2012. december 12. szerda

dec. 12
22:27
Curling: utolsó két meccsüket is elvesztették a férfiak (She)
A magyar férfiválogatott kilenc vereséggel zárta a svédországi Karlstadban zajló A-csoportos curling Európa-bajnokságot szerdán, ezzel visszaesett a B-csoportba.
dec. 12
22:27
Pistorius gyorsabb volt egy lónál (Metropol)
A dél-afrikaiak művégtagokkal versenyző atlétája megnyerte a 200 méteres futóversenyt, amelyben egy ló volt az ellenfele.
dec. 12
22:29
Kiestek a férfi curlingesek (Metropol)
A magyar férfi válogatott kilenc vereséggel zárta a svédországi Karlstadban zajló A csoportos curling Európa-bajnokságot szerdán, ezzel visszaesett a B csoportba.
dec. 12
22:30
Berlusconi visszalép, ha .... (ProfitLine)
Silvio Berlusconi volt olasz miniszterelnök kijelentette szerdán, hogy kész visszalépni a választásokon való indulástól, ha Mario Monti vállalja a jobbközép jelöltségét.
dec. 12
22:33
Öt gólt vágott a Sevilla Mallorcán (Agroinform)
A Real Mallorca 5-0-ra kikapott otthon a Sevillától a Spanyol Király Kupa nyolcaddöntőjének első meccsén.
dec. 12
22:35
Távozna Hajnaléktól a mexikói válogatott alapembere (Agroinform)
Maza több játéklehetőséget szeretne, ezért otthagyná a Stuttgartot. Mexikóból élénk iránta az érdeklődés.
dec. 12
22:37
Bővítheti a támadószekciót a Liverpool (Agroinform)
A chelsea-s Daniel Sturridge mellett a blackpooli Tom Ince érkezhet Brendan Rodgers csapatába.
dec. 12
22:39
Recept: Hurka-kolbász fehérborosan hagymás krumplival és savanyú káposztával együtt sütve (Mindmegette)
Hozzávalók 2 személynek: 1 db kolbász 1 db májas hurka 1 db véres hurka 3 db nagyobb krumpli libazsír 3 szelet bacon 1/2 fej vöröshagyma 25 dkg savanyú káposzta chilipaprika 4 gerezd fokhagyma só bors köménymag babérlevél fehérbor petrezselyem
dec. 12
22:39
Az ország több városában demonstráltak a hallgatók (Infostart)
Az ország több városában tiltakoztak a hallgatók a kormány felsőoktatási átalakítási tervei ellen szerdán. Budapesten több ezren vonultak végig a belvároson, és a Kossuth tér lezárt részét is elözönlötték. Az Országház előtt rendőrsorfal állt fel. Szegeden plakátokkal ragasztották le a Fidesz-iroda portálját, Debrecenben új felsőoktatási törvényt követeltek.
dec. 12
22:41
Balog: Nincs még döntés a felsőoktatási keretszámok csökkentéséről (Infostart)
Nincs még döntés a felsőoktatási keretszámok csökkentéséről - közölte az emberi erőforrások minisztere. Balog Zoltán az M1 Az Este című műsorában azt mondta: a kormány előtt több tervezet fekszik.
dec. 12
22:45
Jégkorong, U20-as vb: győzelem a spanyolok ellen (She)
A Brassóban zajló az U20-as, divízió II/A-s jégkorong-világbajnokság harmadik fordulójában a korosztályos magyar együttes négygólos győzelmet aratott Spanyolország ellen. Csapatunk ezzel két győzelemmel és egy vereséggel áll a tabella harmadik helyén a 9-9 pontos Japán, illetve Románia mögött.
dec. 12
22:45
Rátgéber emelt fővel távozik (Blikk)
dec. 12
22:47
Angol Ligakupa: a Swansea öngóllal lépett tovább (She)
A Swansea City Seb Hines 81. percben esett öngóljával győzött 1–0-ra a másodosztályú Middlesbrough ellen, és ezzel továbbjutott az Angol Ligakupa negyeddöntőjéből.
