2013. március 3. vasárnap

márc. 3
0:06
Férfi kosár: Hanga 16 pontja kevés volt, kikapott a Manresa (She)
A 18 csapatos spanyol kosárlabda-bajnokság két kieső helyen lévő alakulata, a Lagun Aro és a Hanga Ádám vezette Manresa vívott egymással rendkívül fontos mérkőzést San Sebastianban. A találkozót többnyire uraló katalán gárda a magyar légiós remek játékának (is) köszönhetően azonban hiába vezetett két számjegyű előnnyel is, végül kikapott, így majdnem lehetetlen helyzetbe került a bent…
márc. 3
0:09
A városi rangadó utolsó perceiben hullajtott pontokat a Valencia (Agroinform)
A Denevérek 2-2-es döntetlent értek el otthon a Levante ellen, a vendégek egyenlítő gólja a 89. percben született.
márc. 3
0:10
Videó: Soldado nagy gólt ragasztott a Levante kapujába (She)
A Valencia–Levante spanyol bajnoki labdarúgó-mérkőzés (2–2) legszebb gólját minden bizonnyal Roberto Soldado szerezte. A hazaiak játékosa az első félidő ráadásában lőtte az alábbbi videón látható hatalmas gólt.
márc. 3
0:13
A biztonsági őrök nem engedték fotózni Serena Williamset - videó (Agroinform)
Kedvenc golfozóját, Tiger Woodsot akarta lefotózni egy floridai tornán Serena Williams - nem ismerte a golf-etikettet.
márc. 3
0:14
Prim. División: fontos pontokat bukott a hajrában a Valencia (She)
A Primera División 26. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a Valencia hazai pályán nem bírt a Levantéval.
márc. 3
0:27
Hamarosan női játékos is lehet valamelyik NFL-csapatban? (Agroinform)
Nem ördögtől való gondolat, hogy punterként akár hölgyek is hasznos szereplői lehetnének egy amerikai futball csapatnak.
márc. 3
0:45
Vendégként állította meg a Washington a Winnipeget (Agroinform)
A Capitals 3-0-ra nyert Kanadában, a Boston kétgólos hátrányból állt fel a Tampa Bay ellen.
márc. 3
1:21
Anja Pärson és Marcus Grönholm is bevállalja a 90 km-es Vasa-futást - videó (Agroinform)
Minden évben összegyűlik 15.000 ember a svédországi sífutó őrületre - a Vasa-futás 90 km-re mindenkinek nagy kihívás.
márc. 3
2:51
Mazzarri zseniális cseréje ellenére is eldőlni látszik a scudetto - meccselemzés, Napoli-Juventus (Agroinform)
A nápolyiak edzője a szünetben teljesen átszervezte csapatát, amely sokkal veszélyesebb volt, de győznie nem sikerült.
márc. 3
7:00
NBA: Jennings 19 asszisztot jegyzett a Toronto ellen (She)
Brandon Jennings karriercsúcsot jelentő 19 assziszttal segítette győzelemhez az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján a Milwaukee Buckst, amely hosszabbításban verte meg 122–114-re a Toronto Raptorst.
márc. 3
7:02
Tenisz: Nadal kiütötte Ferrert az acapulcói döntőben (She)
A spanyol David Ferrer egy lépésre volt attól, hogy sorozatban negyedszer is megnyerje az acapulcói salakpályás tenisztornát, ezt az utolsó lépést azonban esélye sem volt megtenni, ugyanis a döntőben 6:0, 6:2-re kikapott honfitársától, Rafael Nadaltól.
márc. 3
7:36
NHL: 13 gól és hosszabbítás Montrealban; kikapott a Kings (She)
A Pittsburgh Penguins hosszabbítás után 7–6-ra nyert a Montreal Canadiens otthonában az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján. A Vancouver Canucks 5–2-re megverte az ötmeccses győzelmi szériával hozzá látogató Los Angeles Kingst.
márc. 3
7:54
MLS: Higuaín lőtte a Columbus idénybeli első gólját (She)
Szombaton megkezdődött az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) új idénye. A legutóbbi ezüstérmes Houston Dynamo 2–0-ra nyert a DC United ellen, ám az első játéknap legnagyobb különbségű győzelmét a Columbus Crew aratta, amely 3–0-ra diadalmaskodott a Chivas USA vendégeként. A Crew első gólját Federico Higuaín, a Real Madridban játszó Gonzalo 28 éves bátyja szerezte.
