2013. január 21. hétfő

jan. 21
0:03
Portugália: négy gólt lőtt, és őrzi dobogós helyét a Braga (She)
A portugál élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga Sagres) 15. fordulójában a Braga hazai pályán négy gólt szerezve kerekedett a csupán becsületgólig jutó Vitória Setúbal fölé, és így biztosan őrzi harmadik helyét a tabellán.
jan. 21
0:07
Videó: Császár Gábor jobban van, de még a gyógyulás útján (She)
Vírus megbetegedés miatt Császár Gábor nem lehetett tagja az Algéria ellen győztes magyar csapatnak a spanyolországi kézilabda-világbajnokságon. Az irányító az NSO Tv-nek adott gyors „helyzetjelentésében" elmondta, már picikét jobban érzi magát, de még nem tudni, hogy játszhat-e a lengyelek elleni hétfői nyolcaddöntőben.
jan. 21
0:11
NS: a lengyelek ellen a negyeddöntőért; Brachi a kivétel; Ferenczi visszavonul? - hétfő (She)
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk:
jan. 21
0:21
NFL: a San Fransisco jutott elsőként a Super Bowlba (She)
Bár „beragadt a rajtnál” a San Francisco 49ers Atlantában, 0–17-ről is talpra állt, és a vezetést a negyedik negyedben Frank Gore révén megszerezve 28–24-re győzött az NFL Nemzeti főcsoportjának döntőjében. Ezzel az 1994–1995-ös idény óta először jutott be a Super Bowlba, amelyen a New England–Baltimore mérkőzés győztesével találkozik február 3-án New Orleansban.
jan. 21
0:25
Atlético: edzője úgy készül, Falcao három hétre kidőlt (She)
Diego Simeone, a spanyol Atlético Madrid labdarúgócsapatának szakvezetője a Levante elleni hazai győzelem (2–0) utáni sajtótájékoztatón azt mondta, hogy körülbelül három hétig nem számíthat az együttes gólkirályára, Radamel Falcaóra.
jan. 21
0:39
NFL: a San Francisco jutott elsőként a Super Bowlba (She)
jan. 21
0:39
Az Aranyásók ott vannak a Super Bowlban! (Agroinform)
A San Francisco 49ers 17 pontos hátrányból fordított, és idegenben vívta ki a Super Bowlba való részvételt.
jan. 21
3:57
NFL: visszavágott a Ravens, létrejött a HarBowl (She)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) rájátszásában az Amerikai főcsoport döntőjében a Baltimore Ravens idegenben 28–13-ra legyőzte a New England Patriotsot. A Hollókat irányító John Harbaugh így csatlakozott testvéréhez Jimhez, aki a 49erst vezette Super Bowlba.
jan. 21
3:57
Testvérháború lesz a nagydöntőben! (Agroinform)
Követte fivére, Jim példáját John Harbaugh, a Baltimore Ravens vezetőedzője, és bevitte csapatát a Super Bowlba.
jan. 21
6:57
NBA: denveri győzelem az Oklahoma elleni rangadón (She)
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának legutóbbi játéknapján a Denver Nuggets hosszabbítás után 121–118-ra legyőzte a ligaelső Oklahoma City Thundert.
jan. 21
6:57
Kétgólos vezetésről bukott a Barcelona (Behaviour)
Kikapott a Barcelona, menetel a Bayern München és a Juventus, és tovább tart a két manchesteri egylet versenyfutása Angliában.
jan. 21
6:59
Bronzérmes lett a férfi váltónk (Behaviour)
Álomszerűen zárult a magyar válogatott számára a svédországi rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon, Malmőben, miután a férfi váltó - Knoch Viktor, Liu Shaolin Sándor, Béres Bence, Burján Csaba - bronzérmet szerzett az oroszok és a hollandok mögött.
jan. 21
7:15
Aus. Open: a világelső a nyolc között, a korábbi kiesett (She)
A kétszeres Grand Slam-tornagyőztes orosz Szvetlana Kuznyecova három szettben legyőzte a korábbi világelső dán Caroline Wozniackit az Australian Open női egyes versenyének nyolcaddöntőjében.
jan. 21
7:15
Csúcsra ért zsenik (Behaviour)
A 2013-as Dakaron csoda nem történt, azok győztek, akik erre a legméltóbbak: az autósoknál 11. alkalommal Stéphane Peterhansel, a motorosoknál ötödször Cyril Despres címvédőként diadalmaskodott.
jan. 21
7:17
Djokovics és Simon őrületes maratonja (Behaviour)
Ahogy közeledünk a végkifejlett felé Melbourne-ben, az Australian Open idei kiírásában, úgy élesednek egyre inkább a küzdelmek.
jan. 21
7:33
NHL: a Pens hatot vágott a Rangersnek New Yorkban (She)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság alapszakaszának második játéknapján a Buffalo Sabres 5–2-re legyőzte a Philadelphia Flyerst. A Pittsburgh Penguins 6–3-ra győzött New Yorkban, a Rangers otthonában. A sikerből James Neal két góllal, Jevgenyij Malkin három gólpasszal vette ki a részét.
