2018. október 5. péntek

okt. 5
18:32
Kézilabda: felavatták a BVSC-Zugló új csarnokát (She)
A 2016-ban alapított szakosztály új otthona 233 millió forintból épült fel a Szőnyi úton. Két éven belül másodosztályú mérkőzéseket rendeznének benne.
okt. 5
18:33
Ripityára törhette volna magát Hamilton, centikre volt a tragédiától (Ripost)
Még épp időben reagált a Mercedes világbajnoka, aki előtt versenytársa szerencsétlenkedett.
okt. 5
18:36
Európa-liga – Makacs magyarokról ír az angol sajtó (Azenpenzem)
Az angol napilapok közül több is „makacs magyarokként” jellemezte a Vidi FC labdarúgócsapatát, amely csütörtökön 1-0-ra kapott ki a Chelsea vendégeként az Európa-liga második fordulójában.
okt. 5
18:42
Európa-liga: súlyos büntetést kapott a nagyszombati csapat (She)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) zárt kapus büntetéssel sújtotta a Spartak Trnavát szurkolóinak rasszista magatartása miatt.
okt. 5
19:06
Női kézi BL: simán kikapott a Ferencváros Bukarestben (She)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 36–31-re kikapott a CSM Bucuresti otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki nyitányán.
okt. 5
19:36
Tenisz: Nisikori Tokióban, Del Potro Pekingben elődöntős (She)
A kétszeres bajnok Nisikori Kei két játszmában jutott tovább a tokiói férfi tenisztorna negyeddöntőjéből. A hazaiak kedvence – a torna harmadik kiemeltje – az elődöntőért a görög Sztefanosz Cicipaszt győzte le pénteken 1 óra 23 perc alatt.
okt. 5
19:36
Ez ám a siker, magyarokat dicsér az angol sajtó (Ripost)
Elismerés a Vidinek. Nem maradt visszhang nélkül a jó teljesítmény. Nagyon megnehezítette a Chelsea dolgát a magyar bajnokcsapat.
okt. 5
19:48
Kikapott Bukarestben a Ferencváros BL-csoportjában (m4sport.hu)
Nem sok esély volt a pontszerzésre, de még bőven van lehetőség a javításra.
okt. 5
20:00
Tokió 2020: baj van a nyílt vízi úszóhelyszín vízminőségével (She)
A 2020-as tokiói olimpia szervezői kitartanak a nyílt vízi úszóversenyek eredetileg kijelölt helyszíne mellett, noha jelentős aggályok fogalmazódtak meg a vízminőséggel kapcsolatban.
okt. 5
20:06
Moto GP: a Ducati elismerte a felelősségét Lorenzo bukásában (She)
Ez nem Jorge Lorenzo időszaka, az már egyszer biztos. A háromszoros MotoGP-világbajnok a legutóbbi, aragóniai futam első körében high slide bukás áldozata lett, aminek következtében a jobb lábfeje sérült, egy csontja eltört, a nagy lábujja pedig kificamodott. Előtte utoljára egyébként a 2009-es Ausztrál Nagydíjon fordult elő, hogy a mallorcai e
okt. 5
20:12
Bukaresti vereséggel rajtolt a Ferencváros (Infostart)
A Ferencváros öt góllal kikapott a román CSM Bucuresti otthonában pénteken a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.
okt. 5
20:12
Bukaresti vereséggel rajtolt a Fradi a női kézilabda BL-ben (Azenpenzem)
okt. 5
20:12
Második meccsét is megnyerte a Csirke-csapat a bajnokság (m4sport.hu)
Talán nem is számítottak ilyen remek rajtra a pécsiek.
okt. 5
20:14
Hat magyar érem a budapesti úszó világkupa második napján (m4sport.hu)
Hosszú Katinka a 404. világkupa-medálját is megszerezte.
okt. 5
20:18
A rendezés gondolatával kacérkodnak (HírTV)
Buenos Airesben szombaton kezdődik az ifjúsági olimpia. Az államfő elismeri, egy nyári ötkarikás játékok megrendezése sokkal nehezebb lenne.
okt. 5
20:24
Férfi kosár NB I: odahaza nyert a Pécs és a Kecskemét (She)
A Pécs és a Kecskemét is hazai pályán nyert a férfi kosárlabda NB I 2. fordulójának pénteki játéknapján.
