Senkit sem mentesít a jogszabály nem ismerete a felelősségre vonás alól. Ennek felismerése miatt több ellenzéki párt is nemtelenül és megalapozatlanul kritizálta az Állam Számvevőszék működését és ellenőrzési függetlenségét – mondta az InfoRádiónak az ÁSZ elnöke.
Az, hogy a bíróság előzetes letartóztatásba helyezi egy 200 milliós kábítószerügy gyanúsítottjait, az nem meglepő. Az már annál inkább, hogy a tárgyaláson egy olyan ügyvéd védi őket, aki néhány éve bíróként még 8 illetve 10 évre börtönre ítélte őket. Ez ma megtörtént.
Bár néhol még előfordulhat ónos eső, havas eső, délnyugaton akár 12 fokig is felmehet a hőmérő higanyszála. Szerdán napközben nyugaton kissé szakadozottabb lesz a felhőzet. Északon és keleten elszórtan havas eső, eső valószínű...
Süli János Paks 2-ért felelős miniszter kérte információink szerint Aszódi Attila államtitkár menesztését a kormányból. Aszódi öt évig elképesztő állhatatossággal védte a beruházást, nem volt a kormánynak még egy embere, aki annyit vitatkozott volna az ellenzékkel és a civilekkel, mint ő.
A két országgyűlési képviselő vár, szeretnék elérni, hogy a közmédia leadjon egy hirdetést az Európai Ügyészséghez való csatlakozást támogató aláírásgyűjtésről.
Sztrájkbizottságot alakított az Audi Hungária Független Szakszervezete (AHFSZ), miután az érdekképviselet eredménytelennek nyilvánította a szeptemberben kezdődött bértárgyalásokat - közölte honlapján a szervezet.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 79 adózónál tárt fel jelentős összegű adóhiányt tavaly a negyedik negyedévben, közülük 41 társaság, 38 magánszemély - derül ki a hivatal honlapján kedden közzétett, 2018. december 28-i állapotot tükröző adatokból.
A volt külügyminiszter szerint drámai volt a londoni alsóház kedd esti vitája a Brexit-megállapodásról és az igazi probléma, hogy az angolok sem tudják, mit szeretnének.
Allergiás reakciót válthatnak ki az arra érzékenyeknél a dennree leveskockák és szárított zöldségkeverékek, a termékek visszahívását már kezdeményezte a német nagykereskedő – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden a honlapján.
Nagykanizsa – Szép kezdeményezésbe fogtak a nagykanizsaiak: civilek gyűjthetnek a nagykanizsai kórház gyermekosztályának, hogy még szebb legyen az ott gyógyuló gyermekek élete.
Lóháton szaltózó artisták, lángzsonglőrök és tűzakrobaták látványos produkciójával mutatkozott be a Fővárosi Nagycirkusz Főnix – Tűzcirkusz című új műsora.
Felkutatják a holokauszt idején a Dunába lőtt zsidók maradványait. Az egykori áldozatokat Izraelben temetik el. Aryeh Deri (59) izraeli belügyminiszter beszélt erről a budapesti Duna-parton, ahol annak idején a nyilasok tömegével gyilkolták a zsidókat. A politikus azután látogatott el a tragédia helyszínére, hogy Budapesten tárgyalt Pintér Sándor (
Surdy Miklós két évvel ezelőtt lett bíróból ügyvéd. Emiatt jöhetett létre az az érdekes szituáció, hogy míg 2015-ben börtönbüntetésre ítélte a F. Árpádot és az édesanyját, most a védőügyvédjük lett.
Január 15-i hatállyal felmentette megbízatása alól Áder János köztársasági elnök Aszódi Attilát, a Miniszterelnökség paksi atomerőmű kapacitásának fenntartásáért felelős államtitkárát.
Ahogy eddig, úgy 2019-ben is a családok biztonsága és a tisztességes vállalkozások védelme a fogyasztóvédelem feladata. A hagyományos és internetes kereskedelem ellenőrzése is azt a célt szolgálja, hogy a vásárlókat ne lehessen átverni vagy egészségre ártalmas készítményekkel veszélyeztetni.
Mocskos üzletekből mesés vagyont, akár egymilliárd forintot is kereshetett a lamborghinis ámokfutóként is ismert F. Árpád (46) és édesanyja, F. M. Éva (69) drogbandája.
Járvány még nincs, de több mint 11 ezer influenzával diagnosztizált beteg már van. A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy nagyon gyorsan megsokszorozódhat a fertőzöttek száma, mert akik már elkapták az influenzát, közösségbe mennek ahelyett, hogy otthon maradnának. Már több kórházban látogatási tilalmat rendeltek el.
A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden úgy döntött, hogy a Hirt Ferenc halála miatt megüresedett országgyűlési képviselői helyet a Fidesz-KDNP közös listájáról Csizi Péter kapja meg, bár ő írásban jelezte, hogy nem veszi át a mandátumot.
– Az idén tovább nő a fertőzött gépek segítségével, a felhasználó tudta és engedélye nélkül végzett (cryptojacking) kriptovaluta-bányászattal összefüggő támadások száma, miközben a kiberbűnözők okoseszközöket és otthoni okosmegoldásokat is felhasználnak majd a bányászfarmok építéséhez – derül ki az ESET IT-biztonsági vállalat 2019-es kiberbiztonság
Sztrájkot hirdettek a közszolgálati dolgozók is, a munkabeszüntetés időpontját és menetét csütörtökön jelentik be. A közszolgálati dolgozókat tömörítő szövetség elnöke azt mondta: szeretnék, ha sikerülne megállapodni a követelésekről, ellenkező esetben sztrájkolnak. Közben egyre több településről jelzik, hogy csatlakoznak a szombati, országos tünte
A volt külügyminiszter szerint drámai volt a londoni alsóház kedd esti vitája a Brexit-megállapodásról és az igazi probléma, hogy az angolok sem tudják, mit szeretnének.