2013. március 14. csütörtök

márc. 14
0:01
Megúsztuk egy csúnya monoklival - Jupp Heynckes (Agroinform)
Kritikus volt csapatával a Bayern München edzője, miután csak idegenben szerzett több góllal jutott a BL-negyeddöntőbe.
márc. 14
0:06
NS: Verebes Pintérről; Csipes Douchev-Janicsról - csütörtök (She)
A Nemzeti Sport csütörtöki számából ajánljuk.
márc. 14
0:06
"Szűken" jutott tovább a Bayern és a Málaga (Metropol)
A Bayern jobb gólkülönbségének köszönhetően került a negyeddöntőbe.
márc. 14
0:15
A Porto edzője a bíróra fogta csapata kiesését (Agroinform)
Vitor Pereira szerint Nicola Rizzoli velük kemény volt, míg a Málagának engedte a kemény játékot a BL-nyolcaddöntőben.
márc. 14
0:19
Wes Welker elhagyta a New England Patriotst (Agroinform)
A liga legjobb elkapói között számon tartott játékos a Denver Broncosnál kötött ki, Peyton Manning céltáblája lesz.
márc. 14
0:51
Forró szív, hideg fej - a siker recepje Pellegrini szerint (Agroinform)
A Málaga vezetőedzője nem szeretne a Real Madriddal és a Barcelonával játszani a BL negyeddöntőjében.
márc. 14
0:55
Spanyol dominancia, nincs angol csapat a nyolc között (Agroinform)
Kialakult a legjobb nyolc mezőnye a BL-ben. Három spanyol csapat is ott van a negyeddöntőben,az angolok korán elvéreztek
márc. 14
1:00
Tenisz: Tsonga és Raonic ezúttal nem ment el 25:23-ig (She)
A nyolcadik kiemelt Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 7:5, 6:4-re legyőzte Milos Raonicot az Indian Wells-i tenisztorna férfi egyesének nyolcaddöntőjében.
márc. 14
1:27
Reggie Bush a Detroitnál folytatja (Agroinform)
A Miami egykori futójátékosa négy évet írt alá új együtteséhez összesen 16 millió dollárért.
márc. 14
2:03
Danny Amendolával vigasztalódott a Patriots (Agroinform)
Pár órával Wes Welker távozása után máris megtalálta Welker utódját a Patriots a St. Louis elkapójának személyében.
márc. 14
4:54
Gyorshajtás miatt elvették a 73 éves edző jogosítványát (Blikk)
Budapest – Hetven fölött sem lassít Garami József (73). A labdarúgó-NB I második helyén álló MTK szakmai igazgatóján nem fog az idő.
márc. 14
4:58
Bundagyanúba keverték Kutasit (Blikk)
Budapest – Egykori klubfőnökét, a tavaly márciusban öngyilkosságot elkövető Kutasi Róbertet (†48) is bemártotta a focifogadási botrányba Horváth Gábor (29)!
márc. 14
6:06
Éhes Heidi segíti a címvédőt (Infostart)
A melbourne-i szezonrajt előtt bejelentette új autójának becenevét Sebastian Vettel, a Formula-1 világbajnoki címvédője.
márc. 14
6:15
A riválisa ellen sem tudott feljavulni a Flyers (Agroinform)
A Philadelphia 5-2-es vereségbe szaladt bele Newarkban, a Montreal szétlövésekkel, a Calgary pedig simán nyert.
márc. 14
7:00
NHL: ötöt kapott a Philadelphia és a Detroit (She)
Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának 52. játéknapján a Montreal Canadiens szétlövéssel nyert az Ottawa Senators ellen. A New Jersey Devils és a Calgary Flames pályaválasztóként öt gólt lőve, háromgólos győzelmet aratott a Philadelphia Flyers, illetve a Detroit Red Wings ellen.
márc. 14
7:00
Wenger még hisz a csodában (Behaviour)
Legföljebb a tisztes búcsú reményében lép ma pályára Münchenben az Arsenal, azok után, hogy hazai pályán szenvedett 3-1-es vereséget a Bayerntől, amely a kontinens vitathatatlanul legjobb formában lévő együttese. A Málaga-Porto ellenben még nyílt, a portugálok 1-0-s előnnyel várják a folytatást. E két meccsel ma este kialakul a Bajnokok Ligája legjobb nyolcasának mezőnye.
