US Open

Caroline csodálatos fél éve: a 79. helyen is állt, vb-címével a negyedik helyen zárja az évet Garcia
2022 november 10.   Eurosport
Caroline Garcia négy tornát nyert idén, mindegyiket az év második felében, miközben a US Openen az elődöntőig menetelt. Stílusváltása, amellyel visszatért korábbi játékához, eredményesnek bizonyult, az évet világbajnoki címmel zárta. Jövőre ráhajthat a Grand Slam-győzelemre, miközben felemelkedése a női tenisznek is jót tesz.
Djokovic az 56., az ötödik sebességbe kapcsoló Rune az első 1000-es döntőjét vívja Párizsban
2022 november 6.   Eurosport
Novak Djokovic és a nála 16 évvel fiatalabb Holger Rune játssza a Rolex Paris Masters döntőjét vasárnap délután. Mindössze másodszor találkoznak a pályán, a tavalyi US Open óta viszont a dán tini rengeteget fejlődött, és bárkivel képes felvenni a versenyt.
Nadalnak nem célja harcolni a világelsőségért, csak versenyképes szeretne lenni
2022 november 2.   Eurosport
Rafael Nadal a US Open negyedik fordulójában elszenvedett veresége óta csak a Laver-kupán játszott, de a héten a Rolex Paris Mastersen újra pályára lép. Nadalnak esélye van arra, hogy a világranglista első helyén zárja az évet, ha jól szerepel Párizsban és a torinói ATP-döntőn. Beszélt a világelső pozícióról, a francia tornáról és arról, hogy ottho
Medvedev: „Amit apaként érzek, az sokkal többet ad, mint megnyerni bármilyen trófeát"
2022 október 31.   Eurosport
Daniil Medvedev a tavalyi US Open óta nem nyert a bécsihez mérhető tornát, azonban úgy tűnik, az idei év végére megtalálta önmagát. A vasárnapi döntőig játszmaveszteség nélkül jutott, és noha ott elvesztett egy szettet, felül tudott kerekedni ellenfelén, Dennis Shapovalovon. Ráadásul, ahogy a díjátadón maga is kiemelte, a bécsi 500-as az első torna
Döcögős kezdés után ex-világelsőhöz méltó befejezés: Medvedev nyerte a bécsi döntőt
2022 október 30.   Eurosport
Daniil Medvedev nyerte meg a 2,4 millió euró (970,5 millió forint) összdíjazású bécsi keménypályás tenisztornát. Az oroszok volt világelsője az elvesztett nyitójátszma után beleerősített, és a folytatásban négyszer is elvette kanadai riválisának az adogatását. A 26 éves Medvedev - a tavalyi US Open bajnoka - karrierje 14. trófeáját gyűjtötte be.
Raducanu korábbi edzője szerint túl sok a figyelmeztető jel a brit lány körül
Dmitry Tursunov nyár eleje óta dolgozott a tavalyi US Open-győztes Emma Raducanuval, de együttműködésük nem tartott sokáig. A brit a hírek szerint most Andy Murray korábbi erőnléti edzőjével kezdett el dolgozni. Tursunov most elmondta, hogy mit gondol Raducanuról, és hogy mi vezetett a szakításhoz.
Felbomlott a sikerpáros, a világbajnokság előtt távozott a Us Open-elődöntős edzője
2022 október 29.   Eurosport
Bertrand Perret és Caroline Garcia párosa remekül működött 2022-ben, hiszen a francia teniszező az év második felében nyújtott teljesítményének köszönhetően visszaküzdötte magát a top 10-be. Hiába azonban a biztató eredmények, Perret a Fort Worth-i világbajnokság előtt nem sokkal kilépett Garcia csapatából, így az idén US Open-elődöntős francia edz
Medvedev és Alcaraz is gond nélkül jutott négy közé
2022 október 28.   Eurosport
A világelső Carlos Alcaraz elődöntőbe jutott a 2,2 millió euró (910 millió forint) összdíjazású bázeli keménypályás tenisztornán. Eközben a korábbi világelső és US Open-bajnok Medvedev Bécsben ért el az elődöntőbe.