dec. 12
22:51
Kétszer ütötte el szomszédját a dühös nagyi (BorsOnline)
Jean Glyde nyilvánvalóan kiérdemelte a világ legrosszabb szomszédja címet. A brit nyugdíjas kétszer is elgázolta Jonathan Tunley-t, mert a családapa idősebbik fia kutyasétáltatás közben rálépett a kocsifelhajtójára.
dec. 12
22:51
Öngóllal verte a Swansea a Middlesbrough-t (Agroinform)
A Swansea Hines öngóljával 1-0-ra verte a másodosztályú Middlesbrough-t az angol Ligakupa negyeddöntőjében.
dec. 12
22:57
Recept: Darálós teasütemény (Mindmegette)
Hozzávalók: 70 dkg liszt 15 dkg zsír 20 dkg porcukor 1 csapott kávéskanál szódabikarbóna 2 egész tojás 1 tojás sárgája kb. 3 dl tejföl só (pici)
dec. 12
23:03
Olasz Kupa: Giovinco misztikus góljával nyolc között a Juventus (She)
A Juventus Sebastian Giovinco góljával 1–0-ra legyőzte a Cagliarit az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében, és a legjobb nyolc között folytathatja. A győzelemnek súlyos ára volt: Emanuele Giaccherini a bemelegítés során, Arturo Vidal és Nicklas Bendtner a meccs közben sérült meg.
dec. 12
23:09
Áldozatokat követelt a Juventus továbbjutása (Agroinform)
A Juventus 1-0-ra verte a Cagliarit az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében, Vidal és Bendtner már a szünet előtt megsérült.
dec. 12
23:11
Ha nehezen is, de hozta a kötelezőt a Marseille Korzikán (Agroinform)
A világoskékek Mathieu Valbuena szépségdíjas góljának és André Ayew büntetőjének köszönhetően szereztek három pontot.
dec. 12
23:15
Recept: Karamellás szelet II. (Mindmegette)
Hozzávalók: A tésztához: 35 dkg liszt 17 dkg porcukor 5 dkg margarin 1 kávéskanál szódabikarbóna 1 dkg élesztő 1 dl tej 1 egész tojás A krémhez: 6 evőkanál cukor 8 dl tej 25 dkg margarin 17 dkg porcukor 1 csomag vaníliás cukor 5 evőkanál liszt
dec. 12
23:21
Ligue 1: három gólt láthattak volna a Bastia-OM meccsen (She)
Az Olympique Marseille 2–1-re nyert a Bastia otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-mérkőzés 17. fordulójában, ezzel három pontra megközelítette a listavezető Lyont.
dec. 12
23:23
NS: Hosszú Katinka és az elégtétel; Jenei Imre nyomába sem ér Ferguson? - csütörtök (She)
A Nemzeti Sport csütörtöki számából ajánljuk.
dec. 12
23:27
Messi újabb két gólt szerzett, ezúttal Cordóbában villant - videó (Agroinform)
Az FC Barcelona 2-0-ra nyert a másodosztályú Córdoba otthonában a Spanyol Király Kupa nyolcaddöntőjének első meccsén.
dec. 12
23:33
Recept: Baconbe göngyölt töltött sertéskaraj (Mindmegette)
Hozzávalók 25 göngyöleghez: 25 szelet sertéskaraj 25 szelet bacon A töltelékhez: 1 kg darált hús (sertéscomb vagy -lapocka) 5-6 darab főtt tojás 3-4 nyers tojás 2-3 konzerv sertésmájkrém 1 nagy vagy 2 kisebb fej vöröshagyma 1 csokor petrezselyem só bors pirospaprika fokhagyma mustár ízlés szerint olaj
dec. 12
23:36
Balog: a keretszámokat még nem hirdették meg, arról még döntés sem született (hirado.hu)
Több tervezet van a kabinet előtt.
dec. 12
23:45
Bermejo góljával vezet a Celta Vigo a Real Madrid ellen - videó (Agroinform)
A Celta Vigo Bermejo góljával az 56. percben megszerezte a vezetést a Real Madrid ellen.