márc. 14
7:02
NBA: húsznál jár a Miami, padlón a Bulls, kikapott a Lakers (She)
Az észak–amerikai kosárlabda–bajnokság (NBA) alapszakaszának 124. játéknapján huszadik győzelmét aratta megszakítás nélkül a Miami Heat – összesen pedig ez volt a 49. sikere –, amely ezúttal a Philadelphia 76ers vendégeként diadalmaskodott. A Chicago Bulls méretes, 24 pontos vereséget szenvedett a Sacramento Kings otthonában. A Los Angeles-i együttesek közül a Lakers vendégként, a Clippers…
márc. 14
7:02
Világsztárok lesznek jelen Erdei meccsén (Behaviour)
Többek közt az egykori középsúlyú világbajnok Marvelous Marvin Hagler lesz a hónap végén esedékes egymillió dolláros szupertorna díszvendége.
márc. 14
7:04
MLSZ-vigaszdíj: koncert a magyar-román előtt (Behaviour)
A Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapján adott tájékoztatást a zárt kapus Magyarország-Románia március 22-i vb-selejtező idejére, az Ötvenhatosok terére szervezett közös meccsnézés programjáról.
márc. 14
7:06
Bámulatos Barcelona (Behaviour)
Kedd estig egyetlen csapat sem fordított 0-2-ről a labdarúgó Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában, ám aznap a Barcelona végbevitte a bravúrt, 4-0-ra verve a Milant. A csapat együttesen kiemelkedőt nyújtott, ám Messi zsenialitása nélkül vélhetően ez is kevés lett volna. Az argentint Spanyolországban a futball pápájaként láttatják. Gelsenkirchenben is pazar meccset tartottak, s némi…
márc. 14
7:36
Tenisz: jön a 29. Nadal-Federer összecsapás (She)
Az Indian Wellsben zajló tenisztorna férfi egyesének negyeddöntőjében összemérheti magát a második helyen kiemelt svájci Roger Federer, valamint egyik nagy ellenlábasa, az ötödikként rangsorolt spanyol Rafael Nadal. A két egykori világelső háromszettes mérkőzésen nyert a negyedik fordulóban, a negyeddöntőben 29. alkalommal mérkőzhetnek meg egymással.
márc. 14
7:38
Libertadores-kupa: a Corinthians elvette a Tijuana veretlenségét (She)
A labdarúgó Libertadores-kupa negyedik fordulójában a brazil Corinthians otthon háromgólos győzelmet aratott a mexikói Tijuana ellen. Az 5. csoport élén azonban továbbra is a vesztes csapatot találhatjuk, amely első vereségét szenvedte el a kiírásban.
márc. 14
8:12
BL: osztályozza a Bayern és az Arsenal játékosait! (She)
A Bayern hazai pályán 2–0-ra kikapott az Arsenaltól a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, ám idegenben szerzett több góllal (és 3–3-as összesítéssel) így is bejutott a negyeddöntőbe. Értékelje a német és az angol csapat futballistáit! Osztályozza a játékosokat!
márc. 14
8:21
Federer Nadallal csap össze a negyeddöntőben (Agroinform)
A második kiemelt Roger Federer legyőzte honfitársát, Stanislas Wawrinkát, míg Rafael Nadal a lett Gulbist búcsúztatta.
márc. 14
8:30
Videó: Őszintén elbeszélgettem Egervári Sándorral - Juhász (She)
Nem számított Egervári Sándor meghívójára Kovács István, a Videoton játékosa. A fiatal támadó telefonon tudta meg az örömteli hírt, hogy ő is tagja a románok és a törökök elleni vb-selejtezőre készülő magyar labdarúgó-válogatott keretének. Az ezúttal mellőzött Juhász Roland pedig arról beszélt az NSO Tv-nek, hogy végre őszintén elbeszélgetett a szövetségi kapitánnyal.
márc. 14
8:30
Forma-1: feltöltés előtt (Metropol)
Hétvégén kezdődik a 2013-as világbajnokság Melbourne-ben az Ausztrál Nagydíjjal: bizonyos értelemben ez lesz a vég kezdete, vagyis a szívómotorok búcsúéve.
