Megállapodtak az alacsony felvásárlási árak ellen tiltakozó dinnyetermesztők az Auchan áruházlánccal. A megegyezés értelmében a cég üzleteiben péntektől nem árusítanak akciós dinnyét és a termelők az eddiginél 2 forinttal többet kapnak a gyümölcs kilójáért.
Az öreg férfiak többet morognak, mint az idős nők - derül ki egy brit felmérésből, ami azt is bebizonyította, hogy a nyugdíjasok egészségügyi állapota és jókedve főleg a pénztől függ.
Csütörtök este komoly vihar érte el a fővárost. Az éjszakai órákban az ország északi és nyugati részén kialakulhat viharos széllel kísért zivatar. Főként északkeleten az intenzív zivatarokat felhőszakadás kísérheti - tájékoztat a meteorológiai szolgálat. Pénteken elsősorban a Dunántúlon lesznek zivatarok, ott viharos szél is várható.
Horvátországban a délszláv háború idején milliónál is több taposóakna került a földbe, különösen sok Szlavóniában, a magyarlakta falvak közelében, szántóföldeken, de jutott a gyilkos fegyverből Zára (Zadar) hátországába is.
Megúszta a börtönbüntetést az az üzletember, aki elütött egy gyalogost, miközben tolatott a terepjárójával. A bíróságon azzal védekezett, hogy még a hátsó ablakból sem látta az éppen az autó mögött elhaladó nőt.
Nem hozzák még nyilvánosságra a kedden tragikus hirtelenséggel elhunyt Kolonics György csütörtöki boncolási jegyzőkönyvét, mert a pontos diagnózishoz meg kell várni a laboratóriumi és szövettani eredményeket is. Az MTI azonban megbízható forrásból úgy értesült, hogy az olimpiai bajnok sportoló szívét körbehálózó koszorúerekben kisebb lerakódások voltak. Ezek meszesedést jeleznek és nagy…
Az Emberi Jogok Európai Bírósága szerint nem szegregáció, hogy Horvátország több iskolájában külön osztályba rakták a roma gyerekeket - közölte csütörtökön a BBC brit közszolgálati média internetes oldalán. A bíróság szerint azért hoztak létre külön osztályokat, mert a tanulók még nem beszélték elég jól az ország hivatalos nyelvét. A döntés több közép- és kelet-európai országra is hatással lehet.
A Ferrari finn versenyzője, Kimi Raikkönen szerint az idei bajnokság még teljesen nyitott, és az, hogy ő a címvédő, nem jelent előnyt számára a szezon második felében.
Öt évig kellene megakadályozni a halászatot Devon környékén - állítják az óceánográfusok, akik szerint mindez már jótékonyan hatna a tenger élővilágára.
A csütörtök esti vihar komoly fennakadásokat okoz a fővárosban. A meteorológiai szolgálat Budapest belterületén 128 kilométer/órás széllökéseket is mért.
Narancssárga riasztást adott ki Észak- és Közép-Magyarországon az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) csütörtökön este néhány perccel kilenc óra után.
Egyetlen cég indult és nyert az uniós pénzekből zajló Új Magyarország Vidékfejlesztési Programhoz kapcsolódó, kétmilliárd forintos keretösszegű média-, pr-, reklám- és gyártási óriástenderen. Az eddigi legnagyobb értékű állami kommunikációs pályázatot nem csak az összeg, de a példátlan indulási feltételek is kiemelték a tenderek közül.
Két budai szórakozóhely közterület-használata ügyében a XI. kerület jegyzőjéhez fordult csütörtökön Kupper András, a Fidesz újbudai frakciójának vezetője és Sölch Gellért helyi önkormányzati képviselő. A politikusok szerint a Rio és a Zöld Pardon nagyobb közterületet foglal el, mint amekkorára joga volna. Molnár Gyula (MSZP), a kerület polgármestere úgy reagált, hogy a szórakozóhelyekkel a Fidesz-…
Az A csoport másik mérkőzésén Németország legyőzte Bulgáriát (3-0), ezzel eldőlt, hogy a magyar válogatott bejutott az elődöntőbe az U19-es labdarúgó Európa-bajnokságon.