2008. augusztus 31. vasárnap

aug. 31
0:09
Portugália: döntetlent játszott egymással a Benfica és a Porto (She)
A portugál bajnokság szuperrangadóján nem bírt egymással a Benfica és az FC Porto csapata.
aug. 31
0:27
Spanyolország: könnyed győzelemmel kezdett a Valencia (She)
A Valencia együttese remekül kezdte a spanyol bajnokság első osztályának 2008–09-es kiírását. A hazai pályán szereplő „denevérek” különösebb megerőltetés nélkül verték 3–0-ra a Mallorca csapatát.
aug. 31
0:31
Profi ökölvívás: Valujev vitatható győzelme Ruiz ellen (She)
Nyikolaj Valujev pontozásos győzelmet aratott John Ruiz ellen Berlinben. A WBA égisze alatt megrendezett nehézsúlyú mérkőzésen tizenkét menet után két pontozó az oroszt, míg egy az amerikait látta jobbnak (116:113, 116:111, 113:114). A közönség egyébként erősen megkérdőjelezte a döntés jogosságát.
6:17
Özat életéért küzdöttek a futballpályán (Blikk)
KARLSRUHE – Ümit Özat (31) életéért küzdöttek az orvosok a Karlsruhe–Köln mérkőzésen.
aug. 31
7:03
Kosárlabda: Manute Bol iskolát alapít Szudánban (She)
Hátrányos helyzetű gyermekeknek alapít iskolát hazájában, Szudánban Manute Bol, az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) egykori legmagasabb játékosa.
aug. 31
7:05
US Open: kiverte a 4. kiemeltet a japán Nisikori (She)
Folytatja kiváló szereplését a US Openen Nisikori Kei: a japán teniszező ötjátszmás, rendkívül izgalmas meccsen verte a negyedik kiemelt Ferrert. Ferrer két játszma hátrányból még egyenlíteni tudott, de a döntő szettet elbukta 7:5-re.
aug. 31
7:57
Serie A: dühöng a Palermo elnöke a szombati vereség miatt (She)
Igen elégedetlenül nyilatkozott a Palermo szombati, Udinese elleni sima veresége után Maurizio Zamparini, a szicíliaiak visszafogottságáról nem épp híres elnöke. Ez általában rossz hír a vezetőedzőknek Palermóban…
aug. 31
7:59
Palermo: rózsaszínbe öltözik a grúz csatártehetség (She)
A Palermo csapata kölcsönvette a Serie B-be kiesett Empolitól a grúz Levan Mcsedlidzét.
aug. 31
8:33
NHL: Andrej Meszaros a Tampa Bay Lightningban (She)
Az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) érdekelt Ottawa Senators elcserélte szlovák hátvédjét, Andrej Meszarost a Tampa Bay Lightninghoz.
aug. 31
8:51
Bundesliga: folytatódik a bevásárlás, Neves aláírt a HSV-hoz (She)
A nyáron alaposan kiköltekező Hamburger SV-nál aláírta szerződését Thiago Neves, a brazil olimpiai válogatott támadó középpályása.
aug. 31
9:45
Ökölvívás: Valujev, az orosz óriás megint legyőzte Ruizt (She)
Másodszor is legyőzte az amerikai John Ruizt, így megszerezte a WBA nehézsúlyú világbajnoki címét Nyikolaj Valujev.
aug. 31
10:03
Rali: drámai végjáték után Loeb diadalmaskodott Új-Zélandon (She)
aug. 31
10:21
Schalke 04: súlyos pénzbüntetés az olimpia miatt Rafinhának (She)
Euróban hatszámjegyű büntetést fizet a Schalke 04 brazil idegenlégiósa, Rafinha, mivel a klub akarata ellenére vett részt az olimpián. Az összeg kifizetését valószínűleg a brazil szövetség vállalja át.
aug. 31
10:39
Vajda Attila: Maradt bennem hiányérzet (Infostart)
Ezer méteren szerzett olimpiai bajnoki címe ellenére saját bevallása szerint maradt hiányérzet Vajda Attilában. Az ötszáz méteren kilencedik helyen végzett szegedi kenus azt mondta: hamarosan a más versenystílust igénylő rövidebb távon is sikeresebb lesz.
aug. 31
10:57
Tottenham: Ramos Berbatovot okolja a rossz kezdésért (She)
A Premier League 2008–09-es szezonját gyengén kezdő Tottenham Hotspur mestere, Juande Ramos részben Dimitar Berbatovot teszi felelőssé a rossz startért.
