A legoptimistább kutatói várakozások szerint már szeptemberre elkészülhet a koronavírus elleni védőoltás. Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének védőoltás-munkacsoportjának vezetője szerint azonban leghamarabb év végére lehet vakcina, mert csak jól megfontolt szakmai szempontok mentén kerülhet forgalomba védőoltás.
Nemcsak a döntéshozók, a járványvédelemmel foglalkozó szakemberek körében is nagy a bizonytalanság, mire, hogyan és meddig készüljünk. Az biztos, hogy a magyar lakosság nagyobb része még sokáig, az ősszel is fogékony lesz a fertőzésre, ezért fokozott óvatosságot javasolnak az epidemológusok.
Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora az InfoRádiónak elmondta, bár ősszel lehet a járványnak egy második hulláma, az semmiképp nem lepheti meg az országot.
A koronavírus által kiváltott túlzott immunreakciót gátolja, de hatásos lehet más fertőzések esetében is a maradandó tüdőkárosodások megelőzésében Baranyi Lajos találmánya. Állatkísérletekben már bizonyított.
Megerősítette egy új genetikai kutatás, hogy az új koronavírus csak 2019 végén jelent meg és kezdett villámgyors terjedésbe. Azt is kiderítették a University College London kutatói, hogy ugyan a vírus mutálódik, de ez nem jelenti önmagában azt, hogy súlyosabb betegséget okozna vagy felgyorsulna a terjedésének üteme.
Az akár világszenzációnak is számító gyógyszer képes meggátolni a vírus okozta túlzott immunreakció következtében kialakuló citokinvihart és a nyomában kialakuló súlyos tüdőgyulladást.
A BP Fatár nevű, ingyenes alkalmazás térképes felülettel segíti az eligazodást és a tudatos parkhasználatot, de célzott bejelentést is lehet tenni a fenntartónak.
Egy genetikai mutációkat vizsgáló, nagy léptékű kutatás szerint 2019 végén gyorsan terjedésnek indult a világon az új koronavírus - közölték a University College London (UCL) tudósai szerdán.