2019. január 27. vasárnap

jan. 27
17:48
Menesztette edzőjét a Hannover (Infostart)
A klubvezetés a Bundesligában éllovas Borussia Dortmund vendégeként elszenvedett 5-1-es szombati vereség után váltotta le Andre Breitenreitert.
jan. 27
17:48
A Bayern München magabiztosan verte a Stuttgartot (m4sport.hu)
Mindent megtesz a bajor csapat, hogy ne szakadjon le az éllovas Dortmundtól.
jan. 27
17:54
Bundesliga: Thomas Doll lesz a Hannover új edzője (She)
A Nemzeti Sport Online német forrásból úgy értesült, Thomas Doll veszi át a német élvonalbeli Hannover labdarúgócsapatának irányítását. Úgy tudjuk, a korábban a Ferencvárost irányító szakember vasárnap este írja alá szerződését, hétfőn pedig be is jelenti érkezését a klub.
jan. 27
17:54
Hetedszer nyerte meg az Australian Opent Novak Djokovic (HírTV)
Novak Djokovic a döntőben három sima szettben 6:3, 6:2, 6:3 arányban győzte le a spanyol Rafael Nadalt.
jan. 27
18:00
Olaszország: Szoboszlai a Juventus listáján – sajtóhír (She)
A Juventus lehetséges, téli kiszemeltjeinek listáját közli egy érdekes történet kíséretében a Football Italia – ami számunkra is érdekessé teszi a sztorit, hogy a Red Bull Salzburg magyar U-válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik neve is szerepel a felsorolásban.
jan. 27
18:12
Csabán ledarálták a lilákat (m4sport.hu)
Sima 3-0.
jan. 27
18:18
La Liga: nem gálázott, de azért győzött a Barca (She)
Az FC Barcelona nem erőltette meg magát túlságosan az immár tíz tétmeccse nyeretlen Girona FC vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 21. fordulójában, de a listavezető így is 2–0-ra győzött. A katalánok első gólját a portugál védő, Nélson Semedo szerezte, akinek ez volt az első gólja tétmeccsen a Barcában.
jan. 27
18:18
Hosszú Katinka három arannyal zárta az első EK-hétvégét (m4sport.hu)
Verrasztó Dávid 200 vegyesen második.
jan. 27
18:20
A Hannover menesztette edzőjét, Thomas Doll is az utódjelöltek között (m4sport.hu)
Több német forrás ír arról, hogy a Ferencváros korábbi edzője lehet a befutó.
jan. 27
18:30
Úszó Európa Kupa: Hosszú három aranyat nyert (ATV)
Hosszú Katinka három aranyérmet nyert a kontinentális szövetség, a LEN úszó Európa Kupa-sorozata első állomásának vasárnapi zárónapján, Luxemburgban.
jan. 27
18:36
Úszás: Hosszú Katinka három arannyal zárt Luxemburgban (She)
Hosszú Katinka három aranyérmet nyert a kontinentális szövetség, a LEN úszó Európa-kupa-sorozata első állomásának vasárnapi záró napján, Luxembourgban.
jan. 27
18:42
EBEL: 3–1-re is vezetett, végül szétlövésben kikapott az AV19 (She)
Hiába került hamar előnybe, majd a második harmad közepén vezetett már 3–1-re is Grazban, a hazai együttes az utolsó harmadot 2–0-ra megnyerte és ezzel hosszabbításra, majd szétlövésre mentette a mérkőzést – a végén pedig meg is nyerte azt az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszában.
jan. 27
18:42
Messi sorozatban hetedik bajnokiján volt eredményes (m4sport.hu)
A Barcelona idegenben verte a Girnonát.
jan. 27
18:44
A Fehérvár szétlövéssel kapott ki Grazban az EBEL-ben (m4sport.hu)
Nem tudta megtartani kétgólos előnyét a magyar csapat, értékes pontokat veszített.
jan. 27
18:48
Neymar panaszai segítettek meggyőzni De Jongot, hogy a Barcát válassza? (m4sport.hu)
Érdekes, de hatásos.
jan. 27
18:54
Bundesliga: a Hannover bejelentette, Thomas Doll az új edző (She)
Igaznak bizonyultak a Nemzeti Sport Online értesülései, Thomas Doll lett a német élvonalbeli Hannover labdarúgócsapatának vezetőedzője – közölte a Bundesligában szereplő klub hivatalos honlapján. Az 52 éves szakember másfél éves szerződést írt alá.
jan. 27
19:06
Dánia leigázta a világot – először világbajnok (m4sport.hu)
A döntőben a norvégok ellen is erődemonstrációt tartott a házigazda.