jan. 21
7:35
Légiósok: Juhász félmillió euróért válthat klubot - sajtóhír (She)
A fanatik.com.tr török oldal szerint Juhász Roland 500 ezer euró körüli összegért válthat klubot a téli átigazolási szezonban.
jan. 21
7:51
Röplabda: a svájci bajnoknál folytatja a magyar ütőjátékos (She)
Nacsa Gábor, aki itthon a Szeged, a Kecskemét és a Kaposvár játékosa is volt, az idény végéig szóló szerződést kötött a Chenois Geneve férfi röplabdacsapatával.
jan. 21
7:53
Jégkorong: Ladányi be is mutatkozott a Bolzanóban (She)
Kedden eltanácsolták a Fehérvár jégkorongcsapatától, csütörtökön megegyezett a Bolzanóval, és a hét végén be is mutatkozott új klubjában Ladányi Balázs.
jan. 21
8:09
„Nem érdemlek életfogytiglant” (Metropol)
Minden idők legsikeresebb kerékpárosa, Lance Armstrong nem akar örökre elbúcsúzni a sporttól.
jan. 21
8:27
Aus. Open: Tsonga és Chardy is a nyolc közé jutott (She)
Jo-Wilfried Tsonga négy szettben diadalmaskodott Richard Gasquet felett az Australian Open nyolcaddöntőjében. A francia teniszező mellett még honfitára, Jérémy Chardy is biztosította helyét a negyeddöntőben, miután legyőzte az olasz Andreas Seppit.
jan. 21
8:27
Sneijder a Galatasarayban folytatja - hivatalos (Agroinform)
Az Internazionalétól a Galatasaray labdarúgócsapatához igazolt Wesley Sneijder.
jan. 21
8:45
Simeone szerint Falcao három hétre kidőlt (Agroinform)
Az Atlético Madrid kolumbiai támadója a Levante elleni találkozón sérült meg és több hétre kidőlt a sorból.
jan. 21
8:47
A Pittsburgh New Yorkban gálázott - videó (Agroinform)
Az osztrák Thomas Vanek két gólt ütött és adott három gólpasszt a Buffalo Sabres színeiben.
jan. 21
9:03
NFL: a Baltimore és a San Francisco a döntőben (Infostart)
A Baltimore Ravens és a San Francisco 49ers jutott be a profi amerikaifutball-liga (NFL) február 3-ai nagydöntőjébe.
jan. 21
9:03
Heynckest idegesíti, hogy Guardiolával foglalkoznak (Agroinform)
Franz Beckenbauer szerint is szerencsésebb lett volna, ha Guardiola leigazolását korábban jelentik be a Bayernnél.
jan. 21
9:21
Győri ETO: „Az anyagiak között nem nagyon látok különbséget" (She)
Marián Had, a labdarúgó NB I-ben szereplő Győri ETO szlovák próbajátékosa nem sok különbséget lát a Slovan Bratislava és Pintér Attila csapata között. Ha a bal oldali védő szerződést kap, a bajnoki címet tűzné ki maga elé.
jan. 21
9:21
Wozniackinak megint nem sikerült (Metropol)
Bejutott a negyeddöntőbe Wozniacki legyőzésével Szvetlana Kuznyecova az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.
jan. 21
9:22
Azarenka simán jutott tovább, Wozniacki kiesett (Agroinform)
Viktorija Azarenka két játékot veszítve negyeddöntős. Jo-Wilfried Tsonga négy szettben jutott tovább Gasquet ellen.
jan. 21
9:23
Kimentették a hajótörött világjáró szólóvitorlást (Metropol)
A csodával határos, hogy sikerült észrevenni az erősen hullámzó tengeren egy hatalmas hullám tetején a parányi mentőcsónakot.
jan. 21
9:24
Alex Giorgetti máris távozik Debrecenből? (Agroinform)
Alex Giorgetti és Milos Korolija sem volt nevezve a hétvégi bajnokin, a DVSE-től a legjobbaji távozhatnak.
jan. 21
9:25
Huszti Szabolcs: Sohase mondd, hogy soha! (Metropol)
Az év magyar gólját szerző hannoveri légiós büszke látványos találatára, de lőne kevésbé emlékezetes gólokat is.
jan. 21
9:39
Australian Open - örülnek a franciák (Infostart)
Bejutott a negyeddöntőbe - Wozniacki legyőzésével - Szvetlana Kuznyecova a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A férfiaknál két francia is bejutott a legjobb nyolc közé hétfőn.