Thiem hazai pályán, Bécsben zárta le a szezonját, már csak jövőre térhet vissza a top 100-ba
A US Open 2020-as bajnoka, a világranglista-113. Dominic Thiem top 100-ba való visszatérésére már csak 2023-ban kerülhet sor, mivel az elmúlt másfél évben sok problémával küzdő osztrák teniszező úgy döntött, hogy lezárja az idei szezonját. Tette mindezt hazai pályán, a bécsi Erste Bank Openen.
Két korábbi Us Open-bajnok csatája - nézd itt élőben Medvedev és Thiem nyolcaddöntőjét Bécsből
2022 október 27.   Eurosport
Két korábbi US Open-győztest hozott össze a sors a bécsi ATP 500-as tenisztornán. Nézd itt élőben Daniil Medvedev és Dominic Thiem összecsapását reklámmentesen.
A Us Openen térne vissza a volt világelső
2022 október 26.   Eurosport
Első gyermekének megszületése után, a jövő évi US Openen térne vissza Angelique Kerber, a női teniszezők világranglistájának korábbi éllovasa.
Tom Brady visszavont visszavonulásával célozgatott Serena Williams arra, hogy még nem fejezte be
2022 október 25.   Eurosport
Serena Williams megejtett egy újabb utalást arra, hogy teniszkarrierjének még nincs vége, sőt, kitartott a korábbi állítása mellett, hogy „nem vonult vissza", és "nagyon nagy" esélyt lát a visszatérésre. A 23-szoros Grand Slam-bajnok augusztusban, a US Open előtt azt mondta, hogy "eltávolodik" a sportágtól, Williams azonban azóta többször is célozg
Megszakadt a világelső pocsék sorozata
2022 október 25.   Magyar Nemzet
Carlos Alcaraz a szeptemberi US Open-győzelme óta képtelen volt mérkőzést nyerni ATP-tornán.
Alcaraz berúgta az ajtót, és a nyomában egyre pofátlanabbul támad az új generáció
2022 október 24.   Eurosport
Úgy tűnik, az, hogy a 19 éves Carlos Alcaraz ezres tornákat, majd US Opent nyert, sőt, a világelsőséget is megszerezte, finoman szólva is ösztönzően hatott a többi fiatal játékosra. Tegnap három európai városban is döntőt rendeztek, és az eredményt, valamint a teniszt elnézve az az érzésünk, hogy a fiatalok komoly rohamra indultak, és már elhiszik,
Visszatér a Us Open-bajnok Thiem? – Nagy skalppal bizonyította javuló formáját az osztrák
2022 október 22.   Eurosport
European Open - Dominic Thiem idén áprilisban tért vissza csuklósérülését követően a pályára, és ezt követően is rengeteget kellett dolgoznia, hogy fokozatosan visszaépítse magát a korábbi szintjére. Bár a US Open-bajnok forma még távolabb van, az irány egyértelműen jó, Antwerpenben ugyanis Hubert Hurkacz legyőzésével jutott elődöntőbe.
Vége a kínszenvedésnek, felállt a padlóról a US Open-bajnok
2022 október 22.   Magyar Nemzet
Jókora szerencsére is szüksége volt a mérföldkőhöz Dominic Thiemnek, de ennyi kijárt neki.
Új doppingbotrány: világsztár teniszező bukott meg
2022 október 21.   Infostart
A kétszeres Grand Slam-bajnok Simona Halep az augusztusi US Openen adott pozitív mintát.
Megbukott a doppingvizsgálaton az ex-világelső, jelenleg is top 10-es teniszezőnő
2022 október 21.   m4sport.hu
Simona Halep US Openen levett mintája lett pozitív.
Doppingolás miatt ideiglenes eltiltást kapott Simona Halep, a korábbi világelső tagad
2022 október 21.   Eurosport
A Nemzetközi Tenisz Integritási Ügynökség péntek délután közölte, hogy doppingvétségen érte a kétszeres Grand Slam-győztes román teniszezőt. A 31 esztendős Halep a US Open ideje alatt szolgáltatott mintájában a Roxadustat nevű szert mutatták ki, ami a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) besorolása szerint az EPO-val egyenértékű tiltott szern
Hat napon belül másodszor is összejött egy Thiem-Cerundolo meccs
2022 október 20.   Eurosport
European Open: A korábbi US Open-bajnok Dominic Thiem hat napon beül másodszor is legyőzte Francisco Cerundolót, ezúttal a 648 ezer euró (280 millió forint) összdíjazású antwerpeni keménypályás tenisztornán.