2013. január 21. hétfő

jan. 21
19:15
Anglia: Gerrard célba veszi Beckham rekordját (She)
A 100. angol válogatottságát tavaly novemberben ünneplő Steven Gerrard kijelentette: célba veszi David Beckham rekordját. A Liverpool futballistája nem zárja ki azt sem, hogy Anglia labdarúgó-válogatottja csodát tesz a jövő évi világbajnokságon – bár egyelőre arra kíván összpontosítani, hogy csapatával egyáltalán ott lehessen a brazíliai tornán.
jan. 21
19:17
Videó: Csukics bombája, Böde fejese - így ikszelt a Fradi (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, felkészülési mérkőzésen a Ferencváros az első félidő végére kétgólos hátrányba került a svájci Basel ellen, de a második játékrészben Vladan Csukics és Böde Dániel találatával kiegyenlített. Íme, a találkozó góljai!
jan. 21
19:33
Barcelona: Valdés után Reina? Már megvan az ő utódja is? (She)
Miután Victor Valdés közölte távozási szándékát, a spanyol labdarúgó-bajnokságot vezető Barcelona új kapust keres. A Daily Mail értesülései szerint a katalán csapat kiszemeltje a Liverpool 30 éves hálóőre, Pepe Reina, akit máris tudnának pótolni Liverpoolban.
jan. 21
19:33
A londoni havazás megakadályozta az Armstrong-bizottság első ülését (Agroinform)
Havazás miatt keddről péntekre halasztották a Lance Armstrong doppingbotrányát vizsgáló bizottság első ülését.
jan. 21
19:35
Sportkomplexum: székelyföldi létesítményről tájékozódott a MOB (She)
A Csicsói-Hargitára tervezett magashegyi sportkomplexumról tájékozódott Székelyföldön a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) küldöttsége hétfőn.
jan. 21
19:35
Az első hét emlékezetes pillanatai - videó (Agroinform)
Még csak az első héten vagyunk túl, de máris sok minden történt a 2013-as Australian Openen - ezekből csemegézünk.
jan. 21
19:37
Huszti duplázott, kapusaink remekeltek Európában (Agroinform)
Bogdán Ádám, Fülöp Márton és Megyeri Balázs nem kapott gólt, Köteles László pedig csak egyet szedett be.
jan. 21
20:09
Videó: Federer szenzációs ütése, Djokovics diadalmámora (She)
Sok emlékezetes pillanattal ajándékozott meg bennünket az Australian Open első játékhete. Diadalittas üvöltések, csodás labdamenetek, bosszús, olykor nagyon dühös arcok. Válogatás.
jan. 21
20:09
Emberelőnyben sem tudott nyerni a címvédő Zambia (Agroinform)
A címvédő csak 1-1-es döntetlent ért el az etióp csapat ellen az Afrika Kupa C csoportjának első hétfői mérkőzésén.
jan. 21
20:27
Man. United: Fergusont beidézték, el is tilthatják (She)
Az Angol Futballszövetség (FA) hétfő este megerősítette, felvették a kapcsolatot Sir Alex Fergusonnal, a Manchester United menedzserével, és arra kérték, hivatalosan tisztázza a Simon Beck asszisztens vasárnapi működésével kapcsolatos kritikáját.
jan. 21
20:27
Zsákszámra gyűjti az érmeket Hosszú Katinka (Blikk)
Luxembourg –  A Vasas világbajnok úszója, Hosszú Katinka (23) ott folytatta a luxembourgi Euromeet nemzetközi viadalon, ahol december végén Reunion szigetén abbahagyta: zsákszámra gyűjtötte az érmeket, azokból is a legnemesebbeket, az aranyakat.
jan. 21
20:45
Jégkorong Mol Liga: zúzós üzemmódban a Jegesmedvék (She)
A Miskolci Jegesmedvék jó passzban lévő legénysége 8–1-re győzött a Ferencváros-ESMTK vendégeként a jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján.
