Tavaly külgazdasági rekordokat döntött Magyarország, az elmúlt év volt minden idők legsikeresebb éve a befektetés-ösztönzés szempontjából, soha ennyi és soha ilyen nagy értékű beruházás nem érkezett Magyarországra – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter egy budapesti sajtótájékoztatón csütörtökön.
A Fidesz szerint az ellenzék erőszakos eszközökkel próbálta megakadályozni az Országgyűlés munkáját, nem törődve azzal, hogy a „balhé" közben saját korábbi javaslatát, így az ápolási díj megemelését sem szavazta meg.
Közösen tettek fogadalmat csütörtökön az Országház lépcsőjén a kormánnyal szembeni ellenállásról a Jobbik, az MSZP, a DK, az LMP, a Párbeszéd, valamint a Momentum politikusai, független országgyűlési képviselőkkel kiegészülve.
A kormánypártok távolmaradása miatt határozatképtelen lett az Országgyűlés csütörtöki, az ellenzék kezdeményezésére összehívott rendkívüli ülése. Az ellenzéki pártok vezetői és képviselői az Országház lépcsőjén közösen hirdették meg a szombati összellenzéki kormányellenes tüntetést.
Szabó Tímea egy szelfibottal szólalt fel a rendkívüli ülésen, később pedig, az ülés után a Parlament lépcsőjén a Jobbik képviselői Gyurcsány Ferenccel közösen tettek fogadalmat.
Nemzetközi körözést adott ki a román rendőrség Olosz Gergely, az RMDSZ volt szenátora ellen, akit három év letöltendő szabadságvesztésre ítéltek korrupcióért – közölte az Agerpres hírügynökséggel csütörtökön Nicoleta Tolvaj Marin, a Kovászna megyei rendőrfelügyelőség szóvivője.
Az idei évtől bővülnek és emelkednek az ápolási díjak – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
"Fokozott ellenőrzést" rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya. Ilyenkor a rendőröknek nem kell indokolniuk, hogy miért cseszegetik a járókelő polgárokat.
Tavaly külgazdasági rekordokat döntött Magyarország, az elmúlt év volt minden idők legsikeresebb éve a befektetés-ösztönzés szempontjából, soha ennyi és soha ilyen nagy értékű beruházás nem érkezett Magyarországra - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.
Két évtized Csipkerózsika-álom után, a pénzügyi válság lecsengését követően mára a Balaton minden szegletében magához tért az ingatlanpiac. A turizmus is élénkül és egyre színvonalasabb vendéglátóhelyek, szállodák várják...
Orbán Viktor miniszterelnök Jair Bolsonaro brazil elnöki beiktatásán tárgyalt Benjamin Netanyahu izraeli miniszterelnökkel is, ahol szóba került a viták kereszttüzében álló Sorsok Háza is.
Konzervatív értelmiségiekkel és független polgármesterekkel alakult meg a Mindenki Magyarországa Mozgalom. A cél: megroppantani a hatalmat az önkormányzati választáson.
A Dél-pesti Centrumkórház (DPC) a legnagyobb a három tervezett, legmodernebb feltételeket biztosító új fővárosi centrumkórház közül. A létesítmény a ZDA-Zoboki Építésziroda tervei alapján épül meg, többek közt osztrák, amerikai, holland és dán modellek figyelembe vételével.
Rosszul lett egy utas a Sun Express német-török légitársaság Antalya és Berlin-Tegel közötti csütörtöki járatán, emiatt a gép Budapesten megszakította útját. Az utas még a levegőben meghalt.
Horváth Csaba bízik benne, hogy a szükséges 2000 aláírásnak a többszörösét is sikerül összegyűjtenie. Megvan az elképzelése arra is, hogy szerezzék vissza a budapestiek pénzét.
A Momentum elnöke szerint 2019 az ellenállás éve lesz, Gyurcsány pedig azt kívánta az országnak, hogy legyen ereje fellázadni Orbán rendszerével szemben.
Rosszul lett egy utas a Sun Express német-török légitársaság Antalya és Berlin-Tegel közötti járatán, emiatt gép Budapesten megszakította útját. Az utas még a levegőben meghalt.
Javában tart még a tél, sokan döntenek ilyenkor az utazás mellett. Kedvelt célpontok a síelésre alkalmas havas tájak, amelyekből Magyarországon csak elvétve találunk. Fontos azonban tudatosítani, hogy a legtöbb országban eltérő közlekedési...
Sikeres közbeszerzési eljárás esetén 2019 tavaszán kezdődhet meg a főváros III. kerületében a Flórián téri felüljárók felújítása, amely 14 hónapig tarthat - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szerdán az MTI-vel.