okt. 5
20:24
Vereséggel rajtolt a Fradi A BL-ben (HírTV)
A zöld-fehérek öt góllal kaptak ki Romániában.
okt. 5
20:30
Hosszú Katinka 400 vegyesen is a legjobb volt a világkupán (Azenpenzem)
A háromszoros olimpiai bajnok győzelmét semmi sem veszélyeztette, közel négy másodperccel hamarabb ért célba, mint a második helyezett japán riválisa.
okt. 5
20:36
Férfi röplabda NB I: idegenben nyert a Kecskemét (She)
A Kecskemét sima győzelmet aratott Szolnokon a férfi röplabda NB I B-csoportjának pénteki mérkőzésén.
okt. 5
20:39
Nagy bajban a Forma-1, mi lesz a hétvégi versennyel? (Ripost)
Tájfun fenyegeti a szuzukai Japán Nagydíj megrendezését. Két istálló van a legnagyobb pácban.
okt. 5
20:42
Kétgólos hátrányból fordított a Csíkszereda a Titánok ellen (m4sport.hu)
A tabella élén áll a román csapat.
okt. 5
20:48
Tipsport Liga: a DVTK otthon, a MAC idegenben kapott ki (She)
A DVTK Jegesmedvék és a MAC Újbuda is kikapott a szlovák jégkorongliga (Tipsport Liga) alapszakaszának pénteki játéknapján.
okt. 5
20:48
Hosszú 400 méter vegyesen is a legjobb volt (ATV)
Hosszú Katinka egyéniben egy arany- és egy bronzéremmel folytatta szereplését az úszók világkupa-sorozatának budapesti állomásán. Ezúttal a 29 éves klasszison kívül is nyertek érmeket a magyarok, Lakatos Dávid, Cseh László és Jakabos Zsuzsanna, valamint a 4x50 méteres vegyes gyorsváltó is odafért a dobogóra.
okt. 5
20:48
Könnyed kecskeméti siker Szolnokon (m4sport.hu)
Otthonosan mozgott idegenben a kecskeméti alakulat.
okt. 5
20:54
Ajánló: a tíz legizmosabb testépítő (She)
1901. szeptember 14. nagy nap volt a testépítés történetében, ekkor rendezték ugyanis az első versenyt. A csupasport.hu képes összeállításában megnézheted, hogyan néztek ki a XX. század elején az izmos emberek és milyen izmosak a jelenkor legjobbjai.
okt. 5
20:54
A DVTK és a MAC is kikapott a szlovák ligában (m4sport.hu)
Besztercebányán és Zólyomban sem termett sok babér a magyar csapatoknak.
okt. 5
21:00
Megdicsérte a játékvezetőt, 21 millió forintnyi büntetést kapott (m4sport.hu)
Íme az ékes példa, néha megéri csendben maradni.
okt. 5
21:06
Premier League: Benítezt a bíró megdicséréséért büntették meg (She)
A játékvezető megdicséréséért 60 ezer fontos (21.7 millió forintos) bírságot kell fizetnie Rafael Beníteznek, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Newcastle United menedzserének.
okt. 5
21:12
Újabb érmeket söpörtek be a magyarok az úszó világkupán (Infostart)
okt. 5
21:12
Jégkorong: otthon nyert az Érsekújvár a Visegrádi Kupában (She)
Az Érsekújvár saját közönsége előtt 2–1-re legyőzte a HK Popradot a jégkorong Visegrádi Kupa pénteki mérkőzésén.
okt. 5
21:18
EBEL: egy percre volt a győzelemtől, hosszabbításban kikapott az AV19 (She)
Hiába vezetett a mérkőzés jelentős részében a Volán, a Linz előbb hosszabbításra mentette, majd meg is nyerte a találkozót Fehérváron az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) hetedik fordulójában.
okt. 5
21:24
Férfi kézi EHF-kupa: ötgólos előnyben a Komló (She)
A Komló saját közönsége előtt 34–29-re legyőzte a görög Olympiakoszt a férfi kézilabda EHF-kupa-selejtező 2. fordulójának pénteki, első mérkőzésén.