jan. 21
20:45
Coulibaly pénzbüntetést kapott Debrecenben (Agroinform)
Adamo Coulibaly nem érkezett időben vissza a szabadságáról, ezért a DVSC-TEVA vezetősége megbüntette a csatárt.
jan. 21
20:47
Férfi kézi-vb: Spanyolország és Szlovénia is a 8 között (She)
A Spanyolországban zajló férfi kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében a házigazda 31–20-ra legyőzte Szerbiát így bejutott a negyeddöntőbe, csakúgy, mint az Egyiptom ellen 31–26-ra diadalmaskodó Szlovénia.
jan. 21
20:47
A szerbeknek csak otthon megy, Spanyolország simán negyeddöntős (Agroinform)
Szlovéniának nem okozott gondot Egyiptom legyőzése a világbajnokság nyolcaddöntőjében.
jan. 21
20:49
Miért nem meglepetés Guardiola a Bayernben? (Agroinform)
A katalán edzőt rengeteg minden köti Münchenbe, s szinte természetes volt, hogy követi van Gaalt a bajoroknál.
jan. 21
21:03
Videoton: elégedett, de sok fejlődést vár az új edző (She)
José Gomes, a labdarúgó NB I tavaszi rajtjára spanyolországi edzőtáborban hangoló Videoton új vezetőedzője elégedetten értékelt a hétfői felkészülési mérkőzés után.
jan. 21
21:03
Nehéz héten vagyunk túl - Varga József (Agroinform)
A Debrecen játékosa, Varga József a múlt héten kisebb sérüléssel bajlódott, emiatt több edzést is ki kellett hagynia.
jan. 21
21:05
Székelyföldi sportkomplexumról tájékozódott a MOB küldöttsége (Agroinform)
A Csicsói Hargitára tervezett magashegyi sportkomplexumról tájékozódott Székelyföldön a MOB küldöttsége hétfőn.
jan. 21
21:21
Afrika-kupa: Burkina Faso pontot mentett Nigéria ellen (She)
A labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája C-csoportjának hétfő esti mérkőzésén Nigéria Emmaniel Emenike góljával 1–0-ra vezetett a 94. percig Burkina Faso ellen, ám akkor Alain Traoré kiegyenlített, így az első kör után a négyes minden csapata egy ponttal és 1–1-es gólkülönbséggel áll.
jan. 21
21:21
Simán jutottak a nyolc közé a spanyolok (Metropol)
A házigazda spanyol válogatott magabiztos játékkal 31-20-ra nyert a szerb csapat ellen.
jan. 21
21:21
Megfojtottuk a lengyel átlövősort, remek játékkal a nyolc között a Mocsai-csapat (Agroinform)
Eddigi legjobb játékával kezdte a kieséses szakaszt a válogatott, nyolcgólos sikert arattak a mieink a nyolcaddöntőben.
jan. 21
21:23
Németország: A Bayernből fogok visszavonulni - Ribéry (She)
Franck Ribéry, a Bayern München 29 éves labdarúgója már a visszavonulás gondolatával játszik, amelynek időpontja egyelőre kérdéses, viszont a helye biztosnak látszik. A francia válogatott játékos a német Abendzeitungnak elmondta, nem tudná más csapat mezében elképzelni magát, Münchenből szeretne visszavonulni.
jan. 21
21:23
Kiütéses miskolci győzelem (Agroinform)
A Miskolc kiütéses, hétgólos győzelmet aratott a Ferencváros vendégeként a jégkorong Mol Liga hétfői mérkőzésén.
jan. 21
21:39
Videó: szigorú újítások a magyar fociban a szurkolók érdekében (She)
Az NSO Tv interjút készített Vígh Lászlóval, a Nemzeti Sportközpontok vezetőjével és Studniczky Ferenccel, az MLSZ versenybizottságának elnökével a honi labdarúgó-stadionokról. Megtudtuk, hogy 2017-re készülhet el az új Puskás-stadion 60-80 milliárdból, illetve, hogy az NB I-ben bevezetik a névre szóló jegyrendszert és a kamerás megfigyelő rendszert is.
