Australian Open

Egy teniszező nagy meccse a reumatoid arthritisszel
2020 szeptember 24.   HáziPatika
Caroline Wozniackival 2018-ban nagyot fordult a világ. Elérte a professzionális női tenisz csúcsát, amikor év elején megnyerte az Australian Opent, és végre Grand Slam-győztes lett. Nem sokkal a wimbledoni bajnokság után elkezdte rosszul érezni
Tenisz: Azarenka hengerelt, újra nyert a 18 éves Musetti
2020 szeptember 17.   NSO
Mindhárom késő délután pályára lépő kiemelt kiesett a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében, a 18 éves Lorenzo Musetti viszont folytatta menetelését. A nőknél a januári Australian Open bajnoka, az amerikai Sofia Kenin 6:0, 6:0-ra kikapott Viktorija Azarenkától.
Tenisz: negyedik nekifutásra már összejött – Thiem úton a csúcs felé
2020 szeptember 14.   NSO
Egymás után kétszer vesztette el a Roland Garros döntőjét Dominic Thiem 2018-ban és 2019-ben Rafael Nadal ellen, majd idén az Australian Open fináléjában Novak Djokovics állta útját, de a 2020-as US Open végül meghozta számára a várva várt sikert: élete első Grand Slam-torna-győzelmét. A 27 éves osztrák teniszező éppen úton van a csúcs felé – már h
A zebrapólótól az Australian Open-elődöntőig: Thiem és Zverev rivalizálásának eddigi legfontosabb állomása következik
2020 szeptember 13.   Hírstart
Dominic Thiem és Alexander Zverev 10. összecsapása lesz a US Open-döntő.
2020 szeptember 13.   Eurosport
US Open: Fucsovics Márton–Frances Tiafoe – élőben az NSO-n!
2020 szeptember 5.   NSO
A New Yorkban zajló US Open férfi egyesének 3. fordulójában a világranglistán a 66. helyet elfoglaló Fucsovics Márton a 82. helyen álló amerikai Frances Tiafoe ellen lép pályára. A magyar játékos pályafutása során harmadszor juthat a legjobb 16 közé Grand Slam tornán – az előző két alkalommal az Australian Openen ezt sikerrel meg is tette. Kövesse
US Open: születésnapra győzelem Thiemtől, Andy Murray búcsúzott
2020 szeptember 4.   NSO
A US Open negyedik napján sima háromszettes mérkőzésen jutott tovább a férfiaknál a második kiemelt Dominic Thiem, míg a nőknél az idei Australian Open győztese, Sofia Kenin nyert kanadai ellenfelével szemben, a spanyol Garbine Muguruza viszont meglepetésre kiesett a második fordulóban az amerikai nyílt teniszbajnokságon.
Búcsúzott az idei Australian Open döntőse
2020 szeptember 4.   Eurosport
.
Tenisz: elmarad az Australian Open egyik felvezető tornája
2020 szeptember 3.   Hírstart
Nem rendezik meg januárban a Kooyong Classicot, az ausztrál nyílt teniszbajnokság egyik hagyományos felvezető tornáját Melbourne-ben.
Elmarad az Australian Open januári felvezető tornája
A szervezők a koronavírus miatt jobbnak látták, ha törlik a viadalt.
2020 szeptember 3.   NSO
Australian Open: Nézők előtt rendeznék meg a tornát
2020 augusztus 13.   Hírstart
A szervezők nézők előtt szeretnék lebonyolítani a januári ausztrál nyílt teniszbajnokságot.
Nézők előtt rendeznék az Australian Opent
2020 augusztus 13.   Népszava
A torna igazgatója annak ellenére optimista, hogy nő a koronavírus-fertőzöttek száma.
Ausztráliában egyre több a koronavírus-fertőzött, ennek ellenére megrendeznék az Australian Opent
Craig Tiley versenyigazgató elmondta, biológiailag biztosított buborékokkal készülnek, és vannak vészforgatókönyvek is.
2020 augusztus 12.   Eurosport
Tenisz: Nagy Adrienn-nek van B-terve is
2020 július 24.   NSO
A tavaly párosban Australian Opent nyerő Nagy Adrienn fejlődött Amerikában, mert jó edzőpartnerei voltak és sokat játszhatott kemény pályán.
Az Australian Open igazgatója szerint a 2021-es tornára is hatással lesz a válság
2020 május 6.   Hírstart
Craig Tiley, az Ausztrál Tenisz Szövetség elnöke, az Australian Open igazgatója szerint a következő melbourne-i tornára még hatással lesz a világjárvány okozta válság.
Tenisz: négy terve van a 2021-es Australian Open szervezőinek
2020 április 27.   NSO
Noha – jelenlegi tudásunk szerint – még hét hónap van a 2021-es Australian Openig, a tárgyalások és a háttérmunka már megkezdődött a verseny lebonyolításával kapcsolatban.
Tenisz: Kenin először nyert meccset Grand Slam-győztesként
2020 március 4.   Hírstart
Az Australian Open-győztes Sofia Kenin két játszmában, 6:4, 6:3-ra legyőzte az orosz Vitalija Gyjacsenkót a lyoni kemény pályás női tenisztorna első fordulójában.