aug. 31
10:59
Ausztrália: másfél év eltiltást kaphat a bírót leköpő védő (She)
18 hónapos eltiltásra számíthat a Perth Glory védője, Dino Djulbuc, miután leköpte a játékvezetőt csapata Sydney FC elleni mérkőzésén.
aug. 31
11:33
Ligue 1: két hónapra kidőlt a PSG kulcsembere (She)
Két hónapig nem léphet pályára a Paris Saint-Germain egyik kulcsembere, a középhátvéd Mamadou Sakho.
aug. 31
11:35
Chievo: a kolumbiai Mario Yepes érkezhet az újonchoz (She)
A L’Équipe információi szerint a PSG volt hátvédje, Mario Yepes az olasz Chievo csapatához igazolhat.
aug. 31
11:37
Görögország: gólerős támadóval erősített az AEK Athén (She)
Az UEFA-kupából csütörtökön kieső AEK Athén az algériai válogatott Rafik Dzsebburral erősítette meg keretét.
aug. 31
11:51
Hatalmas fölénnyel győzött Talmácsi Gábor (Infostart)
Magabiztos versenyzéssel megnyerte Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marino-i Nagydíját a 125 köbcentiméteres kategóriában Misanóban.
aug. 31
11:51
MotoGP: remek Talmácsi-diadal a misanói pályán! (She)
Egy kihagyástól eltekintve nagyon magabiztosan versenyzett Talmácsi Gábor a San Marinó-i Nagydíjon, így aztán tökéletes hétvégéjét megkoronázva győzni tudott Misanóban.
aug. 31
12:09
Ligue 1: Abardonado a Valencienneshez igazolt (She)
A francia élvonalbeli Valencienneshez igazolt Jacques Abardonado, az 1. FC Nürnberg védője.
Talmácsi győzött (Behaviour)
A 125 kcm-esek között szereplő Talmácsi Gábor fölényesen diadalmaskodott a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíján, vasárnap Misanóban.
aug. 31
12:11
Fulham: Roy Hodgson szabadlistára tett két játékost (She)
Gera Zoltán csapata, az angol élvonalbeli Fulham szabadlistára tette az orosz Alekszej Szmertyint és a holland Collins Johnt.
aug. 31
12:45
Spanyolország: a Realnál még mindig nem mondtak le Villáról (She)
Bernd Schuster, a Real Madrid vezetőedzője a Marca című spanyol lapnak elmondta, még nem mondtak le a Valencia Európa-bajnok csatára, David Villa megszerzéséről.
aug. 31
13:03
MTK: két kulcsember is Újpesten folytatja pályafutását (She)
A bajnok MTK Budapest két kiváló játékosa, Bori Gábor és Pollák Zoltán is az Újpest csapatában folytatja pályafutását.
aug. 31
13:05
MotoGP: Talmácsi Gábor : „Különösen értékes a győzelem” (She)
„Nagyon-nagyon boldog vagyok. Olaszországban különösen értékes a győzelem, s most újra sikerült. Azt hiszem sikerült találnunk egy olyan erőt, az új geometriát, amit remélem a következő versenyekre is át lehet vinni" - mondta az MTI-nek Talmácsi Gábor.
aug. 31
13:21
MotoGP: Bautista nyerte a 250-es „roncsderbit” (She)
Akárcsak a 125-ösöknél, a 250-es kategóriában is klasszisok sora bukott a San Marinó-i nagydíjon, amelyen végül Alváro Bautista diadalmaskodott. A spanyol versenyző mögött a japán Takahasi lett a második, Barbera a harmadik, Roberto Locatelli idei legjobbját produkálva a negyedik helyre hozta be a Gilerát.
aug. 31
13:39
Serie A: kövesse a meccseket az NSO táblázatkezelőjével (She)
A letölthető Excel-fájl hatalmas segítséget nyújthat Önnek, ha szeretné saját maga követni és vezetni az olasz bajnokság mérkőzéseit fordulóról fordulóra. A szurkolói szoftver letöltéséhez kattintson a képre!
aug. 31
13:57
Triatlon: osztrák győzelem a Dupla Ironman Világkupán (She)
Az osztrák Andreas Karall nyerte a triatlonosok Bonyhádon rendezett Dupla Ironman Világkupa-viadalát.
