A pénz valóban boldogságot ad, és ez az összefüggés jóval túlmutat az évi 75 000 dolláros bérhatáron, amelyet eddig a hatás elérésének felső határának tekintettek, írja a Bloomberg.
2023. februárban a fogyasztói árak átlagosan 25,4%-kal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,8%-kal nőttek - közölte a KSH.
A nőnap nem a virágvásárlásról, hanem a női egyenjogúságról, a nők egyenlő emberi jogairól szól – hívja fel a figyelmet Blaumann Debóra, az Erste Marketing és Pr területének vezetője. A nőnapot Magyarországon a szocialista időszak kötelező ünnepségei tették a virágvásárlás napjává. Ugyan a női egyenjogúságért folytatott küzdelem a kezdeti időszak
Az előző havi 25,7 százalékos infláció után néhány tizeddel mérséklődött az adat, de az előző év februárhoz képest még így is 25,4 százalék volt. Januárban többe került a margarin, a sertés – és baromfihús is.
Februárban 25,4 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak Magyarországon, ami megfelel az előzetes várakozásoknak. Ezzel valószínűleg a januári áremelkedés volt a csúcs, komolyabb esés viszont várhatóan csak az év második felében jön majd.
Habár a nők már a 17. század óta küzdenek egyenjogúságukért, napjainkban is sok hátrányos megkülönböztetéssel kell szembenézniük életük során. A világgazdasági fórum 2022-es adatai és az AVON által végzett kutatások is azt bizonyítják, hogy sok a teendő még ezen a területen. Az AVON, amely több mint 135 éve áll ki a nők mellett, és olyan
A januári 25,7 százalék után 2023. februárban a fogyasztói árak átlagosan 25,4 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Februárban már csökkent az áremelkedés éves üteme Magyarországon, de még továbbra is nagyon magas, 25 százalék feletti az infláció. Mi várható a következő hónapokban?
Az idén februárban a fogyasztói árak átlagosan 25,4 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Erősödéssel kezdett szerda reggel a forint az euróval szemben, a most közölt februári inflációs adat pedig csak ráerősíthet erre, hiszen a várakozásoknak megfelelően csökkent az áremelkedés üteme. Ez persze a piac számára azt is üzenheti, hogy az MNB lassan gondolkodhat a kamatcsökkentésen, vagyis a forintra gyakorolt hatása nem egyértelműen pozití
A 2010 óta javuló tendencia eredményeképpen tavaly 2,2 millió nő dolgozott Magyarországon, ami rekordot jelent, még a Kádár-rendszer kötelező munkavállalási időszakát is meghaladja - közölte a Szent István Intézet kedden kiadott közleményében a nők munkaerőpiaci helyzetét 1900-2022 között vizsgáló friss tanulmánya alapján.
Akik arra számítanak, hogy a kamatok hamarosan csökkenni fognak, csalódottak lesznek a Bank of America vezérigazgatója szerint, aki a következő 12 hónapban nem számít kamatvágásra – írja a Yahoo Finance.
Az előző héten 878 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 2 196 804-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. A múlt héten meghalt 11, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 48 762-re emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 2 143 788, az aktív fertőzöttek száma pedig 4254-re nőtt.
Januárban a vártnál jelentősebben bővült a német ipari termelés az előző havihoz képest a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis szerdai jelentése szerint.
2023. februárban a fogyasztói árak átlagosan 25,4 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább.
Ismét földgázra bukkant a Mol Magyarországon. Az Portfolió információi szerint a termelés még az idén megindulhat. Az előrejelzések szerint éves szinten 12,8 millió köbmétert tudnak majd kitermelni.
Egy Vlagyimir Putyin köreihez tartozó csellóművész, Szergej Roldugin több millió svájci frankot helyezett el svájci bankszámlákon négy helyi bankár közreműködésével. A bankárokat gondatlansággal vádolják, és szerdán tárgyalják ügyüket a zürichi kerületi bíróságon – írja a Reuters.
Januárban a vártnál jelentősebben bővült a német ipari termelés az előző havihoz képest a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis szerdai jelentése szerint.
Januárban a vártnál jelentősebben bővült a német ipari termelés az előző havihoz képest a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis szerdai jelentése szerint.