márc. 3
8:30
Lósport: Ostinato hatodikként 4000 dollárt keresett Dubaiban (She)
Harmadik dubai futásán a hatodik helyet szerezte meg szombaton Ostinato, a magyar versenyló.
márc. 3
8:48
Sportlövészet: nem termett babér a mieinknek Odensében (She)
Egy magyar sem jutott döntőbe az odensei légfegyveres Európa-bajnokság szombati versenynapján.
márc. 3
9:06
Románia: a futóedzéseket végző Marica remekül érzi magát (She)
Ciprian Marica, a Schalke és a román labdarúgó-válogatott támadója facebook-oldalán számolt be róla, hogy elkezdte a futóedzéseket, és remekül érzi magát.
márc. 3
9:08
NB I: Nem megérdemelt a Haladás győzelme - Horváth K. (She)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Haladás hazai pályán, hátrányból fordítva 2–1-es győzelmet aratott a sereghajtó Siófok ellen. Artner Tamás, a szombathelyiek vezetőedzője szerint a pálya talaja ellehetetlenítette a kombinatív játékot, míg a vendégeket irányító Horváth Károly úgy véli, a döntetlen reálisabb eredmény lett volna.
márc. 3
9:10
Uszonyos és búvárúszó-vk: két magyar arany az első napon (She)
Jól kezdtek a magyarok az egri uszonyos és búvárúszó-világkupán. A magyar válogatottból Senánszky Petra és Kanyó Dénes aranyérmet szerzett az első napon. Senánszky az 50 méteres uszonyos gyorsúszásban, Kanyó pedig a 200 méteres felszíni uszonyos úszásban győzött.
márc. 3
9:24
Ajánló: londoni derbi és Málaga-Atlético a menüben - a program (She)
A londoni Tottenham–Arsenal derbi és a spanyol Málaga–Atlético Madrid összecsapás lesz a két csúcsesemény vasárnap a külföldi bajnokságokban, de Németországban pályára lép a Bayern München, Olaszországban pedig Szicíliába látogat az Internazionale. Franciaországban a Lyon Brestben használhatja ki az éllovas Paris SG szombati reimsi botlását.
márc. 3
9:27
Nadal esélyt sem adott Ferrernek (Agroinform)
A korábbi világelső spanyol Rafael Nadal nyerte az Acapulcóban rendezett salakpályás tenisztornát.
márc. 3
9:42
Videó: az exválogatott kosaras néha megszégyeníti az öregfiúkat (She)
Jelenleg a Budapest Környéki Törvényszék elnöke, de egykor válogatott kosárlabdázóként is ismerhettük, azóta már kizárólag civil karrierjének él. A Nemzeti Sport Vasárnapi vendége dr. Hilbert Edit, aki elmondta, hogyan néz ki egy törvényszéki elnök teljesen átlagos munkanapja, valamint arról is beszélt, mai fejjel vállalná-e az élsportot.
márc. 3
9:42
Nadal nyerte az acapulcói tenisztornát (Metropol)
A korábbi világelső a döntőben két sima szettben nyert honfitársa, az előző három évben győztes David Ferrer ellen.
márc. 3
9:45
Ismét Noah nyert meccset a Bullsnak (Agroinform)
Joakim Noah ismét kiválóan játszott, a Chicago Bulls ennek köszönhetően legyőzte a Brooklyn Netset.
márc. 3
10:00
Inter: Cassano pénzbüntetést kaphat, sorsa bizonytalan? (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Internazionale támadójának, Antonio Cassanónak sokba kerülhet, hogy a milánói együttes öltözőjében szóváltásba keveredett Andrea Stramaccionival, a csapat vezetőedzőjével.
márc. 3
10:03
Ekkora előnynél belefér egy vereség - Jordi Roura (Agroinform)
A Barcelona trénere nem reagálta túl a Real Madridtól elszenvedett vereséget.
