A kapitány dicséri a hatszoros olimpiai bajnokot
Hüttner Csaba, a magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya a szolnoki válogatót értékelve azt mondta: jó néhány számban bizakodó a látottak alapján, de akadnak olyanok is, amelyek fejtörést okoznak a számára - számolt be róla az Mti.
A magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya jó néhány számmal kapcsolatban bizakodó
2024 május 3.   m4sport.hu
Hüttner Csaba, a magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya a szolnoki válogatót értékelve azt mondta: jó néhány számban bizakodó a látottak alapján, de akadnak olyanok is, amelyek fejtörést okoznak a számára.
A nemzeti maximum – pódiumbeszélgetés az olimpiai bajnok Vaskuti Istvánnal, a Nemzet Sportolójával
Vastkuti István olimpiai, tízszeres világ- és tizennyolcszoros magyar bajnok kenus, edző, sportvezető volt a vendég az MCC Magyar Összetartozás Intézetének legutóbbi rendezvényén, amelyen többek között szó esett a kajak-kenu magyarországi múltjáról és jelenéről, első evezőcsapásairól, Wichmann Tamáshoz fűződő barátságáról, a moszkvai és a Los Angel
Adolf és Gazsó is duplázott a kajak-kenu válogatón
2024 május 2.   Sportal
A kenus Adolf Balázs és a kajakos Gazsó Alida Dóra is második győzelmét aratta a szolnoki kajak-kenu válogató csütörtöki zárónapján. Férfi K-1 1000 méteren Szántói-Szabó Tamás, női C-2 500-on pedig a Bragato Giada vezette egység nyert.
2024 május 2.   m4sport.hu
Kozák, Csipes és Kurucz duplázott a válogatón
2024 május 1.   Sportal
A két és fél év után visszatérő, hatszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta vezette négyes nyerte a szerda délutáni női K-4 500 méteres döntőt a szolnoki kajak-kenu válogatón. Kozákon és a szintén csapattag Csipesen kívül a fiatal Kurucz Levente is duplázott a második versenynapon, miután K-1 200 méteren is első lett.
A visszatérő Kozák Danuta duplázott Szolnokon – ilyen állapotban van női kajaknégyesünk
2024 május 1.   Mandiner
Tavaly csak hetedik lett a világbajnokságon, holott a legutóbbi három olimpián aranyérmes volt a magyar női kajaknégyes.
Csipes: "A kérdés, hogy nyugdíjas korosztályként van-e még keresnivalónk a fiatalok között"
Ahogy arról beszámoltunk, Parádés győzelemmel tért vissza a versenyzéshez a hatszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta, aki Csipes Tamarával párosban megnyerte a K-2 500 méteres döntőt a szolnoki kajak-kenu válogató szerdai versenynapján. A verseny után a két főszereplő értékelt az M4 Sportnak.
"Az olimpia a távlati terv" – a belső késztetés élteti a parádés győzelemmel visszatérő Kozák-Csipes kajak kettőst
2024 május 1.   m4sport.hu
A Ferencváros 15-szörös világ- és 17-szeres Európa-bajnok 37 éves klasszisa, Kozák Danuta legutóbb a 2021-es koppenhágai világbajnokságon szállt vízre versenykörülmények között. A szolnoki kajak-kenu válogató szerdai versenynapján azzal a kétszeres olimpiai bajnok Csipes Tamarával alkotott egy párost, akivel két és fél éve Dániában vb-aranyérmet ny
Kozák Danuta parádés győzelemmel tért vissza
Ott folytatta, ahol abbahagyta: Kozák Danuta elképesztő győzelemmel tért vissza párosban a szolnoki válogatón
Válogató - Így "kell" visszatérnie egy hatszoros olimpiai bajnoknak
2024 május 1.   Infostart
A vb-ezüstérmes egység nyert a férfi kajak négyeseknél
2024 április 30.   Sportal
Nem történt meglepetés a szolnoki kajak-kenu válogatóverseny első, egyben egyetlen keddi döntőjében: a férfi kajak négyesek 500 méteres fináléját a Nádas Bence vezette egység nyerte magabiztosan.
A vb-ezüstérmes négyes nyert a kajak-kenu válogatón
2024 április 30.   m4sport.hu
Kozák Danuta nem ellenfélként, hanem társként tér vissza három év után
2024 április 30.   Magyar Nemzet
A hatszoros olimpiai bajnok kajakos egyesben nem, csak kettesben Csipes Tamarával és négyesben indul a válogatón.
Erőfelmérő és generációk küzdelme Szolnokon
2024 április 29.   Magyar Hírlap
Kezdődik a vízi csata kajak-kenuban az olimpiai részvételért.
Visszatér hatszoros olimpiai bajnok kajakosnőnk
2024 április 29.   Infostart
Keddtől csütörtökig Szolnokon rendezik a kajak-kenusok idei első válogatóversenyét, amelynek egyik csúcspontja lesz, hogy visszatér a vízre a hatszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta, aki párosban és négyesben is indul.
Hüttner szerint remek versenynek ígérkezik a szezonnyitó kajak-kenu válogató Szolnokon
2024 április 29.   m4sport.hu
Óvatosan tippel Párizsra a Nemzet Sportolója
2024 április 29.   Mandiner
Az olimpiai bajnok kenus, Vaskuti István a vízi élet jellemformáló erejéről, a Wichmann Tamáshoz fűződő barátságáról, az olimpia bojkottjáról is beszélt az MCC rendezvényén.
Megvan, mikor és hol tér vissza Kozák Danuta
2024 április 27.   Sportal
A hatszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta is indul a jövő héten sorra kerülő, idei első kajak-kenu válogatóversenyen.