulcsár Tamás és Lucas Marcolini szerzett gólt.
jan. 12
21:21
Kiütéses egri diadal (Agroinform)
A ZF-Eger kiütéses győzelmet aratott a vendég Honvéd felett a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján.
jan. 12
21:23
Az oroszok Izlandot, az argentinok Montenegrót lepték meg (Agroinform)
Az orosz válogatott öt góllal legyőzte az izlandi együttest a spanyolországi férfi kézilabda-vb nyitófordulójában.
jan. 12
21:25
Nagyon örülök Mikler Roland teljesítményének - Mocsai Lajos (Agroinform)
A szövetségi kapitány a védekezést dicsérte az Egyiptom elleni győzelem után, ami szerinte hozta a várt nehézséget.
jan. 12
21:39
Férfi kézi-vb: Kicsit leültünk a meccs egyes időszakaiban - Császár (She)
Önkritikusan fogalmazott Császár Gábor az Egyiptom ellen kilenc góllal (32–23) megnyert vb-premiert követően a Spanyolországban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon. A mérkőzés legjobb magyar játékosának megválasztott – a találkozón nyolc gólt szerző – irányító azt nyilatkozta a Nemzeti Sport Online-nak, hogy egyes időszakokban kicsit leült a csapat.
jan. 12
21:40
Gilardino duplázott a Chievo ellen - videó (Agroinform)
A Bologna hazai környezetben 4-0-ra nyert a Chievo ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában.
jan. 12
21:41
Videó: Bezzeg nyilai célba találtak - darts ob Ecseren (She)
Ecseren jártunk a magyar dartsozók országos bajnokságának ötödik fordulójában a steel szakágban. A versenyt esélyeshez méltóan a férfiaknál Bezzeg Nándor, a nőknél Ihász Veronika nyerte meg. Az NSO Tv helyszíni riportja.
jan. 12
21:43
Férfi kézi-vb: bosszantotta a kisebb hullámvölgy Miklert (She)
Mikler Roland bravúros védéseivel döntő érdemeket szerzett az Egyiptom elleni győzelemből (32–23) a Spanyolországban zajló férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. A hálóőr a Nemzeti Sportnak elmondta: úgy készült, hogy a szünet utáni tíz percben eldöntjük a találkozót, ám erre végül csak a hajrában került sor.
jan. 12
21:57
NFL: Manning az év irányítója, Watt és Peterson „hibátlan” (She)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2012-es szezonjának All Pro-szavazásán Peyton Manning lett az év csapatának kezdőirányítója, Adrian Peterson és J. J. Watt pedig szó szerint mindenkit lenyűgözött.
jan. 12
21:57
Harmadszor is rámehet a vb-címre O'Shea (Agroinform)
Öt éven belül harmadszor is bejutott a BDO darts világbajnokság döntőjébe az angol Tony O'Shea.
jan. 12
21:59
Férfi kézi-vb: a dánok 14, a lengyelek két góllal nyertek (She)
Az Európa-bajnok dán válogatott 41–27-re nyert Katar ellen a spanyolországi férfi kézilabda-vb B-csoportjában, míg a C jelű kvartettben a lengyelek 24–22-re legyőzték Fehéroroszországot.
jan. 12
21:59
Borzalmas volt, de pontot szerzett a Real Madrid (Agroinform)
Helyzet nélkül tudta le a pamplónai kirándulást José Mourinho együttese, amely gól nélküli döntetlenre zárt.
jan. 12
22:01
Barcelona: Songot elengedik, visszatérhet Angliába - sajtóhír (She)
Angol sajtóértesülés szerint a Chelsea és a Liverpool már bejelentkezett Alex Songért, a Barcelona kameruni védőjéért, aki nem váltotta be a katalán együttes hozzá fűzött reményeit. Song a nyáron nagy valószínűséggel visszatér Angliába.
jan. 12
22:03
Primera División: döntetlenezett a Real az Osasuna otthonában (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, a Primera Divisiónban a sérült Cristiano Ronaldót nélkülöző Real Madrid az Osasunához látogatott, és egy ponttal távozott, mivel a mérkőzésen nem született gól.
jan. 12
22:15
Primera División: ikszelt a Real az Osasuna otthonában (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, a Primera Divisiónban az eltiltott Cristiano Ronaldót nélkülöző Real Madrid az Osasunához látogatott, és egy ponttal távozott stadionjából, mivel a mérkőzésen nem született gól.
jan. 12
22:16
Nekem is hét meccset kell nyerni, másoknak is - Serena Williams (Agroinform)
Wimbledon, az olimpia, a US Open és a vb győztese örülne, ha kevesebben figyelnének rá az év első Grand Slame előtt.
