Miközben az elmúlt nagyjából egy évtizedben az írók mintegy negyven százalékos jövedelemcsökkenést szenvedtek el, műveiket engedélykérés nélkül használják a mesterséges intelligencia rendszerek betanításához és fejlesztéséhez. Most kompenzációt követelnek.
Úgy tűnik, nagyobb a baj mint hittük a hercegi pár kapcsolatában. Nem elég, hogy magánéleti nehézségekkel küzdenek, most már az anyagi helyzetük is aggodalomra ad okot.
Három sajnálatos esettel szemlélteti az MKIF legújabb videójában, miért különösen fontos betartani a követési távolságot az autópályákon. A videó sorrendje
Benne van a pakliban, hogy felforr a hűtővíz a vonatokon, mert a járművek több mint 40 évesek és rossz műszaki állapotban vannak. Ezt mondta Híradónknak a Mozdonyvezetők Szakszervezetének elnöke. Hétfőn Hodásznál hatan sérültek meg a MÁV egyik járatán, amikor a hűtővíztartályból felcsapott a forró víz. Lázár János miniszter korábban azt mondta: vas
Testi sértéssel vádolták, ezért is küldték el a dél-koreai hadseregtől az amerikai Travis Kinget, aki kedden engedély nélkül lépte át Észak-Korea határát.
Juhász Dorka csapata, a Minnesota Lynx 82-73-ra kikapott az Atlanta Dream otthonában az észak-amerikai női profi kosárlabdaliga (WNBA) keddi játéknapján.
A Star Wars második epizódjával, A klónok támadása cíművel érkezett karrierje csúcsára - pénzügyi szempontból legalábbis biztosan -, de később egyetlen fajsúlyos, emlékezetes szerepet sem kapott Hollywoodban. A jelek szerint azonban nem is igazán vágyott rá.
Visszavonják a Zeneakadémia rektori pályázatát, és még a héten új pályázatot ír ki a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) – közölte Csák János kulturális és innovációs miniszter.
Egyre magasabb kamatokat követelnek a betéteik után a vállalati és az intézményi befektetők, ami negatív hatással lehet az amerikai bankok profitjára is – írja a Financial Times.
Brian Moynihan, a Bank of America vezérigazgatója visszavonta az idei évre vonatkozó enyhe recesszióra vonatkozó várakozását, főként az amerikai fogyasztók rugalmasságának köszönhetően.
Több mint tízezer doboz zárjegy nélküli cigarettát foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (Nav) munkatársai egy Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei településen.
A jelenlegi szint háromszorosára, 20 000 milliárd dollárra fogja növelni kezelt vagyonát a Morgan Stanley, még ha a második negyedévben nem is sikerült ezzel az üzletággal kompenzálni a kereskedési eredmény visszaesését – mondta a gyorsjelentés után James Gorman vezérigazgató.
Magyarország 2023 január 1-én új szabályozást vezetett be az online szerencsejátékok területén. Az eddig állami monopóliumnak számító ágazat versenyképesebbé vált és megnyitotta kapuit a külföldi szolgáltatók előtt. A világszerte, így Európában is egyre több helyen, például Németországban, Olaszországban, Spanyországban és Franciaországban legalizá
Idén az első félévben kevesebb mint 4,7 milliárd köbméter gáz fogyott el, szemben a tavaly első félévi 5,7 milliárd köbméterrel, így 18,2%-os volt a szakadás mértéke – közölte ma reggel KSH adatokra hivatkozva az Energiaügyi Minisztérium.
Második magyar atlétaként párizsi olimpiai kvótát szerzett Molnár Attila kedden, a XIII. Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíjon: 400 méteren futott két századmásodperccel jobb időt, mint a kvalifikációs szint.
Ügynökséget választott a H1 Systems, Magyarország vezető adatközponti és épülettechnológiai megoldásokat kínáló szolgáltatója. Az idén 30 éves vállalat tenderén hagyományos arculati és marketingfeladatokra, illetve közösségi média és tartalommenedzsment munkákra kerestek partnert. A kiválasztási folyamat végén a Carbon Group-Próbakő Kommunikáció üg
A MEKH Integrált Energiahatékonysági Projektje hozzájárul a lakossági- és az ipari felhasználók, valamint a vállalkozói- a közintézményi szféra energiafelhasználásának csökkentéséhez.
13 százalékkal nőttek a Renault Csoport eladásai az idei első félévben, ami részben a Dacia sikerének tudható be, amiből 24 százalékkal többet adtak el, mint egy évvel korábban.
Hitvallásáról, a kezdetekről, a visszavonulás okairól és hirtelenségéről, valamint az élsport utáni életről beszélt az M4 Sportnak a 60 éves Wladár Sándor.
Először autója csomagtartójába tuszkolta feleségét egy 50 éves férfi, majd egy közeli lakatlan területre vitte. Késsel megfenyegette, megerőszakolta. Negyvenhat kilométerrel távolabb bilincselték meg a Pest vármegyei nyomozók.
Az ország leggazdagabb településeként sok más önkormányzathoz hasonlóan Budapestnek is szolidaritási hozzájárulást kell fizetnie a szegényebb településeknek, összesen 57,8 milliárd forintot.