Vívás

Vívás: Kulcsár Győző megjárta a hadak útját, de főszereplő lett Mexikóban
2018 október 15.   NSO
Hét érmet (2-2 arany és ezüst, 3 bronz) szereztek a magyar vívók 1968-ban: olimpiai bajnok lett Kulcsár Győző (párbajtőr egyéni) és a párbajtőrcsapat (B. Nagy Pál, Kulcsár Győző, Fenyvesi Csaba, Nemere Zoltán, Schmitt Pál), második Kamuti Jenő (férfi tőr) és a női tőrcsapat (Bóbis Ildikó, Gulácsy Mária, Marosi Paula, Rejtő Ildikó, Sákovicsné Dömölk
Olimpia: újra fellobbant a mexikóvárosi láng
Ahogy beszámoltunk róla, az 1968-as nyári olimpia 50. évfordulója alkalmából a Magyar Olimpiai Bizottság emlékidéző utazást szervezett Mexikóba, amelyhez a fél évszázaddal korábbi játékok jó néhány résztvevője is csatlakozott. Mint azt Győr Bélától, a Magyar Olimpiai Akadémia tagjától megtudtuk, legutóbb a vívó- és az atlétikai versenyek helyszí
Nem tucatemberek – Ballai Attila publicisztikája
2018 október 14.   NSO
Szeptember 19-én elhunyt Kulcsár Győző négyszeres olimpiai bajnok, vívómester, a Nemzet Sportolója. Nem az ilyenkor bevett közhely, hogy betölth...
Ifi olimpia: Gulyás Michelle harmadik lett öttusában
2018 október 13.   NSO
Gulyás Michelle a vívásban 10. lett, az úszást megnyerte, a kombinált számban hatodikként futott be, ami összesítésben elég volt az éremhez a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián.
Vérbeli sportember: 85 évesen is pástra lép a világ legidősebb vívója
2018 október 13.   Blikk
Már hangja is fiatalosan cseng a telefonban, még nagyobb meglepetés, amikor megpillantja az ember az OSC vívócsarnokában Boros Pétert, a 85 esztendős vívót.
Újabb arany a magyar vívóknak az ifjúsági olimpián
2018 október 10.   Hírstart
Az egyéni győzelme után a vívók vegyescsapat-versenyében is aranyérmet nyert az európai 1-es válogatott tagjaként Pusztai Liza és Rabb Krisztián a III. nyári ifjúsági olimpián Buenos Airesben.
2018 október 10.   HVG
Ifi olimpia: vívóink remekeltek a csapatversenyben is
2018 október 10.   NSO
Egyéni győzelme után a vívók vegyescsapat-versenyében is aranyérmet nyert az európai 1-es válogatott tagjaként Pusztai Liza és Rabb Krisztián a III. nyári ifjúsági olimpián Buenos Airesben.
Ifi olimpia: vívóink a csapatversenyben is remekeltek
Újabb magyar vívóarany az Ifjúsági olimpián
Egyéni győzelme után a vívók vegyescsapat-versenyében is aranyérmet nyert az európai 1-es válogatott tagjaként Pusztai Liza és Rabb Krisztián.
2018 október 10.   Magyar Idők
Egyesül a UPC és a Vodafone: konvergens szolgáltatás - Paletta
2018 október 8.   HírTV
Mobios televíziózás, katonai vívás és Király Viktor új videója a Palettában
Mindenkit szétkaszabolt a 16 éves magyar vívó
2018 október 8.   Hírstart
Máris megvan a magyar küldöttség második aranyérme az ifjúsági olimpián.
2018 október 8.   24.hu
Ifi olimpia: Rabb Krisztián aranyérmes kardvívásban
2018 október 8.   NSO
Megvan a második arany: a kardozó Rabb Krisztián a döntőben 15:13-ra legyőzte a dél-koreai Hjun Dzsunt, így a Vasas 16 éves vívója megszerezte a magyar küldöttség második Buenos Aires-i aranyérmét!
Ifi olimpia: Rabb Krisztián éremért vívhat
2018 október 7.   NSO
A magyar idő szerint vasárnapra virradóra megtartott megnyitót követően Buenos Airesben megkezdődött az ifjúsági olimpia első hivatalos versenynapja. A magyar fiataloknak is sűrű lesz a programjuk: a vívóknál a kadét Európa-bajnok Rabb Krisztián, a tornászoknál az Eb-érmes Balázs Krisztián küzdhet. Úszófavoritjaink – Késely Ajna és Milák Kristóf
Ericet, az angolnát leúszta a focista, a gátutó és a vívó is a budapesti versenyen
2018 október 6.   Szeretlek Magyarország
Minden idők leglassabb olimpiai versenyzője magyar sportolókkal úszott a sztárfutamban a világkupán.
Vívás: emléktáblával tisztelegtek az olimpiai ezüstérmes vívó előtt
2018 október 2.   Hírstart
Száz éve született és huszonöt éve hunyt el Berzsenyi Barnabás, aki tagja volt a melbourne-i olimpián ezüstérmet nyerő párbajtőrcsapatnak. Tiszteletére állított emléktáblát a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület és Kemenessömjén község önkormányzata. Az emléktáblát a kemenessömjéni Berzsenyi-kriptán helyezték el, itt alussza örök álmá
2018 október 2.   NSO
Horváth Mariann: Az egész életemet a vívás határozza meg
2018 október 1.   NSO
Egy parasztház szomszédok nélkül, falak, amelyek sok mindent láttak, vidéki csend, amely a boldogságot jelenti, s ma már a hétköznapokat is. A tősgyökeres pesti lány, a hatszoros világbajnok Horváth Mariann húsz-egynéhány éve itt, az öreg diófa árnyékában találta meg a helyét a világban, s bár tizenévesen azt gondolta, az ötvenesek már nagyon