jan. 27
19:12
Férfi kézi-vb: Norvégia nagy pofont kapott – Dánia a világbajnok (She)
A hazai pályán játszó dán válogatott 31–22-re legyőzte Norvégiát a 26. férfi kézilabda-világbajnokság fináléjában, így az olimpiai bajnok dánok először lettek világbajnokok is, méghozzá százszázalékos teljesítménnyel, hiszen mindegyik meccsüket megnyerték a tornán!
jan. 27
19:12
Leleplezték Neymart, tombol a brazilok sztárja (Ripost)
Elképzelhető, hogy a brazil csatár mégsem érzi olyan jól magát Párizsban. A mostani szivárogtatásnak biztosan nem örül.
jan. 27
19:12
Nem kegyelmezett a Győrnek az éllovas Sopron (m4sport.hu)
Soproni erődemonstráció a hétközi nemzetközi kupa-fiaskó után.
jan. 27
19:14
FA-kupa: Higuaín debütált, a Chelsea könnyedén nyert (She)
A legjobb 32 között ért véget az FA-kupa a Tottenham labdarúgócsapatának: a Spurs 2–0-ra kikapott a Crystal Palace otthonában. A címvédő Chelsea 3–0-ra legyőzte a Sheffield Wednesdayt, Gonzalo Higauín pedig debütált a londoniaknál.
jan. 27
19:14
Eldőlt, megvan Thomas Doll új csapata (Ripost)
A Ferencváros korábbi edzője több forrás szerint is a Hannover edzője lesz. 10 év után tér vissza a Bundesligába.
jan. 27
19:18
Egy nap alatt triplázott Hosszú Katinka (Infostart)
A magyar klasszis három aranyérmet nyert a kontinentális szövetség, a LEN úszó Európa Kupa-sorozata első állomásának vasárnapi zárónapján, Luxembourgban.
jan. 27
19:24
Női kosár NB I: a Sopron a Győrt, a DVTK a PEAC-ot verte meg (She)
A címvédő és éllovas Sopron fölényesen, 29 ponttal győzött Győrben a női kosárlabda NB I-ben, a DVTK szorosabb meccsen verte meg a PEAC-Pécset.
jan. 27
19:24
Hivatalos: Thomas Doll a Hannover 96 vezetőedzője (m4sport.hu)
Hazájában is megmutathatja, mire képes edzőként.
jan. 27
19:36
Férfi kézi-vb: Mikkel Hansen az MVP és a gólkirály, itt az álomcsapat (She)
A Nemzetközi Kézilabda-szövetség a dánok sikerével véget érő világbajnoki finálét követően kihirdette a torna álomcsapatát, amelyben három norvég, két dán, és egy-egy német valamint spanyol játékos kapott helyet. A legértékesebb játékosnak a gólkirályi címet is kiérdemlő dán Mikkel Hansent választották meg.
jan. 27
19:36
Martinek János olimpiai bajnok: Edzés mellett villanyszerelőként dolgoztam (BorsOnline)
Ön mennyire követi a horoszkópokat? Mennyire hisz a csillagjegyekben? Martinek Jánost, kétszeres olimpiai-, négyszeres világ- és egyszeres Európa-bajnok öttusázónkat kérdeztük, ő miként viszonyul születési jegyéhez.
jan. 27
19:42
Dánia fölényes sikerét hozta a döntő (Azenpenzem)
Dánia válogatottja 31-22-re legyőzte Norvégia csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében, Herningben.
jan. 27
19:48
FFT: amikor a csapatorvost nevezték ki az Arsenal edzőjének (She)
Az Arsenal mindenkit összekavart, amikor Billy Wright helyére Bertie Mee-t nevezte ki vezetőedzőnek. De hogyan lett a csapat fiziológusából főnök?
jan. 27
19:48
A Fraditól elküldött Thomas Doll a Bundesligába szerződött (444.hu)
Az utolsó előtti helyen álló Hannover szerződtette a német edzőt.
jan. 27
19:54
újra itt az argentin foci – rögtön egy óriási bunyóval (She)
A december óta tartó szünet után ismét pályára léptek az argentin labdarúgó-bajnokságban szereplő csapatok. Természetesen így tett az Huracán–Rosario Central meccs két résztvevője is – a két alakulat történetesen egymás ellen lépett pályára az első 2019-es fordulóban. Ám nem csak a labdarúgást próbálták ki a felek – egy félresikerült becsúszás után
jan. 27
19:54
Thomas Doll a Hannover új edzője (Azenpenzem)
Thomas Dollt, a Ferencváros korábbi edzőjét nevezték ki a német élvonalban szereplő Hannover 96 labdarúgócsapatának kispadjára.
jan. 27
19:56
Női röpi Extraliga: a címvédő sima győzelme az UTE ellen (She)
A címvédő Békéscsaba három játszmában verte a vendég UTE csapatát a női röplabda Extraliga vasárnapi mérkőzésén.
