2022-ben 20 540 új lakás épült, 3,2 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 35 002 volt, 17 százalékkal több, mint 2021-ben.
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (Mate) négy kampuszán 3,3 milliárd forintos beruházás indul - jelentett be keddi sajtótájékoztatóján Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (Nkfih) elnöke és Gyuricza Csaba rektor a gödöllői Szent István Campuson.
Az autógyártó Stellantis nemrég tette közzé legfrissebb gyorsjelentését, melyben a vállalat közölte, hogy a tavalyi év második felében 17 százalékkal nőtt az operatív profit többek között a jó árazásnak köszönhetően, a logisztikai és félvezető-ellátási problémák fennmaradása ellenére sikerült ilyen kedvező számokat szállítania a cégnek. A számok kö
Az MNB a Falcon-ügyben továbbra is piacfelügyeleti eljárást folytat, a zár alá vett pénzeszközöket pedig – a vizsgálattal érintett, a gyanú szerint jogosulatlan tevékenységet végző piaci szereplők esetlegesen ettől eltérő tartalmú híresztelése ellenére − átadja a nyomozó hatóságnak - olvasható az MNB közleményében. Aki a társaságoknak pénzt adott á
Vállalkozást indítani a jelenlegi gazdasági helyzetben komoly kihívás, nem beszélve a vendéglátóiparról, ami a koronavírus miatt az elmúlt éveket is megszenvedte. Hatalmas versenyelőnyt jelenthet viszont, ha egy ismert személy, például egy YouTube tartalomgyártóról, egy influenszerről van szó, hiszen ők már kiépítették azokat a csatornákat, ahol ma
Az egész Európai Unióban romlott a jogállamisági helyzet, több tagállamban is negatív folyamatok indultak el. Az új kormányokat választó Svédország és Olaszország mellett Belgiumban is romlott a helyzet a Liberties friss kutatása szerint. A legrosszabbnak továbbra is a magyar és a lengyel állapotokat tartják. Az Európai Bizottság által is figyelt
Megerősítette vételi ajánlását a Graphisoft Park részvényeire a Wood elemzője a társaság negyedéves gyorsjelentését követően, a részvényekre vonatkozó célárát pedig 10,5 euróra változtatta, miután a cég áttért a részvények euróban jegyzésére. Ez a jelenlegi szintekhez képest 23 százalékos felértékelődési potenciált jelent.
Ha valakinek termőföldje van, akkor mindenképpen érdemes előre végrendelkezni róla, ezzel ugyanis megelőzheti a vitát az örökösök között - tudatta a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (Mokk) kedden az MTI-vel.
Az MNB a Falcon-ügyben továbbra is piacfelügyeleti eljárást folytat, a zár alá vett pénzeszközöket pedig – a vizsgálattal érintett, a gyanú szerint jogosulatlan tevékenységet végző piaci szereplők esetlegesen ettől eltérő tartalmú híresztelése ellenére − átadja a nyomozó hatóságnak. Aki a társaságoknak pénzt adott át és azt nem kapta vissza, haladé
A kínai hatóságok felszólították az állami tulajdonú cégeket, hogy fokozatosan váljanak le a négy legnagyobb nemzetközi könyvvizsgáló cégről. Hivatalosan adatbiztonsági okokkal indokolják a döntést, még azután is, hogy Peking mérföldkőnek számító megállapodást kötött, amely lehetővé teszi az amerikai könyvvizsgálatokat a New Yorkban jegyzett több s
Az iparági szereplőkkel folytatott több hónapos konzultációt követően a brit Barb közönségméréssel foglalkozó cég elkötelezte magát amellett, hogy a közönség médiafogyasztásának elemzését kiterjeszti a videomegosztó platformokon megjelenő, „tévéadásra alkalmas” tartalmakra is. A brit televíziós és hirdetési ökoszisztémából érkező szakemberek is ré
Annak a közel százezer gépjármű-tulajdonosnak, akik az év végi kampányban, január elsejével kötöttek új kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (kgfb), legkésőbb március 1-jén éjfélig kell rendezniük esedékes díjrészletüket – hívja fel a figyelmet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (Fbamsz). A szigorú határidő az összegnek a
Az adatok azt mutatják, hogy egyre több férfi esik ki a munka világából vagy hagyja ott a munkahelyét, és sokan közülük már nem térnek vissza a munkaerőpiacra. Az okok sokrétűek és igen, részben a nők az okai a jelenségnek, de nem úgy, ahogy azt gondoljuk.
