Néhány benzinkútnál sorok alakultak ki a hosszú hétvége előtt, Hernádi Zsolt szerint a benzinturizmus miatt sincs egyszerű dolguk. A MÁV, a Volán és a BKV kutai is inkább az árplafonos
Évtizedek óta óriási kérdés, hogy mi legyen az atomenergiával – egy friss kutatás szerint elengedhetetlen ahhoz, hogy az energiaellátás fokozatosan környezetbaráttá váljon. Az atomenergia kérdése az elmúlt hetekben, hónapokban igencsak a figyelem középpontjába került. Ez először Európában volt tetten érhető, amikor az Európai Bizottság javaslatot t
Új út épül jövő év közepére Szeged legnagyobb lakóövezete és az ELI-ALPS lézeres kutatóközpont között uniós támogatással – jelentette be Nagy Sándor (Momentum) városfejlesztési alpolgármester szerdán.
Csaknem öt órán keresztül hallgatták meg a Szegedi Szabadtéri 2022-es saját bemutatójának egyik főszerepére aspiráló hölgyeket február utolsó napján. Összesen közel 150, 18 és 40 év közötti előadó pályázott Roxie Hart szerepére. A jelentkezők a musical dalaival és saját repertoárjuk egy szabadon választott darabjával adtak számot rátermettségükrő
Az MNB ugyan nem a várt módon, de meglepőt húzott a hét elején. Ma az egyhetes betéti kamatot emelheti meg, ráadásul a korábbiakhoz képest nagyobb mértékben.
A tegnapi komolyabb emelkedés után, amit egy, a piacot támogató amerikai kormányrendelet váltott ki, ma reggel nagy esés látszik a kriptovaluták piacán, a bitcoin árfolyama több mint 6 százalékos mínuszban áll.
Tizenötezer forintos címletű ezüst emlékérmét bocsátanak ki Karikó Katalin tiszteletére - olvasható a Magyar Közlönyben a Magyar Nemzeti Bank elnökének rendelete.
Az Országgyűlés ma dönt Áder János köztársasági elnök utódjáról, a kormányzó Fidesz-KDNP Novák Katalint jelölte a posztra, az ellenzéki frakciók pedig Róna Péter közgazdászt. A jelenlegi összetételű parlament tavaszi ülésszakának utolsó
A Suzuki japán anyavállalata azt jelentette be szerdán, hogy a háború miatt márciustól leállította az Oroszországba és Ukrajnába való autóexportját – közölte a cég a Reuters kérdéseire.
Az Országgyűlés ma dönt Áder János köztársasági elnök utódjáról, a kormányzó Fidesz-KDNP Novák Katalint jelölte a posztra, az ellenzéki frakciók pedig Róna Péter közgazdászt.
Némi negatív korrekcióval nyithatnak csütörtökön a főbb európai tőzsdeindexek az előző napi nagy erősödés után. A tőzsdén kívüli forgalomban kialakult árfolyamok alapján a vezető indexek 0,2-0,5 százalékos csökkenéssel kezdhetik a kereskedést.
Másfél éve nem látott emelkedéssel zárták a szerdai kereskedést az irányadó amerikai indexek és ma reggel is kitart a jó hangulat a részvénypiacokon, az ázsiai tőzsdéken masszív emelkedéseket látni. Európában a tegnapi nagy emelkedés után ma a bizonytalanság érződik a határidős indexek állása alapján. Az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek mozg
Az Országgyűlés ma dönt Áder János köztársasági elnök utódjáról, a kormányzó Fidesz-Kdnp Novák Katalint jelölte a posztra, az ellenzéki frakciók pedig Róna Péter közgazdászt.
Vitaminitalt és jegesteát, illetve ruhát, táskát, takarót és törölközőt adományozott az ukrajnai háborús helyzet elől hazánkba menekülők számára a HELL cégcsoport. Az adományt javarészt a tiszabecsi, kölcsei és túristvándi határátkelőknél és a Nyugati pályaudvarnál osztja szét a bajbajutottak között a Baptista Szeretetszolgálat. „A kialakult hábo
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara széles körű felmérést végzett tagjai körében. Ennek eredménye alapján minden harmadik termelő tart attól, hogy az üzemanyag-kiskereskedelem egyes szereplői által bevezetett korlátozások akadályozzák a tavaszi munkálatok elvégzését.
Március 31-én egyesül a Budapest Bank és az Mkb Bank a Magyar Bankholding által irányított hármas bankfúzió keretében, amelynek célja az ország legmodernebb, magyar tulajdonú pénzintézetének felépítése.
Magyarország kőolajellátása zavartalan, a Mol készletei és finomítói kapacitása elegendő ahhoz, hogy az ország üzemanyagigényét lefedje - közölte a Mol.
Amerikában inkább mínuszokat, míg Európában pluszokat hozott a szerdai kerekedési nap a terménypiacokon. Chicagóban a búza 6,6 százalékkal, a kukorica 2,7 százalékkal, a szójabab pedig 1 százalékkal lett olcsóbb. Közben a repce 1,8 százalékkal drágult. Európában a malmi búza 2,2 százalékkal, a kukorica 0,8 százalékkal, a repce 0,9 százalékkal, a ta
Szerdán jelentősen erősödött a forint az euróval szemben, majd ma kora reggel is folytatódik a javulás. A 377 körüli árfolyam ugyanolyan gyors javulás jelent, mint előtte a zuhanás volt, a jelek szerint a forint elleni shortosok egy része már zárta pozícióit. De nem biztos, hogy túl vagyunk a nehezén, ezek a short pozíciók újra felépülhetnek.