Néhány tizeddel ugyan a januári érték alatt volt a februári infláció, de a drágulás 25,4 százalékos üteme így is igen magas. Az élelmiszerek ára éves összevetésben 43,3 százalékkal emelkedett. A nyugdíjasokat 26,9 százalékos áremelkedés sújtotta.
Bár néhány termék árát sikerült csökkenteni, számos más népszerű árué, többségében zöldségeké viszont elszállt. A nagy fordulat egyelőre elmarad, legfeljebb némi enyhülés látszik.
Tegnap jelentős esést figyelhettünk meg az amerikai piacokon, miután Jerome Powell amerikai jegybankelnök arról beszélt, hogy a kamatszint valószínűleg magasabb lesz a korábban vártnál, emellett pedig a jegybank készen áll a gyorsabb ütemű kamatemelésekre, ha az adatok alapján úgy ítéli meg, hogy erre szükség van. Ezekre a szavakra elkezdtek erősöd
Tegnap jelentős mértékben esett a magyar tőzsde, főleg az OTP és a Mol gyenge teljesítménye miatt, ma reggel azonban a igyekszik legdolgozni az esés egy részét a piac.
A szükségesnél lehet, hogy nagyobb LNG-kapacitásokat épít ki Németország, de a túlzott kapacitásokra biztosításként kell gondolni, amelyek hozzájárulnak a gázárak leszorításához – lényegében ezt mondta a német Der Stern és Capital magazinoknak párhuzamosan adott interjúkban Markus Krebber.
Idén februárban a fogyasztói árak átlagosan 25,4 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A tavalyi negyedik negyedévében is megfigyelhető volt, hogy egyes cégek a beszerzési árak növekedése által indokoltnál nagyobb mértékben emelték eladási áraikat profitjuk növelése érdekében - derült ki a müncheni ifo gazdaságkutató intézet kedden publikált elemzéséből.
Erősödéssel kezdett szerda reggel a forint az euróval szemben, azonban hiába a csökkenő inflációs adat, a jó hangulat nem tartott ki sokáig. Délelőtt már 380 fölé emelkedett az euró jegyzése.
Fontos vállalást fogalmazott meg a Binance a nemzetközi nőnap alkalmából: kifejezetten a nőkre fókuszáló oktatási- és ösztöndíjprogramokkal, valamint mentorálással a világ legnagyobb kriptőzsdéjének célja, hogy kiegyenlítse a nemek közötti különbséget a kriptovilágban is. A technológiai cég tíz országban eddig több mint kétmillió dollárt fektetett
Varga Mihály pénzügyminiszter beszélt a jövő évi költségvetésről, az inflációról, a forint árfolyamáról és a különadókról is az Indexnek adott interjújában.
Veszteséges év elé néz az Adidas, amely törököt fogott a rasszista amerikai rapperrel, és ennek a levét az osztalékuk legyalulásán kesergő részvényesek isszák meg.
Ukrajna őszi gabonanövényeinek többsége – az őszi búza és az árpa – jó állapotban van, és várhatóan jó termést tud majd hozni – közölte az ukrán agrártudományi akadémia.
Nőnapi közvélemény-kutatás készült a magyar politikai életben szereplő nőkről. Az ismertséget és a népszerűséget figyelembe vevő listák jelentősen eltérnek egymástól.
A Credit Suisse évekig tartó várakozás után végre zöld utat kapott, hogy Kínában is elindíthassa a teljes körű vagyonkezelési szolgáltatását – írja a Reuters.
Azt is mondhatnánk, hogy így lesz a traktorból targonca házi barkács megoldással. Viszont a videóban látottak profi szakember munkájára vallanak, így a végeredmény is tökéletesen használható.
A magyar biztosítási és közvetítői szektor egyik legfontosabb éves eseménye startol el ma, a Portfolio Biztosítás 2023 konferencia keretében. Lesz miről eszmét cserélni, hiszen nagy kihívások elé néznek a biztosítók az új pótadó és az állami konszolidációs törekvések, a kárgyakoriság és a kárinfláció növekedése, a háztartások pénzügyi kilátásainak