A kormány ellen tervezett bizalmatlansági indítványról a parlament csak a jövő februárban kezdődő, következő ülésszak alatt hozhat döntést - jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján Volodimir Ribak házelnök.
Kényszerleszállást hajtott végre hétfőn a görög miniszterelnököt és egy miniszterét is szállító repülőgép Görögországban, mert attól lehetett tartani, hogy meghibásodott.
Egyre gyakrabban kerülnek kórházba a fiatalok, főképp a lányok az alkohol mértéktelen fogyasztása miatt Németországban a wiesbadeni statisztikai hivatal felmérése szerint.
Az Ukrajnával korábban parafált társulási és szabadkereskedelmi egyezmény újratárgyalására nincs mód, és az Európai Unió nem ad kompenzációt Kijevnek, de továbbra is nyitott a több mint másfél évvel ezelőtt véglegesített egyezmény aláírására - közölte Martonyi János külügyminiszter az uniós kollégáival hétfőn Brüsszelben folytatott tanácskozást követően.
Oktatási bojkottot hirdetett az izraeli egyetemek és főiskolák ellen az American Studies Association (ASA) amerikai tudósszövetség Izraelnek a palesztinokkal szembeni politikája miatt - jelentette be hétfőn az ötezer fős tagsággal rendelkező szervezet.
Görögország nem tudott megállapodni nemzetközi hitelezőivel a következő kölcsönrészlet, egy létfontosságú egymilliárd eurós (300 milliárd forint) összeg megadásáról. Erről Janisz Szturnarasz görög pénzügyminiszter számolt be hétfőn késő este újságíróknak.
Hűségét nyilvánította ki az észak-koreai elit az ország vezetőjének, Kim Dzsong Unnak kedden, néhány nappal a fiatal vezető kegyvesztetté vált nagybátyjának kivégzése után.
Egy amerikai szövetségi bíró úgy foglalt állást hétfőn, hogy "valószínűleg sérti" az amerikai alkotmány által szavatolt polgári és szabadságjogokat, és "szinte már orwelli" a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) titkos adatgyűjtési programja.
Az iskolák évfolyamonként és tantárgyanként a tankönyvjegyzéken szereplő két tankönyvből választhatnak, a tankönyvválasztás a fenntartó egyetértéséhez kötött.
Az ukrán ellenzék követeli, hogy 2014 márciusában rendezzenek előrehozott elnök- és parlamenti választásokat - jelentette be Vitalij Klicsko, az Ütés (UDAR) ellenzéki párt vezetője kedden Kijevben.
Az izraeli gyerekek harmada a szegénységi küszöb alatt él, és szegényebbek lettek az idősek - áll az izraeli társadalombiztosítási hatóság 2012-es évet felmérő, kedden nyilvánosságra hozott jelentésében.
A szociáldemokrata párt (SPD) a kedden véget ért németországi kormányalakítási folyamat győztese, a "politikai alkimista" Sigmar Gabriel vezetésével a párt vert helyzetből meghatározó kormányzati pozícióba jutott - emelik ki szakértők.
Több mint száz üzletember, hivatalnok és politikus autóját gyújtották fel az elmúlt két évben Kárpátalján, ahol kedden egy munkácsi vállalkozó, egy nappal korábban pedig egy ungvári közéleti szereplő személygépkocsiját lobbantották lángra ismeretlen elkövetők.
Az ukrán ellenzék követeli, hogy 2014 márciusában rendezzenek előrehozott elnök- és parlamenti választásokat - jelentette be Vitalij Klicsko, az Ütés (UDAR) ellenzéki párt vezetője kedden Kijevben.
Hivatalos látogatásra Törökországba utazik kedd délután Orbán Viktor kormányfő, akit szerdán fogad a török köztársasági elnök és a kormányfő is - közölte a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.