Az amerikaiakat nagyon idegesíti és a briteket is zavarja a Nemzetközi Beruházási Bank Budapestre költözése. Eddig arról volt szó, hogy diplomáciai mentességet kapnak a bank munkatársai, ezt mondták a bank vezetői is, de a kormány szerint mégsem lesz ilyen.
Szűcs Tamás az InfoRádiónak nyilatkozott arra reagálva, hogy érvényben marad "Európa egyik legelavultabb tanterve". A PDSZ elnöke lemondásra szólította fel szakminisztert és az államtitkárt.
A DK elnöke szerint magánéleti „hülyeséget” csinált. Gyurcsány úgy fogalmazott: Borkai mocskának pusztítását most Gréczyn törlesztik. A DK elnöke azt írja: Gréczy segíteni fogja a munkájukat a jövőben.
Gréczy Zsolt semmi olyat nem tett, ami miatt távoznia kellene a parlamentből – így reagált az ATV Egyenes beszéd című műsorában Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője.
2022-ben az elmúlt harminc év legdurvább, legvadabb és legfontosabb választási kampánya jön – erről Lázár János beszélt a makói tévének adott interjújában.
Fénytroli, fénytraktor, fénytűzoltó – csupán néhány azok közül a járgányok közül, amelyek karácsonyi pompában díszelegve lepik meg az embereket az utakon.
Az ATV Egyenes Beszéd című műsorában Rónai Egon műsorvezető szegezte a Demokratikus Koalíció vezetőjének a címbeli kérdést. Íme Gyurcsány Ferenc válasza!
A fegyházbüntetés mellett teljes anyagi csőd is várhat Simonka György (45) fideszes képviselőre, miután az ügyészség 850 millió forintos vagyonelkobzást is kért az ügyében.
Úgy tűnik, a csalók elszántsága határtalan: újra és újra megpróbálják megszerezni gyanútlan emberek bankkártya adatait. Ezúttal egy olvasónk került a kiberbűnözők célkeresztjébe, az E.On és a NAV nevében is megpróbálták csőbe húzni.
A világűr már a kezdetek óta foglalkoztatta az emberiséget: történeti írások mutatják be, hogy már az ókorban is foglalkoztak az emberek azzal, mi lehet a „fejünk felett”, mit árulnak el nekünk a csillagok.
Hiába tudja pontosan a fegyveres szökevény rabként elhíresült Sz. Károly (†35) édesanyja, hogy fia már jó ideje meg akart halni, a nőt teljesen lesújtotta, amikor megtudta: gyereke a börtönben öngyilkosságot követett el.
Leállhat a parkolás ellenőrzése a fővárosi fenntartású utak mentén. A Budapest Közút szerződése ugyanis lejár, újat pedig nem kötöttek. A fővárosi parkolásért felelős céget ma nem értük el, délutánra pedig a honlapjukat sem lehetett elérni.
Még mindig nagyon erősek a magyarok körében azok az összeesküvés-elméletek, amikkel sokan alátámasztani látják azt, hogy csalnak az Ötöslottó-sorsolásokon. Ha azonban logikuson végiggondolja az ember, akkor erre igencsak kevés az esély....
Idén is elkészült a mézeskalácsfalu. A baranyai Geresdlakon élők a település összes házát megformálták. Csaknem száz épület kicsinyített mását, közöttük a két templomot, a közösségi házat, valamint a helyi boltot is újraalkották, mézeskalácsból.
A házak karácsonyi díszítésére használt lézerfények elvakíthatják a pilótákat és tragédiát okozhatnak - figyelmeztet az ünnepek előtt a HungaroControl. A légiirányító cég arra kéri a lakókat, hogy ne irányítsanak ilyen fényeket az égbolt felé. A repülőgépvezetők lézeres megzavarása bűncselekmény; három év börtönt is lehet kapni érte.
Hogyhogy nem gazdagodott meg 30 év politikai pályafutás alatt? Mi számára a hatalom? Miért nem szerepelt mellette a felesége? Minderről és sok minden másról is beszélt Rónai Egonnak Tarlós István volt főpolgármester, aki otthonában fogadta az ATV stábját.
Amit nem lehet szeretettel intézni, azt nem is érdemes – vallja Vecsei Miklós, a felzárkózás ügyének miniszterelnöki biztosa. Racionális érvek is szólnak azonban az integráció mellett.
Megjelent a megújult Piac és Profit következő száma! Címlapsztorinkban Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója elmondja, miért gondolja, hogy ellenszélben haladnak és milyen tanulságokat lehet levonni az elmúlt időszakban tapasztalt nehézségekből. Emellett tippeket adunk megfontolt és kockázatfaló befektetőknek portfoliójuk év végi átalakításához,
A miniszterelnök szíves közlése szerint Magyarországon sajtószabadság van, cenzúra pedig nincs. Szívesen vitatkoznánk vele a saját szakmánk szemszögéből – kár, hogy már vagy tíz éve nem mer leülni valódi újságíróval egy interjúra –, de ezúttal inkább azt a kérdést tesszük föl, hogy ha nincs cenzúra, akkor mi szükség van vajon cenzúrahivatalra. Konk
Aki azt gondolta, hogy a szakképzésben zajló eszetlen gyurmázás valami speciális balsors következménye, szegények egyszerűen így jártak, az vessen egy pillantást a Nemzeti Alaptanterv körüli történésekre. Hát nem. A NER így működik: nulla felelősségérzettel piszkál bele a nagy rendszerekbe, mindegy, mi lesz alapon – s ha nem lesz semmi, végtére úgy
Balszerencsémre megnéztem egy tudósítást a Magyar Televíziónak nevezett valamiben, és így belebotlottam egy műfajilag meghatározhatatlan izébe, amit ez a csatorna közzétett, történetesen Tordai Bencéről. A Hír tv legszebb napjaira emlékeztető anyag volt, mintapéldája annak, hogyan nem volna szabad dolgozni.
Ha nem tudják, mivel lepjék meg szeretteiket karácsonyra, én megmondom. Menjenek tutira! Aminek mindenki a legnagyobb hasznát venné, az a rókavizelet. Kiderült, hogy ez abszolút védelem a tolvajok ellen. Jó, egyelőre csak a fatolvajok ellen, erről olvastam a népszerű online portálon, sőt – elmélyedve a témában – egy agrároldalon is.