Forma 1

F1: Lehetne másképp is – Leclerc, Verstappen és Vettel a büntetőpontokról
2020 szeptember 28.   NSO
Max Verstappen, Sebastian Vettel és Charles Leclerc egyetért abban, hogy a Formula–1 nem megfelelően alkalmazza a büntetőpontok kiosztását.
F1: hét új koronavírus-fertőzöttet találtak Szocsiban
2020 szeptember 26.   NSO
Hét új pozitív koronavírustesztről adott hírt a Formula–1 sajtószolgálata az autós gyorsasági világbajnokság Szocsiban sorra kerülő versenye, a vasárnapi Orosz Nagydíj előtt, a pilóták és a csapatok személyzete körében elvégzett vizsgálatok eredményeit ismertetve.
F1: Stefano Domenicali lett a sorozat új vezérigazgatója
2020 szeptember 25.   NSO
Beigazolódtak a napokban felröppent pletykák, amelyek szerint Chase Carey leköszön a Formula–1 elnöki, illetve vezérigazgatói szerepéről és a helyét a Ferrari volt csapatfőnöke, Stefano Domenicali veszi át.
F1: a tervezett szaúdi pálya nem lesz kész, de így is megrendezik a Nagydíjat
2020 szeptember 24.   NSO
A Formula–1 2021-es versenynaptárában már szinte biztos a helye a Szaúd-arábiai Nagydíjnak – írta az autós gyorsasági világbajnokság ügyeiben bennfentesnek számító RaceFans.
Pénteki sportműsor (09.25.)
2020 szeptember 22.   NSO
Szokás szerint pénteken kezdődik a labdarúgó NB I aktuális fordulója – a Puskás Akadémia a Mezőkövesdet fogadja hazai pályán az 5. játéknap nyitó meccsén. A német Bundesligában Hertha–Frankfurt mérkőzést rendeznek. Délelőtt és délután Formula–1 szabadedzés élőben az NSO-n! Ezúttal sem maradunk tenisz, sznúker és jégkorong nélkül.
F1: Fittipaldi bírósági perek tömkelegének néz elébe
2020 szeptember 21.   NSO
Nem kevesebb, mint 145 pert indítottak hitelezői a súlyosan eladósodott Emerson Fittipaldi, a Formula–1 kétszeres brazil világbajnoka ellen.
Nem akar bohóc lenni a fordított rajtráccsal Russell
2020 szeptember 17.   Hírstart
Nem szeretné George Russell, hogy a Forma–1 fordított rajtrácsos ötletével csináljon belőlük bolondot…
F1: 12 versenyzőt részesítettek megrovásban a mugellói futam után
2020 szeptember 13.   NSO
Több eset miatt is emlékezetes marad a Formula–1 történelmének első Toszkán Nagydíja. Ezek között szerepel az a horrobaleset, amely Carlos Sainz Jr., Kevin Magnussen, Antonio Giovinazzi és Nicholas Latifi kiesését okozta még a futam elején. A baleset és a biztonsági autós újraindítás miatt később összesen 12 pilótát figyelmeztettek a sportfelügyelő
F1: Hamilton ismét az élen, Leclerc nem tudta tartani a 3. helyet
A Formula–1 történelmének első Toszkán Nagydíján ünnepli a Ferrari az 1000. nagydíját. Bár a maranellóiak idei teljesítményét elnézve nehéz verseny vár Sebastian Vettelre és Charles Leclerc-re Mugellóban, utóbbinak sikerült az ötödik helyre kvalifikálnia magát az időmérőn. A pole pozícióból Lewis Hamilton várhatja a piros lámpák kialvását, míg mell
Képeken az első, 1986-os Formula–1 magyar nagydíj pillanatai
2020 szeptember 13.   Múlt-kor
Magyarország képviselői 1985. szeptember 10-én Londonban szerződést írták alá a Forma–1-es Konstruktőrök és Gyártók Szövetségével. Ennek értelmében a következő évtől autóverseny-futamokat rendeztek a tavaszra Mogyoródon megépült Hungaroringen. Az első nagydíjak pillanatai Urbán Tamás Fortepanra felkerült fotóin keresztül elevenednek meg.
