Nehezen fogadtuk el a 214 millió eurót, de elvileg sikerült megállapodni. A civil támogatások sorsáról egy független alapkezelőnek kell majd döntenie, különben a teljes támogatás ugrik.
A balliberális tömb egyesülése után végleg egyértelművé vált, hogy a Mi Hazánk Mozgalom a harmadik utat jelentő erő - jelentette ki a párt elnökhelyettese hétfőn Budapesten.
Nagyon gyorsan terjed egy olyan változat, amely miatt a legmagasabbnál is magasabb készültséget rendeltek el Londonban, és több ország megszakította a légi és vízi összeköttetését Nagy-Britanniával.
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) forgalmazásra ajánlotta hétfőn az Európai Unióban a Pfizer és a BioNTech vállalatok által az új típusú koronavírus ellen közösen kifejlesztett oltóanyagot. Ez azt jelenti, hogy december 27-én elkezdődhetnek a tömeges oltások a tagországokban, így Magyarországon is.
Az LMP szerint 2020-ban a koronavírus-járvány mindent megváltoztatott, csak az Orbán-kormány mentalitását nem: tovább folytatódott az ország szétszakítása, kifosztása, tönkretétele - mondta Schmuck Erzsébet, az ellenzéki párt társelnöke hétfőn, a Facebookon online közvetített évértékelő sajtótájékoztatón.
Januártól szinte mindent lát majd a vállalkozásokról a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A mesterséges intelligenciát is bevető algoritmusok gyorsan megtalálják azokat az adózókat, akik az ismert gyanús minták alapján valószínűleg nem vallanak be minden adót.
Ganczer Gábor arról beszélt, hogy az első pofon a gazdasági világválság volt, amikor letérdelt a rendezvényipar, viszont akkor sem annyira, mint a mostani koronavírus-járványnál. A Hungexpo vezérigazgatója szerint a munkavállalók most azt látják, mennyire kitett a szakma.
Az Európai Unió a koronavírus elleni védőoltás 15,5 eurós (nagyjából 5500 forintos) darabonkénti áráról állapodott meg a Pfizer és a BioNTech gyártókkal – derült ki hétfőn egy uniós belső dokumentumból, amelybe betekintést nyert a Reuters hírügynökség.
Az ellenzék 13 pontját - a Demokratikus Koalíció, a Jobbik Magyarországért Mozgalom, a Lehet Más a Politika, a Magyar Szocialista Párt, a Momentum Mozgalom és a Párbeszéd Magyarországért Párt közös közleményét - osztotta meg Gyurcsány Ferenc a Facebook-oldalán.
Úgy tűnik, még a kormánypárti szavazók sem fogadják el egységesen azt a magyarázatot a járvány elleni védekezésben, hogy a kormány pusztán a közös teherviselés miatt vonja el az önkormányzatok bevételeit - derül ki az IDEA Intézet friss, a Napi.hu-n elsőként publikált kutatásából.
Áder János köztársasági elnök az Alkotmánybírósághoz fordult az Országgyűlésben előző héten elfogadott hulladékgazdálkodási tárgyú törvénymódosítás ügyében - közölte a Köztársasági Elnöki Hivatal hétfőn az MTI-vel.
Áder János köztársasági elnök az Alkotmánybírósághoz fordult az Országgyűlésben előző héten elfogadott hulladékgazdálkodási tárgyú törvénymódosítás ügyében.
Az adótörvények jövő nyári, júniusi módosítása és a közbiztonság erősítését célzó rendészeti szabályozás is szerepel a kormány 2021-es tavaszi parlamenti jogalkotási programjában. Az uniós 27-ek által elfogadott Next Generation EU helyteállítási alap ratifikálásáról nem tudni pontosan mikor szavaz az Országgyűlés.
A köztársasági elnök szerint a törvény megteremti a lehetőséget arra, hogy a hulladékgazdálkodás jelentős része állami feladatkörbe kerüljön, de több rendelkezése alkotmányossági aggályokat vet fel.
A MedSpot Alapítvány az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kara, valamint a Nemzetközi Bálint Csoport közösen programjának célja az egészségügyi dolgozókat ért stressz, mentális terhelések csökkentése terápiás jelleggel. Kampányukat most te is támogathatod!
A hétvégén bejelentett új kormányzati intézkedések között van olyan, amelyek stabilizálhatják a gazdaságot, és olyan is, amely élénkítheti. A lakásfelújítási programhoz támogatást biztosító hitelprogram komoly felújítási hullámot indíthat el, többek között erről is beszélt kollégánk a Trend FM Reggeli monitor című műsorában.
Hétfőn érkezik Magyarországra a Turán 9, Horthy Miklós egykori szerelvényének étkezőkocsija, melynek restaurálását a Közlekedési Múzeum munkatársai hazatérte után azonnal megkezdik.