A koronavírus ellen beoltottak száma 6 421 825, közülük 6 209 015-en a második, 3 904 864-en a harmadik, 423 998-an pedig már a negyedik oltásukat is megkapták - közölte a múlt heti összesített adatokat szerdán a Koronavírus Sajtóközpont.
Az elmúlt évek külső sokkjai mellett a koronavírus-járvány alatt tapasztalt költségvetési költekezés és alacsony kamatszint okozta azt, hogy mostanra a magyar infláció a legmagasabb lett egész Európában – olvasható a Nemzetközi Valutaalap (IMF) elemzésében. Az áremelkedési ütem valószínűleg épp most tetőzik, ugyanakkor a szervezet szakemberei szeri
Az MNB a Falcon-ügyben továbbra is piacfelügyeleti eljárást folytat, a zár alá vett pénzeszközöket pedig – a vizsgálattal érintett, a gyanú szerint jogosulatlan tevékenységet végző piaci szereplők esetlegesen ettől eltérő tartalmú híresztelése ellenére − átadja a nyomozó hatóságnak - olvasható az MNB közleményében. Aki a társaságoknak pénzt adott á
Annak a közel százezer gépjármű-tulajdonosnak, akik az év végi kampányban, január elsejével kötöttek új kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (kgfb), legkésőbb március 1-jén éjfélig kell rendezniük esedékes díjrészletüket – hívja fel a figyelmet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ). A szigorú határidő az összegnek a
Puhább landolásra számítanak a Citibank közgazdászai: globális növekedési kilátásaikat felfelé módosították, bár így is lassú növekedési ütemre számítanak. A korábbi adatok alapján viszont épp Magyarország lóg ki a pozitív trendből.
Nem elegendő csak jó terméket vagy szolgáltatást létrehozni, azt valahogyan el is kell juttatni a vásárlókhoz. Aki az eljuttatásban segít, az a kommunikációs vagy marketing szakember. Sok fajtája van, hozunk néhány példát, ki mivel foglalkozik.
Sokasodnak a figyelmeztető jelek a túlárazott amerikai részvényeknél, a Morgan Stanley stratégája szerint az év első felében akár 25 százalékkal eshet az S&P 500 index – írja a Bloomberg.
Manapság a naspolyafák meglehetősen ritkán fordulnak elő a kertjeinkben. Ennek ellenére ez a középkorból származó fa a maga különleges gyümölcseivel és szép dús lombjával lassan visszatér a köztudatba.
A Széchenyi Alapok 2020 áprilisában fektetett be a technológiai cégcsoportba 764 millió forintot, 200 forintos árfolyamon, amelynek egy részét most 850 forintos árfolyamon értékesítette egy 210 millió forint összértékű részvénycsomagban. Az alapkezelő ugyanakkor továbbra is tartja részvényeinek nagyobb részét, mert további növekedési potenciált lát
Könnyen lehet, hogy idegen felhasználók is hozzáférhetnek mások WhatsApp-fiókjához. A biztonsági rés oka, hogy a mobilszolgáltatók néha újra kiadják másoknak a lecserélt telefonszámokat, és ha a felhasználó nem törölte a számhoz tartozó fiókot, az könnyen más birtokába kerülhet – írja a The Register.
