Australian Open

Tenisz: Kenin először nyert meccset Grand Slam-győztesként
2020 március 4.   Hírstart
Az Australian Open-győztes Sofia Kenin két játszmában, 6:4, 6:3-ra legyőzte az orosz Vitalija Gyjacsenkót a lyoni kemény pályás női tenisztorna első fordulójában.
2020 március 4.   NSO
Szettelőnyről esett ki az Australian Open győztese Dubajban
2020 február 18.   Hírstart
A kazah teniszező hatalmas meglepetést okozott.
Australian Open: megváltozott Nick Kyrgiost láthattak a nézők
2020 február 18.   Népszava
Ettől kezdve csak az a kérdés, hogy folytatja-e a megkomolyodást.
Tenisz: Clijsters visszatért és megszorongatta Muguruzát
2020 február 17.   Hírstart
Az Australian Open-döntős spanyol Garbine Muguruza két játszmában, 6:2, 7:6-ra felülmúlta a WTA Tourra hét és fél év után visszatérő, négyszeres Grand Slam-tornagyőztes belga Kim Clijsterst a dubai kemény pályás tenisztorna első fordulójában.
2020 február 17.   NSO
Tenisz: Ilyen jól nem teniszeztem még soha – Babos Tímea
2020 február 15.   NSO
Babos Tímea volt Csisztu Zsuzsa (a Magyar Sportújságírók Szövetsége alelnöke) vendége a Csisztu Sport Cast legújabb epizódjában. A párosban háromszoros Grand Slam-tornagyőztes teniszező tabuk nélkül beszél a kritikákról, a nemzetközi és az itteni megítélésekről, a mögöttünk hagyott Australian Openről, a siker titkáról, s nem utolsósorban a bevétele
A csinos székbírót csodálja a sportvilág
2020 február 13.   NSO
Marijana Veljovics már több mint öt éve dolgozik székbíróként, a tenisz- és a teljes sportvilág köztudatába azonban csak a 2020-as Australian Openen robbant be: Genie Bouchard Twitter-bejegyzése után sok drukker szívébe lopta be magát a csinos szerb mérkőzésvezető.
Kiesett az Australian Open egyik negyeddöntőse
2020 február 11.   Hírstart
Tenny Sandgrent egy másik amerikai játékos búcsúztatta.
Tenisz: az első körben kiesett az Australian Open negyeddöntőse
2020 február 11.   NSO
Az Australian Openen negyeddöntős Tennys Sandgren már a nyitó körben búcsúzott a New Yorkban zajló kemény pályás férfi tenisztornán. Az amerikai játékos honfitársától, Steve Johnsontól kapott ki három játszmában.
Fucsovics főtáblára jutott, Babosnak nem sikerült
2020 február 9.   HVG
Az Australian Open-győztes teniszezőnő nagy csatában kapott ki Oroszországban.
Tenisz: Fajta Péter remekül debütált első junior GS-tornáján
2020 február 6.   NSO
Remekül mutatkozott be első junior GS-tornáján Fajta Péter. A 17 esztendős teniszező egyesben hatalmas csatában a nyolcaddöntőben búcsúzott a későbbi döntős ellen. Az Australian Open hangulatáról, a verseny nehézségéről és az év legfontosabb céljairól is beszélgettünk vele.
Tenisz: Ugyanonnan indultunk Keninnel – Gálfi Dalma
2020 február 5.   NSO
Gálfi Dalmát motiválja, hogy a 2015-ös korosztályos US Open-döntőben általa legyőzött Sofia Kenin szombaton a felnőttek között nyert Australian Opent – a juniorként világelső magyar szerint ő is ugyanolyan keményen dolgozik, mint az amerikai.
Így lett egy tündéri kislányból az Australian Open bajnoka – ismerje meg Sofia Kenint!
2020 február 4.   NSO
Négy és fél éve még Gálfi Dalmától kapott ki junior Grand Slam-döntőben, szombaton a felnőttek között győzött Sofia Kenin, aki a legfiatalabb amerikai top 10-es Serena Williams óta.
Stabilitás és újratervezés
2020 február 4.   Magyar Nemzet
Az elmúlt hétvégén véget ért Australian Openen Fucsovics Márton régi önmagát idézte, a nagy hármas tagjai közül Roger Federer és Novak Đoković bejutott a legjobb négy közé, utóbbi meg is nyerte a tornát.
Aus. Open: Még akkor szeretnék GS-t nyerni, amikor Djokovicsék versenyeznek – Thiem
2020 február 3.   NSO
Mint arról beszámoltunk, 2020-ban is Novak Djokovics nyerte meg az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságot (Australian Open), mivel a vasárnapi döntőben 3 óra 59 perces csatában, öt szettben legyőzte az osztrák Dominic Thiemet. A régi-új világelső a finálé után mentális erejének hátteréről beszélt, osztrák riválisa pedig arról, hogy az első Grand Sla
Döntő szettes izgalmak
2020 február 3.   Magyar Nemzet
A női döntőben meglepetés, a férfiaknál papírforma eredmény született a melbourne-i Australian Open teniszversenyen. Sofia Kenin illetve Novak Đoković diadalmaskodott.
Babos Timiék újra bevették Melbourne városát
2020 február 3.   Hírstart
Babos Tímea és Kristina Mladenovic nyerte meg a női párosok versenyét Melbourne-ben az Australian Openen. Babosék a pénteki döntőben két sima szettben győzték le a Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani, cseh duót.
Fucsovics 14 hellyel feljebb, Babos a világranglista 98. helyén
2020 február 3.   Népszava
A legjobban jegyzett magyar teniszező annak köszönheti a jelentős ugrást, hogy a vasárnap véget ért Australian Openen a nyolcaddöntőig jutott.
Tenisz: Fucsovics nagyot javított, Babos még a százban
A legfrissebb férfi tenisz-világranglistán az Australian Opent vasárnap megnyerő Novak Djokovics állt az élre, legjobb magyarként Fucsovics Márton az 53. helyet foglalja el, Balázs Attila pedig karriercsúcsot jelentő 108. helyen áll. A nőknél továbbra is az ausztrál Ashleigh Barty vezet, a friss Melbourne-i bajnok, Sofia Kenin nyolc helyet javítva