A koronavírus-járvány második hulláma miatt fél évvel, 2021. június 31-ig kitolódik a május 1-jétől elérhető szabad felhasználású, kamatmentes Diákhitel Plusz igénylési határideje a kormány döntése alapján - tájékoztatta a Diákhitel Központ Zrt. hétfőn az MTI-t.
"Karácsony előtt elmaradhatatlan feladat a szaloncukor készítés. Ezúttal is van cukormentes változat is." - írja Novák Katalin friss Facebook-posztjában.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/friss-hirek/2020/12/21/2784/
"Újabb negyven, 4x4-es páncélozott jármű szállításáról írt alá szerződést a Magyar Honvédség - számolt be a Védelmi Fejlesztésekért Felelős Kormánybiztos titkársága. Ez része annak a több mint háromszáz páncélozott jármű beszerzését célzó programnak, melynek következő fázisa már magyarországi gyártás és az ahhoz kapcsolódó kutatás-fejlesztési tevék
Mintegy 100 millió forint értékben, 34170 cipősdoboznyi ajándékot gyűjtött össze a jótékonysági programot 17. alkalommal lebonyolító Baptista Szeretetszolgálat - közölte a Baptista Szeretetszolgálat hétfőn az MTI-vel.
"Történelmi nap" - így jellemezték ellenzéki politikusok, hogy a Jobbik hivatalos belépésével immár az összes nagy ellenzéki párt részese az összefogásnak. Új alkotmány, új választási törvény, közvetlen köztársasági elnök választás és az ügynök akták nyilvánosságra hozatala - a pártok a Korszakváltás Garanciái című dokumentumban lefektették közös p
Az Európai Bizottság hétfő este engedélyezte a Pfizer és a Biontech vállalatok által az új típusú koronavírus ellen közösen kifejlesztett oltóanyag forgalomba hozatalát; ez a SARS-Cov-2 koronavírus által okozott betegség (Covid-19) elleni első vakcina, amelynek megkezdődhet a tömeges alkalmazása az Európai Unióban.
Gy. Németh Erzsébet főpolgármester-helyettes szerint az iparűzési adó elvétele egyértelműen az ellenzéki vezetésű önkormányzatok büntetésére irányul. Azt is elmondta, hogy a jövő évi költségvetésbe sem felüljárók, sem hidak felújítása nem fér bele.
100%-os kompenzációt vár a kormánytól Karácsony Gergely minden önkormányzat számára, az iparűzési adó megfelezésével kieső bevételeik miatt. Orbán Viktor szombaton jelentette be, hogy 2021-ben felére csökken az iparűzési adó. A híradónknak nyilatkozó gazdasági szakértő szerint ez az összeg arányaiban nem túl jelentős könnyítés a vállalkozóknak, vis
A 2009-ben létrehozott Petőfi-díjat olyan jeles személyek kapják, akik az elmúlt évtizedekben kiemelkedően sokat tettek a közép-európai népek szabadságáért.
Áder János köztársasági elnök az Alkotmánybírósághoz fordult az Országgyűlésben előző héten elfogadott hulladékgazdálkodási tárgyú törvénymódosítás ügyében - közölte a Köztársasági Elnöki Hivatal.
A koronavírus-járvány második hulláma miatt fél évvel, 2021. június 31-ig kitolódik a május 1-jétől elérhető szabad felhasználású, kamatmentes Diákhitel Plusz igénylési határideje a kormány döntése alapján - tájékoztatta a Diákhitel Központ Zrt.
Újabb negyven, négykerékmeghajtású páncélozott jármű szállításáról írt alá szerződést a Magyar Honvédség - közölte a védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos, Maróth Gáspár titkársága.
A szavazók elvárták az ellenzéki pártoktól a teljes összefogást, az együttműködés a választási törvény módosításai nélkül is bekövetkeztek volna – mondta az InfoRádiónak a Publicus Intézet stratégiai igazgatója. Pulai András szerint egyelőre a miniszterelnök-jelölt kiválasztása is sima folyamatnak tűnik. A Nézőpont Intézet munkatársa szerint rég el
Megjelent a Medicina évkönyv, amelyben a magyar egészségügy helyzetét szakértők, orvosok, ágazati szereplők elemzik, valamint bemutatásra kerül a különböző egészségügyben szereplők, kórházak, egészségügyi intézmények, magáncégek teljesítménye is.
Kulcsár Edina és férje, Szabó András Csuti úgy döntöttek, ebben az esztendőben karácsonykor csak a gyermekeik találnak meglepetést a fa alatt, amit pedig egymásra költenének, inkább a rászorulóknak adományozzák- árulta el a házaspár a Blikknek.