Dakar

Marc Marquez szívesen indulna a Dakaron, de biztosan nem motorral
2023 február 1.   Racing
A MotoGP hatszoros világbajnoka, Marc Marquez szívesen követni Danilo Petruccit, és rajthoz állna a Dakaron, ezt azonban egészen biztosan nem motoron tenné meg.
Az Aprilia visszatér a Dakarra
2023 január 31.   Racing
A főként gyorsasági motoros szerepléséről ismert Aprilia tereprally csapatot alakít és 2024-ben visszatér a Dakarra, ahol egykoron a versenyzést kezdte.
Al Attiyah már a 2024-es olimpiára készül
2023 január 30.   Racing
Nasser Al Attiyah ötödik Dakar győzelme után már a 2024-es Párizsi nyári olimpiára igyekszik jól felkészülni, ahol szeretne ismét érmet szerezni.
Kis híján végzetes balesete után visszatérne a Dakarra
A 2021-ben kis híján végzetes balesetet szenvedett CS Santosh motorjával, azonban az indiai versenyző már a Dakarra való visszatérést tervezi.
Közúti abronccsal nyerték meg az idei Dakart
2023 január 22.   autopro
A De Rooy csapat a Goodyear nagy sebességet és terepezést is jól viselő abroncsával nyerte meg a sivatagi ralit.
Szenvedés a sivatagban – magyar élménybeszámoló a Dakarról
2023 január 21.   Sportal
Motorprobléma után kardántörés – félbeszakította a versenyzést, de elért Kovács Miklós kamionja a célig.
Közúton is elérhető abronccsal nyerték meg az idei Dakart
2023 január 21.   Racing
Ismét Goodyear abroncsokkal versenyző csapat nyerte meg a kamionos kategóriában a Dakar-ralit. A 2023-as megmérettetésen 16 megterhelő nap során 9000 kilométert teljesítettek a csapatok sziklás, homokos és sáros talajon, amiből 5000 kilométer volt a szelektív szakasz. A holland De Rooy istálló első, harmadik és negyedik helyet is bezsebelő IVECO ka
A Toyota koncepciók és versenygépek sorával jelentkezett a Tokiói Autószalonon
2023 január 21.   Márkamonitor
A japán autógyártó standján komoly szerepet kaptak versenyistállója, a tavaly a Rally Világbajnokságon, a Hosszútávú Világbajnokságon és a Dakaron is első helyen végző Toyota Gazoo Racing modelljei.   A Toyota standján különböző tematikák szerint jelentek meg a modellek, amelyek az alábbiak voltak: Karbonsemlegesség a hőn szeretett autóink védelméé
Második egymást követő évben és öt éven belül harmadszor diadalmaskodott a Toyota a Dakaron
2023 január 18.   Autószektor
A 2023-as év pedig ismért a lehető legjobban indult a Toyota számára: a TOYOTA GAZOO Racing színeiben versenyezve Nasser Al-Attiyah és Mathieu Baumel megvédte bajnoki címét a Dakaron, míg csapattársaik, Giniel de Villiers és Dennis Murphy a 4. helyen, Henk Lategan és Brett Cummings pedig az 5. helyen zárták a világ legkeményebb tereprally megmérett
Al-Attiyah nyert a Dakaron de Loeb vezet a világbajnokságon
2023 január 18.   Racing
A Dakar után is nyitott a világbajnokság, csak két pont a különbség.
Carlos Sainz csigolyatörést szenvedett balesete során
2023 január 17.   Racing
Carlos Sainz a Dakar kilencedik szakaszán borult és bár megpróbálta folytatni a versenyt, az Audi nem tudta megjavítani autóját. Mint később kiderült, jobb is, hogy nem folytatódott a Dakar a 60 éves legenda számára.