márc. 14
8:48
NB I: 1300 fradista kapott jegyet a Bozsik-stadionba (She)
Kedden ezerkétszáz, szerdán további száz belépőjegyet kaptak a vendég zöld-fehérek a vasárnapi Bp. Honvéd–Ferencváros összecsapásra.
márc. 14
8:50
KTE: Végig stabilak voltunk, kezdünk összeszokni - Forró (She)
Forró Gyula, a labdarúgó NB I–ben szereplő KTE–Phoenix Mecano védője a csapat hivatalos honlapján beszélt a Kaposvári Rákóczi elleni vasárnapi győzelemről. A huszonnégy éves balhátvéd szerint csapata stabilan játszott a hétvégén, és már az új játékosok is beépültek a keretbe.
márc. 14
8:52
Emlékezés: fővárosi emlékkiállítás Albert Flóriánról (She)
Több helyszín után március 19-től Budapesten látható az Albert Flórián-emlékkiállítás.
márc. 14
8:57
Az Ágyúsok büszkék a Bayern skalpjára (Agroinform)
Az Arsenal 2-0-ra legyőzte Münchenben a Bayernt, de a bajorok jutottak a negyeddöntőbe több idegenben lőtt góllal.
márc. 14
9:06
NB II: a Gyirmót edzőmeccsen tizenegyet lőtt a Lipótnak (She)
Szerdán felkészülési mérkőzést játszott a Gyirmót FC Győr a megyei I. osztályban szereplő Lipót SE ellen. Csank János együttese a 2–0-s első félidő után 11–0-ra kiütötte ellenfelét.
márc. 14
9:15
Minden vendégbelépő elfogyott a Honvéd-Fradira (Agroinform)
Már nem lehet vendégjegyet kapni a vasárnapi, Budapest Honvéd-Ferencváros fővárosi rangadóra az NB I 20. fordulójában.
márc. 14
9:24
Napoli: Novothny Somáék ikszeltek a Juventusszal (She)
Mint már beharangoztuk, szerda este rendezték Olaszországban a Primavera-csapatok Olasz Kupája döntőjének első meccsét. A Novothny Somával felálló Napoli a Juventushoz látogatott.
márc. 14
9:33
Málaga városa megérdemelte a diadalt - Antonio Banderas (Agroinform)
A helyszínen szurkolt a legjobb nyolc közé jutott Málagának a város híres szülötte, Antonio Banderas.
márc. 14
9:35
Elvették a száguldózó Garami József jogosítványát (Agroinform)
Az MTK szakmai igazgatója 73 évével a legidősebb magyar edző, de tempója nemcsak a pályán, az utakon is gyors.
márc. 14
9:42
NB II: Supka és Détári nincs a nyíregyházi edzőjelöltek között (She)
Hiába kezdődött meg már vasárnap az aznap reggel lemondó Brekk János utódjának keresése, Nyíregyházán még nincs vezetőedzője a csapatnak.
márc. 14
9:44
Videó: „felkenték” a palánkra a blokkolni akaró hokist (She)
Kemény ütközés a New Jersey Devils–Philadelphia Flyers találkozón az NHL legutóbbi játéknapján: a hazaiak játékosa, Anton Volcsenkov blokkolni akarta Wayne Simmondsot, de az orosz húzta a rövidebbet. Volcsenkov a palánkra csapódott; az ütközés erejéről a harmadik kameraállás árulkodik igazán.
márc. 14
9:51
Rekord pontszámmal kezdte a vb-t a címvédő Patrick Chan - videó (Agroinform)
A párosoknál orosz, a férfiaknál pedig kanadai éllovasa van a rövidprogram után a 2013-as műkorcsolya világbajnokságnak.
márc. 14
9:53
Hazai vezetés a férfiaknál (Agroinform)
A férfi rövidprogramot követően a hazai Patrick Chan vezet a kanadai műkorcsolya-világbajnokságon.
márc. 14
10:00
Videó: tanítani kell LeBron James egyéni akcióját - NBA (She)
LeBron James végzett az első helyen az NBA legutóbbi játéknapjának legszebb jeleneteit felvonultató összeállításban. A Miami Heat kosarasa a Philadelphia 76ers elleni, 98–94-re megnyert mérkőzés második negyedében mutatta be nagy zsákolással végződött egyéni akcióját.