jan. 27
20:06
Fölényes dán győzelem a világbajnokságon (Infostart)
jan. 27
20:06
Bundesliga: Gulácsinak védenie sem kellett – simán nyert a Lipcse (She)
Az RB Leipzig olyat tett a Fortuna Düsseldorf otthonába, amire a Bayern München volt képes legutóbb: 16 perc alatt háromgólos előnyre tett szert egy Bundesliga-mérkőzésen. A végén 4–0-ra nyertek a lipcseiek, úgy, hogy  a Fortuna Düsseldorfnak kaput eltaláló lövése sem akadt. A vendégeknél Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót.
jan. 27
20:06
Mikkel Hansen az MVP, nincs francia a kézi-vb álomcsapatában (m4sport.hu)
A gólkirályi címet is a dán klasszis zsebelte be, spanyol és német nevet találunk a legjobbak között.
jan. 27
20:12
Erste Liga: hosszabbításban nyertek a Fehérvári Titánok (She)
A Fehérvári Titánok együttese hosszabbításban győzte le a vendég Hokiklub Budapest csapatát a jégkorong Erste Liga középszakaszának alsóházában.
jan. 27
20:14
Serie A: Izzo volt a fény a torinói éjszakában (She)
Az olasz bajnokság 21. fordulójában némi meglepetésre a Torino hazai pályán legyőzte tabella harmadik helyén álló Intert.
jan. 27
20:18
Légiósok: Dobos győztes csapatban, Korhuték kikaptak (She)
A nem topligákban, de élvonalbeli bajnokin pályára lépő magyar légiós labdarúgók közül vasárnap csak a holland Fortuna Sittardban játszó Dobos Áron örülhetett győzelemnek.
jan. 27
20:20
Tipsport Liga: hajrágólokkal nyerte a DVTK a magyar rangadót (She)
A MAC Újbuda hazai pályán 2–0-ra kikapott a DVTK Jegesmedvéktől a szlovák jégkorongliga alapszakaszában vasárnap.
jan. 27
20:24
Kiesett az FA-kupából a Tottenham (m4sport.hu)
A sérülések alaposan megbolygatják a Spurs idényét.
jan. 27
20:30
Simán nyert a Sopron Győrben (Infostart)
A címvédő és éllovas 29 ponttal győzött a női kosárlabda NB I-ben.
jan. 27
20:30
Férfi kézilabda-vb: Dánia fölényes sikerét hozta a döntő (HírTV)
A két csapat a csoportkörben is találkozott egymással, akkor az olimpiai bajnok dánok 30-26-ra nyertek.
jan. 27
20:36
Csupasport: szibériai kaland – 630 kilométer séta a tavon (She)
A Mount Everestet és a Déli-sarkpontot is meghódító Chus Lago a befagyott Bajkál-tó átszelésére készül. A spanyol alpinista hölgy így hívná fel a figyelmet a Föld emelkedő hőmérsékletére.
jan. 27
20:38
La Liga: 10 emberrel, de győztesen zárt a Bilbao (She)
Az Athletic Bilbao annak ellenére legyőzte 1–0-ra a Betist a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában, hogy Óscar de Marcos a 84. percben a kiállítás sorsára jutott, így csapatának tíz emberrel kellett befejeznie a mérkőzést. A Real Sociedad nem bírt otthon a sereghajtó Huescával.
jan. 27
20:54
Van Persie-dupla, hatot számolt az Ajaxra a Feyenoord (She)
A Feyenoord az Ajaxot látta vendégül a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában, és haza is küldte egy kőkemény pofonnal: a rotterdami gárda hat gólt szerezve győzte le az amszterdamiakat. A Feyenoord idény végén visszavonuló klasszisa, Robin van Persie két gólt is szerzett a találkozón.
jan. 27
21:12
FA-kupa: Willian-dupla, a Chelsea simán továbbjutott (She)
A címvédő Chelsea 3–0-ra legyőzte a Sheffield Wednesdayt, ezzel továbbjutott az FA-kupa 2018–2019-es kiírásának legjobb 16 csapata közé. Willian két gólt is szerzett, Gonzalo Higauín pedig debütált a londoniaknál.
jan. 27
21:15
Hihetetlen: a pánikoló tömegben mentett életet az elnök (Ripost)
Frederico Varandas gyors segítséget nyújtott egy szurkolónak, majd a mentősöket is megvárta. Portugáliában új hős született.
jan. 27
21:18
Ligue 1: Cavani vezetésével győzött a PSG a Rennes ellen (She)
A francia élvonal 22. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Montpellier 2–0-ra verte a Caent, a találkozó második gólja nem akármilyen öngól volt. Győzött a Lyon az Amiens otthonában. Este a PSG sima győzelme zárta a napot.