F1: nehéz verseny vár a mezőnyre Mugellóban, de a Ferrarinál bizakodnak
2020 szeptember 10.   NSO
A Formula–1 történelmében először rendeznek versenyt a Ferrari tulajdonában lévő mugellói pályán. Azzal viszont Sebastian Vettel és Charles Leclerc mellett a többi versenyző is tisztában van, hogy a vonalvezetés adta viszonyok keményen igénybe veszik majd őket fizikailag a Toszkán Nagydíjon. Az 1000. nagydíját teljesítő Ferrari (idén először) rajon
Forma–1: Sebastian Vettel az Aston Martinnál folytatja
2020 szeptember 10.   Infostart
Hónapok óta tartó találgatásoknak vetett véget a Racing Point csütörtök reggel: megerősítette, hogy Sebastian Vettel 2021-től a versenyzője lesz. A négyszeres világbajnok több évre szerződött a jövőre már Aston Martin néven futó alakulathoz – a távozását szerdán bejelentő Sergio Pérez helyét veszi át.
Megmentő
2020 szeptember 8.   Hírstart
Azzal persze a Formula–1 irányítói is tisztában vannak, hogy az egyoldalú versenyek nem tesznek jót az üzletnek.
F1: Gasly-mágia, Ferrari-mélyrepülés és elbukó nagycsapatok
2020 szeptember 7.   NSO
Pierre Gasly nyert az Olasz Nagydíj őrült futamán, amelyen a Formula–1 történetének 696. különböző pilótahármasa alkotta a dobogót. Az AlphaTauri az első győzelmét, Carlos Sainz Jr. a legjobb eredményét, míg a Racing Point az első pódiumát jegyezte Monzában, aminek eredményeképp véget ért a Mercedes, a Ferrari és a Red Bull alkotta trió két nag
F1: nem fogadott hívás az elnöktől; Norris belesérült az ünneplésbe
Kaotikus végeredményt hozott az Olasz Nagydíj Monzában. A győzelmet Pierre Gasly szerezte meg, aki ezzel a Formula–1 történelmének 109. futamgyőztese lett. A francia versenyzőt a hazája elnöke is felhívta a sikere után, ám Gasly nem ért rá, hogy fogadja a telefonhívást. Az AlphaTauri pilótája egyébként hálás lehet Kevin Magnussennek, ugyanis az ő a
Forma 1: Gasly pályafutása első sikerét aratta Monzában, Hamilton hetedik
2020 szeptember 7.   Hírstart
Pierre Gasly, az Alpha Tauri francia versenyzője nyerte vasárnap a Forma-1-es Olasz Nagydíjat, melyen a címvédő és hatszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája egy büntetés miatt csak hetedik lett.
2020 szeptember 6.   888
Vasárnapi sportműsor: magyar–orosz futballmeccs, F1-es futam
2020 szeptember 6.   NSO
A hét utolsó napján ismét pályán a magyar labdarúgó-válogatott: Marco Rossi gárdája Oroszországot fogadja a Puskás Arénában a Nemzetek Ligája keretében, a koronavírus-járvány miatt zárt kapus mérkőzésen. A csoport másik meccsén Szerbia Törökországot látja vendégül. Pályán lesz még Spanyolország és Németország is. A Formula–1 Olasz Nagydíja 15.10-ko
Pályán C. Ronaldóék, Fucsovics és Babos is játszik a US Openen
2020 szeptember 5.   Hírstart
Forma 1, kézilabda, Tour de France, motorsport és NCAA is színesíti a programot.
Szombati sportműsor: Portugália–Horvátország az NL-ben; kézi NB I
Szombaton a nagyágyúké a főszerep a Nemzetek Ligájában: Anglia Izlandon, Belgium Dániában lép pályára. A svédek a franciákat, a portugálok a horvátokat fogadják. A Formula–1 3. szabadedzése délben, az időmérője 15 órakor kezdődik. Délután és este férfi és női kézilabda NB I-es összecsapások lesznek. A hétvége első napján is lesz US Open és NBA-rájá