jan. 21
21:39
Burkina Faso pontot mentett Nigéria ellen (Metropol)
Burkina Faso egy 94. percben szerzett góllal 1-1-es döntetlent ért el a jóval esélyesebb Nigéria ellen.
jan. 21
21:39
Burkina Faso pontot mentett Nigéria ellen (Agroinform)
Burkina Faso 1-1-es döntetlent ért el Nigéria ellen az Afrika Kupa C csoportjának hétfői nyitányán.
jan. 21
21:41
Milan: megszakadt a tárgyalás Kakával, nem tudják megfizetni (She)
Az olasz labdarúgó-bajnokságban szereplő Milan alelnöke, Adriano Galliani bejelentette, hogy megszakadtak a tárgyalások a Real Madrid középpályásával, Kakával, miután a két klub nem tudott megegyezni a játékos kölcsönvételének anyagi feltételeiről.
jan. 21
21:43
Férfi kézi-vb: magyar-lengyel nyolcaddöntő az NSO-n! (She)
Hamarosan kezdetét veszi a Magyarország–Lengyelország mérkőzés a férfi kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében.
jan. 21
21:57
Nyolc között a Mocsai-csapat (Infostart)
Bejutott a legjobb nyolc közé a magyar férfi kézilabda-válogatott a spanyolországi világbajnokságon. Mocsai Lajos együttese 27-19-re nyert a lengyelek ellen. A szerdai negyeddöntőben Dánia lesz az ellenfél.
jan. 21
21:57
Felkészülés: Steaua-FTC szerdán a tornagyőzelemért (She)
A Football Impact nemzetközi felkészülési torna második fordulójában a Steaua Bucuresti 2–0-ra legyőzte a Dinamo Kijevet, így a Ferencvároshoz hasonlóan négy ponttal áll.
jan. 21
21:59
Győri ETO: Minden posztra két jó játékost akarok - Pintér (She)
A labdarúgó NB I első helyén telelő Győri ETO nagyszerű körülmények között, Egyiptomban készülhet a márciusi folytatásra. Pintér Attila, a csapat vezetőedzője a klub hivatalos honlapjának arról beszélt: minden poszton két ugyanolyan képességű és hozzáállású játékosra van szüksége, hogy elérjék céljaikat.
jan. 21
22:15
Futsal NB I: menetel az ETO, 0-2-ről fordított az Aramis (She)
Folytatta menetelését a Rába ETO: a bajnoki címvédő 3–0-ra nyert az UTC vendégeként Szegeden a futsal NB I 18. fordulójának hétfői játéknapján, és ötpontosra növelte előnyét a tabella élén.
jan. 21
22:15
Olyan játékosokat szeretnék, akik azonosulni tudnak céljainkkal - Pintér Attila (Agroinform)
Nagyszerű körülmények között készülhet Hurghadában a Győr, három kiváló minőségű pálya áll a csapat rendelkezésére.
jan. 21
22:17
Videó: 35 méterről rúgott óriási kapufát a Southampton (She)
Nem született gól a Southampton–Everton angol bajnoki labdarúgó-mérkőzés első félidejében, de Rickie Lambert nagyon közel járt hozzá. A hazaiak játékosa 35 méterről hatalmas kapufát lőtt szabadrúgásból.
jan. 21
22:17
Kitartott a Szigetlakók négygólos előnye (Agroinform)
A New York Islanders hazai pályán 4-3-ra verte a Tampa Bay-t, a Boston pedig szétlövésekkel verte a Winnipeget.
jan. 21
22:33
MU: Jól tettem, hogy otthagytam az Arsenalt - Van Persie (She)
Robin van Persie, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Manchester United játékosa a Sky Sportsnak adott interjújában elmondta, biztos benne, hogy jó döntést hozott, amikor a „vörös ördögök" kedvéért otthagyta az Arsenalt.