Böszörményi Andrea kisállat-dietetikusként végzett, eddig több mint harmincezer kutya és cica étrendi problémáiból adódó betegségét kezelte sikerrel. Férjével labradorokat tenyésztenek, és küldetésüknek tekintik, hogy megmutassák a gazdiknak, hogyan kerülhetőek el négylábú kedvenceik civilizációs megbetegedései a helyes táplálkozásuk által. HelloVi
Oroszország azzal vádolja Ukrajnát, hogy tömegpusztító fegyvereket gyárt. Megfigyelők szerint Moszkva az ehhez hasonló hamis hírekkel készíti elő a saját tiltott fegyvereinek bevetését.
Másfél éve nem látott emelkedéssel zárták a szerdai kereskedést az irányadó amerikai indexek és ma reggel is kitartott a jó hangulat az ázsiai részvénypiacokon, a távol-keleti tőzsdék masszív emelkedésekkel fejezték be a napot. Európában már nem ennyire egyértelmű az irány, a tegnapi nagy pluszok után ma kisebb esésekkel indul a nap. A háborúval ka
Szerdán megkezdődött, és jövő hét péntekéig tart a végelszámolás alá került Sberbank Magyarország Zrt. betéteseinek a kifizetése az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) részéről. Azt egyelőre nem közölték, hogy pontosan mekkora betétállományt érint mindez, az MNB korábbi közlése alapján 61 ezer betétesnek lehetett 100 ezer euró alatt, és mintegy 1
Tízmilliárd forint feletti árbevétellel zárta a tavalyi évet a Work Force minősített HR szolgáltató, ezzel 45 százalékkal múlta felül 2020-as eredményeit. Továbbra is a fizikai munkaerő-kölcsönzés a cég alap üzletága, emellett azonban egyéb területeit is tudta fejleszteni a vállalat. A legjelentősebb üzleti partnerei a gyártás, termelés területéről
Márciusban két új premiersorozattal érkezik a Da Vinci TV, mindkettő az állatvilág elkötelezett megmentőiről. Az új sorozatokban egy állatmenhely és egy állatkert mutatkozik be. Az állatvédelem ma már társadalmilag elvárt tevékenység, amely társadalmi és hatósági intézkedésekkel és megfelelő publicitással valósul meg. Március 16-tól a Da Vinci-n
Hónapok óta velünk él a „minden drágul” kifejezés. Az építőanyagok, a benzin, na meg az élelmiszerek ára is. A mezőgazdaságban ráadásul nem csak az infláció emelkedése okoz gondot, hanem az évek óta tartó munkaerőhiány is.
Szexuális szolgáltatást vagy rengeteg pénzt kérnek az Ukrajnából menekült nőktől szállásért, fuvarért cserébe gátlástalan férfiak. Egyre több ilyen esettel találkozik a határ közelében a Baptista Szeretetszolgálat. Emiatt felhívást tettek közzé, hogy a segélyszervezetekhez forduljanak az Ukrajnából menekülő nők - derült ki az rtl.hu-n megjelent teg
A Lánchíd felújítását végző cég késve jelenthette be alvállakozóit - bár az ügy nem tűnik nagy horderejűnek, mégis akár 3 milliárdos bírság is lehet belőle.
Nagy a kereslet az arany piacán a háború hatására. A Conclude Befektetési Zrt. vezérigazgatójának tájékoztatása szerint, a cégek is elkezdtek nagyobb mennyiségben aranyat vásárolni, mert arra számítanak, hogy a jelenlegi gazdasági helyzet tartós lesz. Juhász Gergely hozzátette, Európában jelentős az aranyhiány.
Márciusban két új premiersorozattal érkezik a Da Vinci TV, mindkettő az állatvilág elkötelezett megmentőiről. Az új sorozatokban egy állatmenhely és egy állatkert mutatkozik be. Az állatvédelem ma már társadalmilag elvárt tevékenység, amely társadalmi és hatósági intézkedésekkel és megfelelő publicitással valósul meg. Március 16-tól a Da Vinci-n mi
Az OTP Agrár idén is biztosítja a gazdáknak számos agrár-támogatás előfinanszírozását, hogy a gazdasági nehézségek ellenére is kiszámítható, stabil pénzügyi háttérrel kezdhessék meg a tavaszi munkákat. A tapasztalatok azt mutatják, hogy ez komoly segítséget jelent az agrárvállalkozásoknak, ráadásul az OTP Támogatások Faktoring keretében már bizonyo
A workshop célja a hazai kis- és középvállalkozások jövedelemtermelő képességének és hatékonyságának növelése mesterséges intelligencia alapú eszközökkel.
Megszűntek Romániában a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos kijárási és gyülekezési korlátozások, szerdától a védőmaszk viselése sem kötelező, a hatóságok azonban önkéntes óvintézkedéseket ajánlanak a fertőzés elkerülése érdekében.