Egy rendőrt és saját magát robbantotta fel az a nő, aki hétfő délután besétált egy isztambuli rendőrőrsre a török metropolisz egyik turisták által látogatott kerületében. Egyelőre nem világos, hogy egy terrorcsoport vagy egy magányos merénylő támadásáról kell beszélni.
2015-től bővül a kapcsolt vállalkozások köre, mivel ezentúl nemcsak az azonos tulajdonosi körbe tartozó cégek tartoznak ide, hanem azok is, ahol „csak” az ügyvezetés egyezik meg. Ennek köszönhetően az eddiginél szélesebb kört fognak érinteni a transzferárakra vonatkozó adminisztrációs kötelezettségek és vizsgálatok. Azoknak, akik a jogszabály-módosítások miatt kerültek be a kapcsolt vállalkozások…
A Charlie Hebdo megalázta, provokálta a vallási fanatikusokat. A szatirikus lap szerint a Mohamed-prófétát gyalázó karikatúrák csak válaszok voltak a vallási elfogultságra. Szerintük ez belefért a sajtószabadságba. Szerdán brutális és véres „helyreigazítási kérelmet” kaptak.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) közzétette honlapján a pénzintézetek által alkalmazandó kamatváltoztatási, kamatfelár-változtatási mutatókat, valamint a különböző referenciakamatokat - közölte a jegybank szerdán az MTI-vel.
Nemzeti gyásznapot hirdetett csütörtökre és összefogásra kérte Franciaországot Francois Hollande francia államfő a Charlie Hebdo francia szatirikus hetilap szerkesztősége ellen Párizsban elkövetett, 12 áldozatot követelő terrortámadást követően.
A német Porsche sportautó gyártó nem tervezi kizárólag elektromos árammal működő autók sorozatgyártását a közeljövőben, így az sem várható, hogy versenyre kel az amerikai Teslával ebben.
A téli hidegben a lábunk, az orrunk, a kezünk és az ujjaink is nagyon lehűlnek. Ennek az az oka, hogy szervezetünk a létfontosságú szervek melegítésére törekszik és a perifériás testrészek vérellátása csökken. Akinek viszont állandóan hidegek a kezei, az lehet, hogy valamilyen betegségben szenved. A következőkben sorra vesszük a lehetséges okokat, és adunk néhány hasznos tanácsot.
A német kormány és az Európai Bizottság megállapodásra törekszik a radikális baloldali görög Sziriza párttal, a január végére kiírt görög parlamenti választás első számú esélyesével, amely elutasítja...
Az USA északi és keleti vidékein akár -45 fok is lehet. Ez minnesotai előrejelzés, de összesen 17 államra adtak ki figyelmeztetést. Észak- és Dél-Dakotában a hóviharok és az erős szél miatt is gond lehet, ezen kívül itt is akár -40 … Folytatás
Párizsban 15 ezren gyűltek össze, Rennes-ben 13-15 ezren, Lyonban és Toulouse-ban több mint tízezren, Marseille-ben hétezren, Nantes-ban és Bordeaux-ban pedig mintegy ötezren vonultak ki. Szolidaritási tüntetéseket szerveztek más európai városokban is, például Berlinben vagy Brüsszelben. Néhányan Budapesten is gyújtottak gyertyát a … Folytatás
Karl Sevelda, az osztrák Raiffeisen Bank International (RBI) vezérigazgatója szerint a bank 2014-es vesztesége meghaladhatja az eddigi "vészforgatókönyvnek" tartott 500 millió eurót, ha értékleírást kell végrehajtani az orosz üzletáguknál.
Bruttó 2-2 forinttal ismét csökkenti a 95-ös benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát pénteken a Mol Nyrt. - értesült piaci forrásokból az MTI szerdán.
A Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) és az IBM (NYSE: IBM) bejelentette, hogy sikeresen lezárták a tranzakciót, és január 1-jével áthelyezték az IBM x86-os üzletágának alkalmazottait és üzleti folyamatait a Lenovo-hoz.
A Belügyminisztérium szerint Magyarország 2014-ben a korábbi évekhez képest nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb közbiztonsági körülmények között töltötte az év végi ünnepeket.
Ma reggel közel 20 fokos különbség volt a legalacsonyabb hőmérsékletek között Szlovákiában. Ezen az igazi téli reggelen Pozsony környékén csak mínusz 5 fok körüli értékeket mértek, míg a keleti országrészben a hideg megközelítette a mínusz 25 fokot.
A keleti nyitás jegyében fellendülésre számít a négy ország határán fekvő Záhony és térsége. Az ipari park után az áruszállítás fejlesztésében is gondolkodnak.
Fokozott éberség a boltokban, katonák a pályaudvarokon, fegyveres rendőrök a média székházai előtt: Párizs szigorúan ellenőrzött város lett - számolt be riportjában szerda este az AFP francia hírügynökség a Charlie Hebdo szatirikus hetilap szerkesztősége ellen elkövetett, 12 emberéletet követelő támadás után tapasztaltakról.
A brit kormány támogatja az Európai Unión belüli szabad munkaerőmozgást, csak azt nem, ha ezzel a lehetőséggel visszaélnek - mondta szerdán David Cameron. Hozzátette: nem úgy akarja megoldani Brüsszel és London vitáit, hogy Nagy-Britannia kilép az unióból.