jan. 21
9:39
Férfi kézi-vb: magyar-lengyel 21.30-tól - a mai program (She)
A hátralévő négy nyolcaddöntő-mérkőzéssel folytatódik ma este a férfi kézilabda-világbajnokság: a magyar válogatott 21.30 órától játszik Lengyelországgal Barcelonában, míg Szlovénia Egyiptommal, Horvátország Fehéroroszországgal, Spanyolország pedig Szerbiával mérkőzik.
jan. 21
9:57
Falcao egy ideig nem játszhat (Infostart)
Három hétig nem játszhat Radamel Falcao, a spanyol labdarúgó-bajnokság második helyén álló Atlético Madrid kolumbiai csatára, aki a Levante elleni vasárnapi bajnoki mérkőzésen combsérülést szenvedett.
jan. 21
9:57
A Barcelona szurkolói Iker Casillast akarják (Agroinform)
Víctor Valdés távozása után Iker Casillast látnák szívesen a katalán drukkerek a kapuban.
jan. 21
9:59
Kanadában fázott rá a Lakers (Agroinform)
Dwight Howardot már az első félidőben kiállították a Toronto ellen, így a Lakers kikapott a Raptorstól.
jan. 21
10:15
NB II: a fiatal csatár távozna a Szparitól, de nem engedik (She)
Kovács Ádám, a labdarúgó NB II Keleti csoportjában szereplő Nyíregyháza Spartacus 21 éves támadója bejelentette távozási szándékát a klub vezetőinek, ők azonban ragaszkodnak hozzá.
jan. 21
10:15
Murray megerőltetés nélkül nyert (Agroinform)
Andy Murray sima három szettben verte a francia Gilles Simont, és jutott negyeddöntőbe Melbourne-ben.
jan. 21
10:17
Két bónuszponttal rajtol a Fehérvár az alsóházban (Agroinform)
A Sapa Fehérvár AV19 az alsóház kedden rajtoló küzdelmeit két bónuszponttal kezdi meg az EBEL-ben.
jan. 21
10:33
DVSC: Nincs szükségünk új igazolásokra - Kondás Elemér (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC-Teva vezetőedzője, Kondás Elemér szerint csapatának nincs szüksége új igazolásokra, mert ha a sérülések elkerülik játékosait, kiharcolható a nemzetközi kupaszereplés.
jan. 21
10:33
Sir Alex Ferguson az asszisztens kritizálta, büntetésre számíthat (Agroinform)
Sir Alex Ferguson szerint a játékvezető segítője gyenge teljesítményt nyújtott, mert nem ítélt semmit a javukra.
jan. 21
10:35
Videó: „Magyar edzővel is eljutott volna eddig a Videoton” (She)
Bognár György korábbi válogatott labdarúgó és Vincze András, a Nemzeti Sport labdarúgórovatának vezetője Paulo Sousa távozásával, illetve az új edző érkezésével kapcsolatban beszélgetett egymással. Bognár szerint ezeket az eredményeket egy magyar edző is el tudta volna érni a Videotonnal.
jan. 21
10:51
Aus. Open: S. Williams leütötte a pályáról Kirilenkót (She)
Az amerikai Serena Williams rendkívül könnyedén 57 perc alatt 6:2, 6:0-ra legyőzte az orosz Marija Kirilenkót az Australian Open női egyes versenyének nyolcaddöntőjében.
jan. 21
10:51
Túl van a nehezén a földkerülő kínai (Metropol)
A Horn-fokot megkerülni olyan nagy bravúr egy vitorlázó számára, mint egy hegymászónak feljutni a Mount Everestre.
jan. 21
10:51
Kishal is pocskol avagy a nulla is több, mint a semmi (Agroinform)
A hetente jelentkező összesítések célja, hogy tovább fejlesszük ismereteinket a sportfogadás terén.
jan. 21
10:53
NB II: elengedi Mezőkövesdre Kardost a Gyirmót (She)
Nagy László és Horváth Rudolf mellett Kardos Norbertet is kölcsönadja a Gyirmót a tavaszi szezonra.
jan. 21
10:53
Ferenczi Istvánnal szerződést bontottak, hárman kölcsönbe mennek (Agroinform)
Négy labdarúgó távozását is bejelentette a másodosztályú Gyirmót, Ferenczi Istvánnal szerződést bontott a klub.
jan. 21
10:55
Férfi kézi: 2017-ig megalapozta szakmai sikerességét a Kiel (She)
A THW Kiel férfi kézilabdacsapata meghosszabbította sikeredzője, a korábbi izlandi szövetségi kapitány Alfred Gíslason szerződését. A szakembert eredeti kontraktusa 2014-ig kötötte a klubhoz, most ezt megtoldották további három évvel 2017-ig.
jan. 21
11:09
Kerékpár: Armstrong vallomása segít a sportágnak - Contador (She)
Alberto Contador kétszeres Tour de France-győztes kerékpáros szerint segíthet a sportágnak az, hogy Lance Armstrong a múlt héten beismerte: a kilencvenes évek közepe óta többek között eritropoetinnel (EPO), vérátömlesztéssel és tesztoszteronnal doppingolt.