A munkáltatói jogkört gyakorló igazságügyi és rendészeti miniszter az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetőjének kezdeményezésére szerdai hatállyal indoklás nélkül visszavonta Tóth László rendőr ezredes, a Budapesti Rendőr-főkapitányság közbiztonsági főkapitány-helyettese vezetői megbízatását - tudatta az ORFK.
A gyermekszületések számának alakulásában 1988-tól határozott változás figyelhető meg: a párok egyre idősebb korban vállalják az első gyereküket, kevesebben vállalnak több gyereket, és ez a tendencia 2005-ben még nem állt meg.
Magyarországon több olyan importált tejtermék is forgalomban van, amelyik nem felel meg a hazai előírásoknak, követelményeknek. Az olcsóbb importtermékek miatt a belföldi tejfeldolgozók évről-évre veszítenek piaci részesedésükből, és emiatt sokaknak fel is kell adniuk a vállalkozást.
Négyszázmillió forint értékben huszonegy korszerű esetrohamkocsit kapott az Országos Mentőszolgálat az államtól. A szervezet szóvivője elmondta: az egyszerű mentőkocsik jelentős részére is ráférne a csere.