2019. március 17. vasárnap

márc. 17
6:09
Az év első F1-es csoportképe (F1világ)
Hamarosan megkezdődik a 2019-es Forma-1-es szezon első versenye, a pilóták pedig az ilyenkor szokásos módon összeálltak egy közös csoportképre.
márc. 17
6:09
Ünnepi év a Skodánál – 60 éves az ős Felicia (Autónavigátor)
A Skoda Popular Roadster mellett talán az ős Felicia a legszebb a márka kabrióinak sorában. Persze a két típust 30 év választja el, de már a Felicia is a hatvanadik évét töltötte be idén.
márc. 17
7:45
Bottas győzött Ausztráliában, lecsúszott a dobogóról a Ferrari! (F1világ)
A Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas nyerte a 2019-es Forma-1-es szezon első versenyét, az Ausztrál Nagydíjat. A finn mögött közel félperces lemaradással ért célba Lewis Hamilton, míg a dobogó legalsó fokára Max Verstappen állhatott fel.
márc. 17
8:33
A Mercedest lenyűgözte Bottas remeklése (F1világ)
Versenyzőjét, az Ausztrál Nagydíjon győztes Valtteri Bottast méltatta a Mercedes Forma-1-es csapatának főnöke, Toto Wolff.
márc. 17
8:51
Bottas: Életem versenye! (F1világ)
Valtteri Bottas, a Mercedes pilótája maga sem hitte el, hogy milyen teljesítményt nyújtott a győzelemig vezető úton az F1-es Ausztrál Nagydíjon.
márc. 17
8:57
Verstappen a Hondát méltatja (F1világ)
A Forma-1-be való 2015-ös visszatérése óta először tudott dobogós eredményt elérni a Honda – a japán motorgyártó a Red Bull Racinggel, illetve Max Verstappennel karöltve a 3. helyen ért célba Ausztráliában. A holland ráadásul egy pazar előzést is bemutatott Sebastian Vettel ellen.
márc. 17
9:15
Vettel: Sokkoló, hogy milyen könnyű dolga volt a Mercedesnek… (F1világ)
Valósággal sokkolta a Mercedes melbourne-i dominanciája a téli tesztek után favoritnak kikiáltott Sebastian Vettelt. A Ferrari végigszenvedte a melbourne-i hétvégét, a négyszeres világbajnok pedig mihamarabb válaszokat akar.
márc. 17
9:21
Unalmas maradt a Formula 1 – Bottas nyerte az idény első futamát (Autónavigátor)
Szokás szerint Ausztráliában kezdődött az F1 szezon és a futam képe nem változott sokat a tavalyi évhez képest. Akciót alig láthatott a közönség
márc. 17
9:27
Räikkönen: Nem voltak komoly elb*szásaink (F1világ)
Váratlan probléma miatt kellett a tervezettnél korábban kiállnia Kimi Räikkönennek a 2019-es Forma-1-es szezon idénynyitó versenyén, az Ausztrál Nagydíjon.
márc. 17
9:33
Grosjean: Déjà vu érzésem van (F1világ)
Romain Grosjean számára egyáltalán nem alakult jól az F1-es szezon első versenye – hasonlóan a tavalyi Ausztrál Nagydíjhoz, idén is kieséssel zárta a futamot, méghozzá hasonló körülmények miatt.
márc. 17
10:03
Hamilton sérült autóval versenyzett Melbourne-ben (F1világ)
Megsérült Lewis Hamilton versenyautójának padlólemeze a vasárnapi Ausztrál Nagydíjon, ez pedig megmagyarázhatja, miért volt jócskán elmaradva csapattársától, Valtteri Bottastól a szezon első versenyén.
márc. 17
10:05
Egy csatorna okozta Ricciardo vesztét (F1világ)
Balszerencsésen indult Daniel Ricciardo renault-s karrierje: egy vízelvezető csatorna okozta korai balesetét a szezonnyitó F1-es Ausztrál Nagydíjon.
márc. 17
10:57
Norris úgy érzi, cserben hagyta a McLarent (F1világ)
A McLaren újonc versenyzője, Lando Norris úgy érzi, cserben hagyott mindenkit csapatánál, miután a 8. helyről rajtolva nem sikerült számára a pontszerzés az Ausztrál Nagydíjon.
márc. 17
11:21
Hamilton úgy érzi, nem végzett elég jó munkát (F1világ)
Lewis Hamilton, a Mercedes versenyzője nem tudja, mi történt az F1-es Ausztrál Nagydíj rajtjánál, szerinte csapattársa, Valtteri Bottas egyszerűen jobb munkát végzett ma nála.
márc. 17
11:33
Gyáva volt a Ferrari a leggyorsabb körhöz (F1világ)
A Ferrari csapatfőnöke, Mattia Binotto elárulta, nem merték bevállalni, hogy kihívják a bokszba Charles Leclerc-t a verseny végén azért, hogy friss gumikkal megfuthassa a leggyorsabb kört, ezáltal bezsebelje a plusz 1 pontot.
márc. 17
12:09
Veszélyben is kényeztet a páncélozott Mercedes-Maybach Pullman (Autónavigátor)
A tavalyi félidős frissítésen átesett S-osztályú Mercedesből bemutatták a nyújtott, páncélozott változatot.
márc. 17
14:03
Az új szabályok hatása: követni könnyebb, előzni nem (F1világ)
Idén néhány új technikai változást vezettek be a Forma-1-ben annak érdekében, hogy az előzéseket segítsék, legalábbis megkönnyítsék azokat.
márc. 17
15:15
Ez volt a Ferrari legnagyobb problémája Ausztráliában (F1világ)
A Ferrari Forma-1-es csapata mindent megtesz azért, hogy a soron következő versenyre megoldja azokat a problémákat, melyek miatt versenyzői nem tudtak harcba szállni a 2019-es szezon első futamán, az Ausztrál Nagydíjon.
márc. 17
15:15
Villanyra vált James Bond (Autónavigátor)
Nagyot változtat a következő, 25. James Bond mozi az eddigi történeten. Az egy dolog, hogy megismerjük Daniel Craig utódját, de az újonc már szakít a klasszikus sztárautóval is.
márc. 17
18:27
Volkswagen: 2019 a bejelentések éve lesz! (Autónavigátor)
A VW Csoport számos újdonsága közül a legérdekesebbnek a Volkswagen Tiguan Coupé és az Arteon Shooting Brake tűnik – igaz, ezek egyelőre nem hivatalos bejelentések.
márc. 17
18:57
Vettel: „Sokkal kevesebb” volt a tapadás, mint a teszteken (F1világ)
„Sokkal kevesebb” volt a Ferrari versenyautójának tapadása a hétvégi Ausztrál Nagydíjon, mint az előszezoni teszteken – ezt mondta Sebastian Vettel, aki csak a 4. helyen ért célba a melbourne-i idénynyitón.
márc. 17
20:51
Bottas üzent a kritikusoknak: „B*sszátok meg!” (F1világ)
Kritikusainak üzent a vasárnapi Ausztrál Nagydíj leintése után a Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas. A finn megnyerte a szezon első versenyét.
márc. 17
21:15
Képgaléria – Ausztrál Nagydíj 2019 – Vasárnap (F1világ)
Valtteri Botas győzelmével zárult a Forma-1-es Ausztrál Nagydíj Melbourne-ben. Mutatjuk a legjobb fotókat az Albert Parkból!