márc. 3
10:18
Ajánló: a Honvéd a Vidit fogadja, Pápán az FTC - a program (She)
Vasárnap a téli szünetben edzőt váltó Videoton is elkezdi tavaszi szereplését az NB I-ben, az Olaszországban nagy bevásárlást tartó Bp. Honvédhoz látogat. A tavasznak nagy várakozással nekivágó Ferencváros Pápán kezdheti el menetelését.
márc. 3
10:18
Új fedettpályás világcsúcs női rúdugrásban (Metropol)
Az amerikai Jennifer Suhr 5,02 méteres teljesítményével új fedettpályás világcsúcsot állított fel női rúdugrásban.
márc. 3
10:21
Macedón focival indítjuk a hét utolsó napját (Agroinform)
Ezen a hétvégén nem csak a magyar, de többek között a macedón focitavasz is kezdetét veszi. Ebből profitálnánk!
márc. 3
10:36
Atlétika: új fedett pályás világcsúcs női rúdugrásban (She)
Az amerikai Jennifer Suhr 5.02 méteres teljesítményével új fedett pályás világcsúcsot állított fel női rúdugrásban.
márc. 3
10:38
F1: a McLaren már jövőre Honda-motorra válthat (She)
A McLaren továbbra sem hosszabbította meg a 2013 végén lejáró motorszállítási szerződését a Mercedesszel, amit a német Auto Motor und Sport szaklap azzal magyaráz, hogy a wokingi csapat inkább összeáll az F1-be való visszatérést tervező Hondával.
márc. 3
10:39
Elintéztél minket, szégyelld magad! - Victor Valdés (Agroinform)
A Barcelona kapusa nem tartotta sokáig titokban véleményét Miguel Ángel Pérez Lasa játékvezető teljesítményéről.
márc. 3
10:54
Universiade: Budapest pályázik a 2019-es rendezésre (She)
Budapest megpályázta a 2019-es nyári Universiade rendezését. A magyar főváros mellett eddig az azeri Baki és a brazil Brazíliaváros adta le hivatalosan a jelentkezését, a helyszínről 2013. november 9-én döntenek Lausanne-ban – írja a hokkento.hu.
márc. 3
10:57
Új fedettpályás világcsúcs női rúdugrásban - videó (Agroinform)
márc. 3
10:59
Így heccelnek a büntetőpadon Vancouverben - videó (Agroinform)
Jarret Stollnak nagy kínokat kellett kiállnia a büntetőpadon; a Zöld Emberek röhögtették folyamatosan.
márc. 3
11:12
Videó: háromszor is a lécet találta el 18 másodpercen belül (She)
A török élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában az Eskisehirspor 0–0-s döntetlent játszott a Didier Drogbával és Wesley Sneijderrel felálló Galatasaray csapatával. A találkozó 85. percében a hazai együttes vezetőedzője, Ersun Yanal, Diomansy Kamara helyére Athde Nuhiut állította be, aki 18 másodperc alatt háromszor találta el a kapufát, ám gól nem született. Íme!
márc. 3
11:14
Ökölvívás: nem használt az oroszlánjelmez Abril ellen (She)
Szombaton éjszaka a veretlen, ugandai Sharif Bogere ellen tette kockára WBA könnyűsúlyú világbajnoki címét a kubai Richard Abril, aki helyenként igen sportszerűtlen összecsapáson pontozással megvédte övét Las Vegasban.
márc. 3
11:15
Maradona Cristiano Ronaldo vendége volt - fotó (Agroinform)
Diego Maradona a Bernabéu Stadionban Ronaldo páholyából tekintette meg szombaton a Real Madrid-Barcelona meccset.
márc. 3
11:17
Sok sikert a Fradinak, de csak hétfőtől! - Zsivóczky Gyula (Agroinform)
A Fradi Pápán kezdheti el a menetelést, amely a dobogóig is vezethet, a Lombard azonban késleltetni akarja a tervet.
márc. 3
11:30
F1: Rosberg is 1:21 alatt a teszten, váltóhiba a Lotusnál (She)
Bár Lewis Hamilton szombati eredményét (1:20.5) nem tudta megjavítani, két tizedre megközelítette azt csapattársa, Nico Rosberg a Formula–1-es csapatok barcelonai tesztelésének utolsó napján. A Mercedes pilótája a ferraris Fernando Alonsótól vette át a vezetést.