jan. 12
22:17
Férfi kosár Adria-liga: újra kiadós szolnoki vereség (She)
Újból érvényesült a papírforma: a sereghajtó Szolnoki Olaj 88–63-ra kikapott a játéknapot a negyedik helyen kezdő montenegrói Buducsnoszt vendégeként a férfi kosárlabda Adria-liga 17. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
jan. 12
22:18
Otthon nyert a Montpellier, idegenben a Bordeaux (Agroinform)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a Bordeaux 2-0-ra nyert a Rennes otthonában.
jan. 12
22:19
Videó: berabonázta a kipattanót - szép gól az izraeli bajnokin (She)
Látványos gólt szerzett Vijam Amase, a Maccabi Haifa labdarúgója a Hapoel Acre elleni izraeli bajnoki mérkőzésen. A drúz játékos a 74. percben rabonázva lőtt gólt egy kipattanó után.
jan. 12
22:20
Bukott a világbajnok osztrák, elúszhat a címvédés esélye (Agroinform)
Nem alakult jól a hinterzarteni verseny az osztrákok világbajnok síugrója, a kórházba kerülő Daniela Iraschko számára.
jan. 12
22:21
Felkészülés: Szalaiék győztek, a Bayern hármat vágott Bázelben (She)
A Mainz 1–0-ra megnyerte az Essen elleni felkészülési labdarúgó-mérkőzést, Szalai Ádám az első félidőt játszotta végig a találkozón, de ezúttal nem talált be. Huszti Szabolcs nem játszott a Hannover Utrecht ellen 2–1-re megnyert meccsén. A Bayern München 3–0-ra győzött a Basel ellen.
jan. 12
22:22
Sima szolnoki vereség (Agroinform)
A Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata sima, 88-63-as vereséget szenvedett a montenegrói Podgorica vendégeként.
jan. 12
22:33
Férfi kézi-vb: Tunézia közel állt a címvédő legyőzéséhez (She)
Utolsóként Franciaország és Tunézia is bemutatkozott a Spanyolországban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon. Az afrikai válogatott nyolc perccel a vége előtt még két góllal vezetett, a véghajrában azonban a címvédő franciák megrázták magukat, és 30–27-re nyertek.
jan. 12
22:33
Félbeszakadt az autósok szombati versenye (Agroinform)
A spanyol Joan Barreda Port győzött a motorosoknál a Dél-Amerikában zajló Dakar-rali nyolcadik szakaszán.
jan. 12
22:35
Férfi kézi-vb: az egyiptomi kapitány nem ment el a sajtótájékoztatóra (She)
A magyaroktól elszenvedett kilencgólos (32–23) vereséggel mutatkozott be a Spanyolországban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon Egyiptom, amelynek szövetségi kapitánya nem vett részt a mérkőzés utáni, hivatalos sajtótájékoztatón.
jan. 12
22:35
230 milliójába kerül a városnak az új debreceni jégcsarnok (Agroinform)
A debreceni közgyűlés a 2013-as költségvetés terhére nettó 230 millió forintot biztosított a jégcsarnoknak.
jan. 12
22:37
Dakar 2013: félbeszakadt az autósok szombati versenye (She)
A spanyol Joan Barreda Port győzött a motorosoknál a Dél-Amerikában zajló Dakar-rali nyolcadik szakaszán, összetettben pedig francia David Casteu vette át a vezetést.
jan. 12
22:37
Szokásos gyenge kezdés után brusztolós francia siker Tunézia ellen (Agroinform)
Dánia magabiztosan verte Katart, Lengyelország két góllal győzött Fehéroroszország ellen.
jan. 12
22:51
Jégkorong, Kontinentális-kupa: célegyenesben a Doneck (She)
Kis lépésre került a végső győzelemtől az ukrán Donbass Doneck a jégkorong Kontinentális-kupa donecki négyes döntőjének második fordulóját követően: a kvartett egyetlen százszázalékos együtteseként a záró körben a francia Rouen Dragons ellen már egy pont is elég a teljes sikerhez. És a papírforma biztos ukrán győzelmet ígér...
jan. 12
22:51
Martin Fourcade újra megnyert egy ruhpoldingi sprintet (Agroinform)
A tavalyi világbajnokság után ismét a francia Martin Fourcade sikerével ért véget egy sprint verseny Ruhpoldingban.
jan. 12
22:53
Úszás: Gyurta megható körülmények között adta át érmét Dale Oen családjának (She)
Gyurta Dániel ma este átadta olimpiai aranyérme másolatát a tavaly április 30-án tragikus hirtelenséggel elhunyt egykori úszótárs, Alexander Dale Oen családjának. A megható eseményen a magyar klasszis Alexander testvérének, Robin Dale Oennek adta át az egyedi készítésű érmet Oslóban.