Sainz édesapjának sérülései súlyosabbak, mint arra számított
Carlos Sainz Sr számára közel sem úgy alakult az idei Dakar Rally, mint ahogyan azt eltervezte. A „spanyol matador” több nagy baleset részese is volt és végül be sem tudta fejezni a viadalt. A balesetei miatt komoly hátfájdalmai is voltak és mivel azok tovább tartották a megszokottnál, Sainz orvosi tanácsra kivizsgáltatta magát. Végül pedig kiderül
Súlyos sérüléseket szenvedett Carlos Sainz
2023 január 17.   Sportal
Két csigolyája is eltört a kétszeres ralivilágbajnok és háromszoros Dakar-győztes Carlos Sainznak, amikor a vasárnap befejeződött Dakar-rali múlt keddi kilencedik szakaszán balesetet szenvedett és fel kellett adnia a küzdelmet.
Két csigolyája eltört Carlos Sainznak a Dakar ralis balesete során
2023 január 17.   m4sport.hu
Két csigolyája is eltört a kétszeres ralivilágbajnok és háromszoros Dakar-győztes Carlos Sainznak, amikor a vasárnap befejeződött 45. Dakar-rali múlt keddi kilencedik szakaszán balesetet szenvedett és fel kellett adnia a küzdelmet.
Loeb szerint ez volt az eddigi legjobb Dakarja
2023 január 16.   Racing
A Dakar Rallyn második helyen célba érő Sébastien Loeb úgy gondolja, hogy sosem vezetett még annyire jól a Dakaron, mint a verseny második hetében. Az első napok balszerencse-sorozata után Loeb szárnyakat kapott. A pihenőnapot követően sorra nyerte a szakaszokat, és új rekordot állított fel hat egymást követő elsőségével. Mindezt úgy érte el, hogy
Nászer el-Attija ötödször nyerte meg a Dakart, az első öt helyen négy Toyota végzett
2023 január 16.   Autószektor
A 2023-as Dakar utolsó szakaszán a versenyzőknek az Al-Hofuf-i bivaktól a tengerparti Dammam városában lévő célig kellett eljutni. A mindössze 136 km-es zárószakaszt az előző néhánytól eltérően sokkal északabbra jelölték ki, ezért nem kellett annyi dűnét megmászni. A 281 km-es összekötővel együtt a rali utolsó napján 417 km-t kellett megtenni, így
A Toyota elnöke is elégedett a Dakar eredménnyel
A Toyota első embere elismerte a Dakaron indulók teljesítményét, bár néhány név kimaradt.
Sainz egy hangot sem hajlandó elárulni a 2023-as Ferrariról
Carlos Sainz egyelőre óvatosan nyilatkozott a közelgő 2023-as szezonjáról. Egy látogatás alkalmával, amikor híres édesapját nézte meg a legendás Dakar-ralin, a Ferrari versenyzőjét arról kérdezték, hogy kapcsolatba lépett-e az új csapatfőnökkel, Frederic Vasseurrel. Ennyit mondott erről a spanyol az olasz Skynak: “Beszéltem természetesen Freddel. É
Loeb volt a leggyorsabb a sáros Dakaron, mégis al-Attijah nyert
A katari Nasszer al-Attijah (Toyota Gazoo Racing) az ötödik győzelmét ünnepelte annak ellenére, hogy legfőbb riválisa, Sébastien Loeb hét szakaszt megnyert, az utóbbi hatot egymás után. A motorosoknál az argentin Kevin Benavides (KTM), míg a kamionosok között a holland van Kasteren (Iveco) diadalmaskodott. A Szaúd-Arábiában rendezett 45. viadalon g
Két éremmel zártak a gyorskorisok, itt az idénybeharangozó Salakblog podcast
2023 január 16.   Eurosport
Ezüst és bronz Gdanskban, Al-Attiyah ötödször is Dakar győztes lett, nyert a Chelsea és az Arsenal is. Hangolódunk az év első Grand Slam tornájára, McEnroe Nadalról, Tsitsipas pedig Runéról beszélt, Swiatek pedig a tavalyi év nehézségeiről és eddigi pályafutásáról is mesélt.