Állatkínzás miatt vonnak felelősségre egy balatonfüredi férfit, aki engedély nélkül rókacsapdát állított fel a kertjénél; az elejtett állat elpusztult - közölte a Veszprém Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
Csaknem egymillió, 966 ezer menedékjog iránti kérelmet nyújtottak be tavaly az Európai Unió tagországaiban, ami 50 százalékos növekedés a megelőző évhez képest, és a legtöbb beadott kérelmet jelenti 2016 óta - közölte éves összegző jelentésében az Európai Unió Menekültügyi Ügynöksége (EUAA) szerdán.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján hívja fel a figyelmet arra, hogy több oldalán is karbantartás miatt üzemszünet várható, így kérik az ügyfeleket, hogy ügyintézésüket ezekhez az időpontokhoz igazodva tervezzék.
A munkavédelmi kesztyű viselése számos munkakörben alapvető előírás, ez pedig nemcsak a munkavállalók, de a munkáltató érdeke is. A munkahelyi balesetek csaknem kétharmada nem megfelelő vagy épp hiányzó munkavédelmi kesztyű miatt következik be, ami így kézenfekvő módon a hatékonyság rovására is megy. Ezek a speciális kesztyűk tehát a munkavállalók
Az Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Falcon-ügyben továbbra is piacfelügyeleti eljárást folytat, a zár alá vett pénzeszközöket pedig – a vizsgálattal érintett, a gyanú szerint jogosulatlan tevékenységet végző piaci szereplők esetlegesen ettől eltérő tartalmú híresztelése ellenére – átadja a nyomozó hatóságnak. Aki a társaságoknak pénzt adott át és azt ne
Nyakunkon a tavasz, ideje felkészíteni a kertünket a következő szezonra. Lássuk, melyek most a legfontosabb teendők és mi mindent kell beszereznünk hozzájuk!
Az MNB a Falcon-ügyben továbbra is piacfelügyeleti eljárást folytat, a zár alá vett pénzeszközöket pedig a vizsgálattal érintett, a gyanú szerint jogosulatlan tevékenységet végző piaci szereplők esetlegesen ettől eltérő tartalmú híresztelése ellenére átadja a nyomozó hatóságnak. Aki a társaságoknak pénzt adott át és azt nem kapta vissza, haladéktal
A német feldolgozóiparban az index 2022 májusa óta a legmagasabb szintre emelkedett. Ez a vállalatok érezhetően javuló várakozásainak volt köszönhető. Ugyanakkor valamivel rosszabbul értékelték jelenlegi üzletmenetüket. A vállalatok kevesebb új megrendelést regisztráltak Németországban - számolt be kedden az Institut - Leibniz-Institut für Wirtscha
A benzinkutak átlagárai közelítenek a literenkénti 600 forinthoz. Péntektől tovább csökkennek a hazai üzemanyagárak – írja a Holtankoljak.net. A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is csökken bruttó 6-6 forinttal literenként. Így a hét második felében a kutak átlagárai már közelítenek a 600 forinthoz, várhatóan az alábbiak szerint alakulnak ma
Mercedeshez hasonlították az ukrán katonák a német Leopard 2-es harckocsikat és remélik, hogy jelentős áttörést fognak hozni a járművek a frontvonalon – írja az Euractiv az ukrán katonák harckocsizó kiképzésének helyszínéről.
Februárban a vártnál kissé csekélyebb mértékben erősödött az ifo gazdaságkutató intézet német üzleti hangulatindexe, javultak a kilátások, de némileg romlott az aktuális állapot megítélése a gazdasági szereplők körében.
Csontváry Kosztka Tivadar egyik jelentős művét állítja ki és kínálja eladásra az Art and Antique vásáron a Virág Judit Galéria. A művészeti vásárt március 2. és 5. között rendezik meg a Bálnában, a Csontváry mű kiléte azonban a megnyitóig teljes titokban marad a nagyközönség előtt.