aug. 31
13:59
Spanyolország: Robinho bosszús, de nem fog sztrájkolni a Realnál (She)
A Real Madrid brazil támadója, Robinho vasárnap sajtótájékoztatót tartott, melyen elmondta, még mindig csak a Chelsea jár a fejében.
aug. 31
14:15
Newcastle United: Michael Owen a hosszabbítás kapujában (She)
Angol értesülések szerint a Newcastle United készen áll arra, hogy egy új, három évre érvényes szerződést tegyen Michael Owen elé. Ezzel véget érnének a volt aranylabdás csatár jövőjével kapcsolatos találgatások – korábban arról lehetett hallani, hogy a Tottenham és a Manchester United is szeretné megszerezni.
aug. 31
14:33
Soproni Liga: délután összeül a válságstáb a REAC-nál (She)
A bajnoki rajt közvetlenül nem sikerült rosszul az élvonalban szereplő REAC csapatánál, az első két meccsen 4 pontot szereztek Aczél Zoltán játékosai – azóta viszont egyet sem.
aug. 31
14:51
MotoGP: Rossi profitált Casey Stoner bukásából (She)
A jóformán „hazai pályán” versenyző Valentino Rossi magabiztosan nyerte meg a királykategóriában a misanói San Marinó-i nagydíjat, igaz, győzelméhez a pole pozícióból induló Casey Stoner bukása is kellett.
aug. 31
15:45
Skócia: a Rangers idegenben, két góllal nyerte meg a derbit (She)
A Rangers nyerte meg a Celtic elleni glasgow-i derbit, miután 4–2-re győzött a Celtic Parkban rendezett rangadón.
aug. 31
16:21
Hegyikerékpár: Buruczki és Simon sikere a Mátra Maratonon (She)
Buruczki Szilárd és Simon Emese sikerét hozta a hegyikerékpáros Mátra Maraton, amely egyben a T-Mobile Top Maraton sorozat negyedik, utolsó állomása volt.
aug. 31
16:39
Anglia: nem bírt egymással a Chelsea és a Tottenham (She)
Már az első félidőben kialakult az angol bajnokság harmadik fordulójának londoni rangadóján az 1–1-es végeredmény, miután a Chelsea védője, Belletti góljára a szünet előtt egy perccel Darren Bent válaszolt. A Chelsea ezzel elvesztette száz százalékos mérlegét, míg a Tottenham megszerezte idénybeli első pontját.
aug. 31
16:41
Hollandia: Horváth Csaba is betalált a Den Haag győztes meccsén (She)
A szlovák Horváth Csaba is gólt lőtt az ADO Den Haag idegenben 5–2-re megnyert mérkőzésén a Sparta Rotterdam elleni holland bajnokin.
aug. 31
17:15
Serie A: nyert az újonccsapat az AC Milan ellen (She)
Vereséggel kezdte a 2008–2009-es olasz bajnoki szezont az AC Milan csapata.
aug. 31
17:15
Csak döntetlent játszott a Chelsea (Infostart)
A listavezető Chelsea csak 1-1-es döntetlent ért el a vendég Tottenham ellen az angol labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában.
aug. 31
17:17
Vereséggel rajtolt a Milan (Infostart)
A Milan 2-1-re kikapott a vendég Bolognától az olasz labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában.
aug. 31
18:09
Vitorlázás: magyar győzelem az osztrák bajnokságon (She)
A Wossala György, Vezér Károly, Németh Péter összeállítású magyar egység megnyerte az ausztriai Attersee-n rendezett osztrák nyílt soling bajnokságot.
aug. 31
18:27
Vuelta: Valverde sprintbefutóval nyerte meg a második szakaszt (She)
A spanyol Alejandro Valverde sprintbefutóval nyerte meg a Spanyol kerékpáros körverseny második szakaszát.
aug. 31
18:29
Premier League: idegenben győzött simán a Manchester City (She)
Idegenben aratott magabiztos győzelmet a Manchester City a Sunderland ellen a Premier League 3. fordulójában.
aug. 31
18:45
Olaszország: nápolyi drukkerek csaptak össze a rendőrökkel (She)
Nápolyi futballszurkolók csaptak össze a rendőrökkel, miután gyakorlatilag elfoglalták azt a vonatot, amellyel csapatuk AS Roma elleni, vasárnapi mérkőzésére tartottak.