jan. 21
22:33
Nem tudtunk megállapodni Kakáról a Real Madriddal - Adriano Galliani (Agroinform)
Kaká 2003 és 2009 között játszott az AC Milanban, amely kölcsönben szerette volna megszerezni a brazilt.
jan. 21
22:35
NB II: már Kiprich és Zováth sem Szolnokon szerepel (She)
Ma délután Kiprich Dániellel és Zováth Jánossal is szerződést bontott az NB II Keleti csoportjában szereplő Szolnoki MÁV FC.
jan. 21
22:37
NB II: mezőkövesdi gólokkal győzött a válogatott (She)
Harmadik mérkőzését is lejátszotta a Törökországban edzőtáborozó NB II-es válogatott, amely Bognár István hajrában szerzett góljaival 3–2-re legyőzte az orosz UFA-t.
jan. 21
23:09
Férfi kézi-vb: szenzációs győzelem Lengyelország ellen (She)
A magyar férfi kézilabda-válogatott nagyszerű második félidei játékkal 27–19-re legyőzte Lengyelországot a spanyolországi világbajnokság hétfői barcelonai nyolcaddöntőjében. Mocsai Lajos csapata szerdán Dániával vív meg a negyeddöntőben.
jan. 21
23:09
Megmaradt a becsület (Behaviour)
Algéria legyőzése után a csoportjában a harmadik helyen végzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely ma este Lengyelország ellen lép pályára. A tét immár a legjobb nyolc közé jutás!
jan. 21
23:09
Az Everton ponttal távozott a Szentektől (Agroinform)
A Southampton 0-0-ra zárt otthon az Evertonnal az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának záró meccsén.
jan. 21
23:11
Premier League: az Everton még mindig a döntetlenek rabja (She)
Nem hozott gólt az Everton southamptoni vendégjátéka az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának hétfői mérkőzésén.
jan. 21
23:13
Férfi kézi-vb: a horvátok leiskolázták Fehéroroszországot (She)
Horvátország lesz a francia válogatott ellenfele a férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében, miután nagyon simán, 21–9-es félidő után 33–24-re legyőzte Fehéroroszországot.
jan. 21
23:15
Férfi kézi-vb: nyolc között, de brutális ágon - program, ágrajz! (She)
A hétfő esti mérkőzésekkel kialakult a spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokságon a negyeddöntő mezőnye. Január 22., kedd pihenőnap, az összes negyeddöntőt 23-án, szerdán rendezik meg. A magyar válogatott brutális ágra került: a negyeddöntőben Dánia jön, továbbjutás esetén Franciaország vagy Horvátország, míg a másik ágon a német, spanyol, orosz, szlovén négyes küzd. A rendezők később jelölik…
jan. 21
23:27
Jöhetnek a dánok! (Blikk)
Barcelona – Szenzációs győzelmet aratott világbajnokság nyolcaddöntőjében Lengyelország ellen a magyar férfikézilabda-válogatott. A mieink 27-19-re verték a nagy riválist – szerdán a nyolc között a kontinenselső Dánia vár ránk.
jan. 21
23:27
Férfi kézi-vb: A védekezés volt a siker alapja - Mocsai L. (She)
A magyar férfi kézilabda-válogatott remek játékkal 27–19-re legyőzte Lengyelországot a spanyolországi világbajnokság hétfői barcelonai nyolcaddöntőjében.
jan. 21
23:27
Horvátországnak nem okoztak gondot Rutenkáék (Agroinform)
A horvát férfi kézilabda-válogatott kilencgólos sikerrel jutott a legjobb nyolc közé a spanyolországi világbajnokságon.
jan. 21
23:29
Nem bírt a Betis a Bilbaóval (Agroinform)
A Betis 1-1-re végzett otthon az Athletic Bilbaóval a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának záró mérkőzésen.