okt. 5
21:30
Ötgólos előnyt harcolt ki a Komló az EHF Kupában (m4sport.hu)
Biztató győzelem, de nehéz visszavágó elé néz a komlói csapat.
okt. 5
21:32
Vezetett, végül hosszabbításban kikapott a Fehérvár az EBEL-ben (m4sport.hu)
Az első harmad után még bizakodhatott a fehérvári közönség.
okt. 5
21:36
Megbüntették a Newcastle United edzőjét, mert megdicsérte a bírót (ATV)
A játékvezető megdicséréséért 60 ezer fontos (21,7 millió forintos) bírságot kell fizetnie Rafael Beníteznek, az angol labdarúgó élvonalban szereplő Newcastle United vezetőedzőjének.
okt. 5
21:42
Úszó-világkupa: elképesztő sikereket ért el Hosszú és több magyar (Blikk)
okt. 5
21:48
Erste Liga: győzött az éllovas Csíkszereda és az FTC (She)
Az éllovas Csíkszereda 4–2-re verte a Fehérvári Titánokat a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján. A második helyezett Ferencváros gólzáporos győzelmet aratott Bécsben, a DEAC lenullázta a Brassót, ugyancsak kapott gól nélkül nyert a Dunaújváros, míg a Gyergyó kiütötte a HK Budapestet.
okt. 5
21:54
Chad le Clos akkora tapsot kapott, hogy félig magyarnak számít – Cseh (She)
.
okt. 5
21:56
Úszó-vk: Chad le Clos akkora tapsot kapott, hogy félig magyarnak számít – Cseh (She)
A férfiaknál Lakatos Dávid nagyszerű úszással ezüstérmet szerzett 1500 gyorson a Duna Arénában zajló budapesti rövid pályás úszóvilágkupa pénteki, délutáni fináléjában. Cseh László 200 vegyesen ezüstérmes lett, míg Jakabos Zsuzsanna 400 vegyesen a harmadik helyen csapott a célba. Velük beszélgetett az NSO Tv stábja.
okt. 5
22:06
okt. 5
22:06
Nem úszta meg a 2010-es doppingolást az olimpiai bronzérmes (m4sport.hu)
Teja Gregorin a vancouveri játékokon levett mintájával bukott meg.
okt. 5
22:12
Dopping: kétéves eltiltás az olimpiai bronzérmesnek (She)
Két évre eltiltották a versenyzéstől a 2014-ben olimpiai bronzérmes szlovén sílövőt, Teja Gregorint, mert 2010-ben doppingolt – hozta nyilvánosságra fegyelmi határozatát a sportág nemzetközi szövetsége (IBU).
okt. 5
22:30
Bundesliga: nyert és a dobogóra ugrott a Werder Bremen (She)
A brémai alakulat hazai pályán 2–0-ra győzött a Wolfsburg ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) hetedik fordulójának nyitányán.
okt. 5
22:36
Serie A: kétgólos hátrányból egyenlítettek, de újra kikaptak (She)
A Torino hazai pályán 3–2-re legyőzte a Frosinonét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának pénteki mérkőzésén. Az újonc kétgólos hátrányból egyenlített, de nem tudta elkerülni sorozatban hatodik vereségét.
okt. 5
22:36
Így kezdődött a Puskás Akadémia ecuadori csatárának popkarrierje (m4sport.hu)
Izgult, de megcsinálta.
okt. 5
22:38
Bódi: Régen keményebbek voltak az edzések (m4sport.hu)
Bódi Ádám gyerekkorától szívja magába a Loki-érzést, ezt a fiataloknak is próbálja átadni.
okt. 5
22:42
Átadták a BVSC új kézilabdacsarnokát (HírTV)
A létesítmény több mint 230 millió forintba került és jelentős részben taotámogatásokból valósult meg.
okt. 5
22:48
Ligue 1: negyedszer játszottak döntetlent öt fordulón belül (She)
Döntetlenre (1–1) végződött a Toulouse és vendége, a Nice péntek késő esti mérkőzése a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. körének nyitányán. A TFC öt forduló óta nyeretlen (ez volt a negyedik döntetlenje ebben az időszakban), de a nizzaiak is csak egyszer győztek a legutóbbi négy fordulóban.