márc. 14
10:02
El: Bale nélkül lép pályára a Tottenham Milánóban - program (She)
A labdarúgó Európa-ligában ma este a negyeddöntőbe jutás a tét: a nyolcaddöntő visszavágóin többek mellett a pályán láthatjuk az angol Tottenham Hotspurt, amely kulcsembere, az Inter mumusának számító Gareth Bale nélkül próbálja meg kiharcolni a továbbjutást Milánóban. A házigazda Internazionale háromgólos hátrányról kezdi az összecsapást.
márc. 14
10:04
Női kézi: a betegséggel küzdő Tápai bízik a váci sikerben (She)
A Váci NKSE pénteken, a 24–23-ra megnyert első meccs után Párizsban lép pályára az Issy Paris ellen a női kézilabda Kupagyőztesek Európa-kupája negyeddöntőjében. A magyar csapat irányítója, Tápai Szabina annak ellenére bízik a hatékonyabb támadójátékban és a továbbjutásban, hogy ő betegsége miatt nem sokat tud majd segíteni csapatának.
márc. 14
10:18
Lombard: „A győzelem megszerzése a cél a DVSC ellen” (She)
Maróti Béla, a labdarúgó NB I-ben szereplő Lombard középpályása bízik benne, hogy a címvédő DVSC-Teva ellen sikerül jó teljesítménnyel kirukkolnia a csapatnak, s így a három pontot is megszerezheti a jó formában lévő hajdúsági együttes ellen.
márc. 14
10:20
Kerékpár: két magyar is versenyez Contadorékkal (She)
Két magyarral, Dér Zsolttal és Simon Péterrel a soraiban áll rajthoz az olaszországi GP Nobili Rubinetterién a magyar bejegyzésű Utensilnord-Ora24.eu együttese.
márc. 14
10:22
F1: Alonso szerint öt csapat alkotja majd az élbolyt (She)
Fernando Alonso az Ausztrál Nagydíj csütörtöki hivatalos FIA-sajtótájékoztatóján beszélt az idei esélyekről. Szerinte az idén öt csapat kiemelkedik majd a mezőnyből, a többiek nemigen jutnak szóhoz. Ám hogy az ötből ki lesz a legjobb, egyelőre nem tudja.
márc. 14
10:36
Tenisz: Djokovicsék nem igazán ismerik a szabályokat? (She)
Andy Murray vihart kavaró nyilatkozata után az USA Today összeállított egy, a tenisz szabályairól szóló tizenöt kérdéses tesztet, amellyel a legnagyobb klasszisok közül többeknek is meggyűlt a baja.
márc. 14
10:38
DVTK: Kádár igyekszik felnőni diósgyőri feladatához (She)
Kádár Tamás, a labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK kölcsönjátékosa a klub hivatalos honlapjának elmondta: elvárják tőle, hogy húzóember legyen a csapatnál, s igyekszik felnőni ehhez a feladathoz. A válogatott védő hozzátette: vasárnap három pontért utaznak Siófokra.
márc. 14
10:40
Tenisz: Djokovics sem hibázott, de megizzadt (She)
Az Indian Wellsben zajló tenisztornán negyeddöntőt játszhat a férfi egyesek mezőnyében első helyen kiemelt szerb Novak Djokovics, miután két szettben – az elsőt nullra hozta, a másodikat viszont csak a rövidítésben – nyert a 23. helyen rangsorolt amerikai Sam Querrey ellen.
márc. 14
10:42
Válogatott: feljöttünk a románok mögé a világranglistán (She)
A magyar labdarúgó-válogatott egy helyet javított a legfrissebb FIFA-világranglistán, így a 32. pozícióba lépett előre. A román nemzeti csapat, amellyel március 22-én világbajnoki selejtezőt vív az Egervári-legénység, közvetlenül a mieink előtt, a 31. helyen áll.
márc. 14
10:45
Djokovics sikeresen éjszakázott (Agroinform)
A világelső Novak Djokovics két szettben legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Sam Querreyt.