márc. 3
11:30
Arab tulajdonba kerülhet az Arsenal (Metropol)
Brit sajtóértesülés szerint egy közel-keleti csoport hamarosan 1,5 milliárd fontos ajánlatot tesz az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Arsenal megvételére.
márc. 3
11:32
Videó: az év védése? Mike Smith korcsolyával hárított! (She)
A Phoenix–Anaheim NHL-meccsen szétlövésben született 5–4-es hazai sikert láthatott a publikum, no meg az év egyik legnagyszerűbb védését: a Coyotes kapusa, Mike Smith a második harmadban 2–2-es állásnál előredőlve, a korcsolyájával rúgta fölé a korongot egy oldalról leadott lövés után.
márc. 3
11:48
Arsenal: arab kézbe kerülhet a klub 1.5 milliárd fontért (She)
Brit sajtóértesülés szerint egy közel-keleti csoport hamarosan 1.5 milliárd fontos ajánlatot tesz az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Arsenal megvételére.
márc. 3
11:48
Hatalmas bravúr küszöbén (Behaviour)
Elképesztő bravúr volna, de ha az ember nem álmodozik róla, biztosan el se éri. Úgyhogy álmodozzunk "kéz a kézben": ha az eddig százszázalékos Győr és FTC megnyeri hétvégi középdöntős mérkőzését a női kézilabda Bajnokok Ligájában, s ezzel egyidejűleg a Podgorica és a Valcea nem győz, a két magyar csapat a hátralévő két forduló eredményétől függetlenül csoportelső lesz! És ez még nem minden: bejut…
márc. 3
11:51
Örülnek, de óvatosak a madridiak a BL-meccs miatt (Agroinform)
A Barcelona elleni dupla-sikert követően immár a Bajnokok Ligája manchesteri visszavágóján kell helyt állnia a Realnak.
márc. 3
12:06
Újpest: Valami nagyon nincs rendben - Kovács Zoltán (She)
Az Újpest szakmai munkáját 2011 júliusa óta kívülről figyelő Kovács Zoltán szerint súlyos gondokra világíthat rá a Pakstól elszenvedett 6–0-s bajnoki vereség a Megyeri úton.
márc. 3
12:08
Ökölvívás: Pungluang Sor Singyu elvesztette vb-övét (She)
Első címvédő mérkőzésén azonnal elveszítette WBO harmatsúlyú világbajnoki övét Pungluang Sor Singyu. A 24 éves thaiföldi öklöző kihívója, a namíbiai Paulus Ambunda ellen tette kockára tavaly októberben begyűjtött címét, és látványos, egyes beszámolók szerint akár az év mérkőzése díjra is esélyes mérkőzésen pontozással alulmaradt.
márc. 3
12:24
FIFA: „A pénzbírság nem megoldás a rasszizmus ellen” (She)
Kemény kezekbe került a rasszizmus ellen küzdő részleg a FIFA-nál. A Sepp Blatter által a héten megbízott kajmán-szigeteki Jeffrey Webb szerint a pénzbüntetés nem megoldás, sokkal szigorúbb szankciókra van szükség, ami nem jó hír a Románia elleni vb-selejtező stadionbezárása ellen küzdő magyar szövetség számára.
márc. 3
12:27
Norvég győztes a svédek legendás versenyén, a Vasaloppeten (Agroinform)
A Vasa-futás kilencven éves történetében mindössze negyedszer fordult elő, hogy norvég sífutó győzött.
márc. 3
12:29
A Milan jó volt, a bíró viszont katasztrofális - lapszemle (Agroinform)
Allegri csapata egyik közvetlen riválisát győzte le szombaton, és már csak 5 pont a hátránya 2. helyezett Napoli mögött.
márc. 3
12:42
Spanyolország: Madridban vagy Valenciában lehet a kupadöntő (She)
A legfrissebb hírek szerint a valenciai Mestallában, a madridi Santiago Bernabéu Stadionban, vagy a szintén fővárosi Vicente Calderón Stadionban lesz a Király-kupa 2012–2013-as kiírásának döntője.