A Budai Központi Kerületi Bíróság helyt adott az Ökotárs Alapítvány panaszának és megállapította, hogy a házkutatás és lefoglalás elrendelése törvénysértő volt, hiszen bűncselekmény gyanúja nem volt megállapítható- közölte az atv.hu-val az Ökotárs.
A Charlie Hebdo című francia szatirikus hetilapnak a 12 áldozattal járó merénylet után megjelent első számából 13 millió eurós bevételhez és 80 ezer új előfizetőhöz jutott a szerkesztőség - írta csütörtökön a Le Parisien című francia napilap.
A nemzeti jelkép megsértése miatt indult büntetőeljárást megszüntették, de garázdaság miatt vádat emelhetnek a rapper Dopeman ellen, aki másfél éve egy kormányellenes tüntetésen részt vett az Orbán Viktor miniszterelnököt ábrázoló műanyagszobor ledöntésében.
Januárban kissé javult a gazdasági hangulat a 28 tagállamból álló Európai Unióban (EU) és a 19 tagállamból álló eurózónában is az Európai Bizottság (EB) csütörtöki közleménye szerint.
Az Alkotmánybíróság (Ab) szerint nem alaptörvény-ellenesek az úgynevezett első devizahiteles törvénynek a bíróság által kifogásolt szakaszai, a testület ezért csütörtökön közzétett határozatában elutasította az ezek alkotmányellenességének megállapítására és megsemmisítésére irányuló bírói kezdeményezéseket.
Közel 7%-os zuhanással készülnek nyitni az Alibaba részvényei azt követően, hogy a társaság közzétette negyedik negyedéves eredményeit. A kínai internetes kereskedelmi cég bevételei a vártnál kisebb...
Csak Kínában és Oroszországban tudott nagyobbat nőni az IKEA, mint nálunk. 7 százalékkal több a vásárló, fejenként 10 százalékkal több pénzt hagyunk a tegeződős áruházban.
A magyar családok nyertek, a bankoknak meg kell kezdeni az elszámolást - kommentálta a Fidesz az Alkotmánybíróság csütörtökön közzétett döntését, amelynek értelmében nem alaptörvény-ellenesek az úgynevezett első devizahiteles törvénynek a bíróság által kifogásolt szakaszai
Balassagyarmaton ülésezett csütörtökön a Nógrád megye közgyűlése, a kihelyezett ülés helyszíne és időpontja jelképes és gesztusértékű volt, a közgyűlés elnöke partnerséget ajánlott a térségnek
Lukasenka fehérorosz elnök egyre távolabb helyezi országát Oroszországtól. Most arról beszélt, hogy akár még az Eurázsiai Unióból is kiléphetnek, ha úgy van kedvük.
Kihallgattak egy 8 éves kisfiút a dél-franciaországi Nizza rendőrőrsén, amiért az iskolájában a Charlie Hebdo szatirikus hetilap elleni merénylet elkövetőit éltette - erősítették meg csütörtökön rendőrségi források
Oroszországnak folyamatosan súlyosbodó nemzetközi szankciókkal kell számolnia, amennyiben nem szünteti meg az Ukrajna elleni agressziót – mondta Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke az MTI-nek, miután az előző este az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése Strasbourgban meghosszabbította az orosz … Folytatás
A leggazdagabb magyart évek óta vizsgálja az adóhatóság. A Figyelő szerint a NAV egy portugál cégre szállt rá, amivel megúszhatta Gattyán a 27 százalékos magyar áfát.
Közzétette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján a fogyasztási norma szerinti üzemanyagköltség-elszámolásban februárban alkalmazható üzemanyagárakat.
A január 31. igen fontos dátum a 2014-ben folyósított lakáscélú támogatások adómentességéhez. Ez a határideje a bankok által kiállítandó munkáltatói igazolásnak és az általuk az adóhivatal felé teljesítendő adatszolgáltatásnak.
Határon túli örökségvédelmi programja keretében harmincegy millió forintos állami forrást fordít elsősorban kutatásokra, dokumentációs és értékfelmérő munkákra a Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ.
Világkupa vagy akár sakkolimpia rendezésére is alkalmasnak tartja Magyarországot Kirszan Iljumzsinov, a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) elnöke, aki szerda este érkezett Magyarországra.
Az ország több helyszínén útdíjellenes demonstrációt szervez pénteken az MSZP - közölte a párt elnökhelyettese csütörtökön sajtótájékoztatón, Debrecenben.
Már csaknem kéttucat vízi megállóhely minősítését kezdeményezték a helyszínek kezelői az új védjegyrendszer tavaly decemberi bevezetése óta - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI érdeklődésére.
Sierra Leone – A végéhez közeledik az ebola járvány, de a világ soha nem felejti el azt a szörnyűséget, amelyen az emberiség keresztül ment az elmúlt hónapokban.
Az izraeli kormányfő, Benjámin Netanjahu felesége fukarsága révén csütörtökön újból címlapra került az izraeli sajtóban: kiderült, hogy éveken át saját zsebre "dolgozva" vitette és váltatta vissza alkalmazottaival a miniszterelnöki rezidencián állami pénzen vásárolt italok üres üvegeit.
2014-ben több mint 7,7 milliárd euró érkezett a közép- és kelet-európai régióba (Oroszországot nem számítva), 28 százalékkal több, mint egy évvel korábban. Lengyelország továbbra is az elsőszámú...
Kihallgattak egy 8 éves kisfiút a dél-franciaországi Nizza rendőrőrsén, amiért az iskolájában a Charlie Hebdo című szatirikus hetilap elleni merénylet elkövetőit éltette - erősítették meg csütörtökön rendőrségi források.
A Volkswagen ma reggel leplezte le a puttonyos Golf legizmosabb dízelváltozatát, a GTD Variant modellt, ami első ízben március legelején, a Genfi Autószalonon lép élőben a nagyközönség elé. Nagy meglepetésekre nem kell számítani, a németek a polcról emelték le a hozzávalókat: az autó a puttonyt leszámítva megegyezik az ötajtós GTD verzióval, ami a GTI gázolajos testvérének felel meg.
Hozzávalók: 2 db kacsafarhát 2 db sárgarépa 1 db fehérrépa 0,5 fej karalábé 0,5 fej kicsi zeller 1 db csípős hegyes paprika 1 db paradicsom 1 db vöröshagyma 2 gerezd fokhagyma 1 db krumpli zellerlevél petrezselyemlevél egész feketebors 1 db zöldségleveskocka só őrölt feketebors 1 csésze finommetélt