Nem magyar állampolgárok tulajdonában lévő üzleteket, vendéglátóhelyeket ellenőriznek kiemelten a Zala Megyei Adó- és Vámigazgatóság munkatársai szeptember 4-e és szeptember 10-e között. Más megyékben az iskolaszereket értékesítők lesznek a revizorok célpontjai – tették közzé az adóigazgatóságok a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján található ADÓtraffipax rovatban
Százötven éve fogadta el a magyar zsidóság politikai és polgári emancipációjáról szóló törvényt az Országgyűlés, és 140 éve kezdte meg működését a rabbiképző intézet Budapesten
Donald Trump amerikai elnök várhatóan megszünteti az úgynevezett DACA-programot, amely azokat a fiatalokat védelmezi, akiket illegális bevándorló szüleik kisgyermekként vittek az Egyesült Államokba.
A 89,3 milliárd forintos forráskeretének mintegy negyven százalékát fizették már ki a nyertes pályázóknak - közölte a megyei fejlesztésekért felelős miniszteri biztos.
Nemcsak a terrorizmus veszélyezteti Európát, hanem a kulturális gyökerek hiánya is a bevándorlók egy részénél – jelentette ki Beata Szydlo lengyel kormányfő hétfőn megjelent interjújában, utalva az olaszországi Riminiben megerőszakolt lengyel turista esetére.
A családi vállalkozásokat érintő legkritikusabb kihívásokat sok esetben belső szervezeti problémák okozzák, derül ki a Deloitte nemzetközi, 268 családi vállalkozás jelenlegi és leendő vezetőjével végzett kutatásából.
A vártnál kisebb mértékben nőttek júliusban az ipari termelői árak az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat hétfőn kiadott kimutatása alapján.
Nem csökkent a nagy-britanniai álláshelyek iránti érdeklődés a külföldi munkavállalásra készülő magyarok körében, ám mégis kevesebben kerülnek ki a szigetországba, mint korábban.
Aláírták a 3-as metróvonal északi - Újpest-Központ és a Dózsa György út közötti - szakaszának megállóira és az alagút felújítására vonatkozó vállalkozói szerződéseket hétfőn Budapesten a BKV és a Strabag Építőipari Zrt
Interjút adott Emir Kusturica, a valaha élt egyik legnagyobb filmrendező egy hírcsatornának, ahol keményen elmondta, mit gondol a senki által meg nem választott brüsszeli vezetőkről és Soros Györgyről.
A lean/kaizen módszertanok és elméletek ma már nem ismeretlenek a legtöbb HR szakember számára, nem számítanak már újdonságnak, sőt egyre több helyen alap elvárásként, meghatározó vállalati kultúrát formáló rendszerként alkalmazzák őket. Természetesen sokan sokféleképpen értelmeznek és használnak eszközöket, módszereket, ki-ki a saját, egyedi stratégiai céljait figyelembe véve. Egy azonban biztos,…
Az OTP másfél hónapja tartó töretlenül emelkedő trendjét is korrekció szakította félbe a múlt héten. A Mol akár 25 ezer forintig is emelkedhet, ha áttöri az ellenállást.
Az első hét hónapban 8,1 százalékkal nőtt a román kiskereskedelmi forgalom volumene a tavalyi év azonos időszakához mérten – közölte hétfőn a román országos statisztikai intézet.
Az árhullám tetőzése Budapestnél, az I. fokú készültségi szinttől jelentősen elmaradó vízszinttel, várhatóan a hét közepén (szerda-csütörtök) következik be.
A szolgáltatások euróban számolt exportjából 2,6 százalékkal több bevétel folyt be a második negyedévben, mint egy évvel korábban, míg az importkiadások 5,9 százalékkal emelkedtek. A negyedévben elért 1,881 milliárd euró exporttöbblet 63 millióval csökkent – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataiból.
Recep Tayyip Erdogan török elnök szóvivője, Ibrahim Kalin hétfőn Twitter-üzenetekben visszautasította, Angela Merkel német kancellár és kihívója, a szociáldemokrata Martin Schulz vasárnap esti televíziós vitájában Törökországgal szemben megfogalmazott bírálatait.
Továbbra is rohingyák tömegei menekülnek el Mianmarból, az ENSZ adatai szerint augusztus 25. óta közel 73 ezren távoztak a szomszédos Bangladesbe. A világszervezet Menekültügyi Főbiztosságának hétvégi tájékoztatásából kiderült: a muszlim kisebbségnek védelmet nyújtó táborok kezdenek megtelni, ráadásul a Mianmarban rekedt rohingyák többsége éhezésn