Negyedik napjához ért az uniós állam- és kormányfők csúcstalálkozója, amelynek témája a koronavírus-válság miatti helyreállítási alap, illetve a 2021-2027-es keretköltségvetés.
Sajtóhírek szerint felcsaptak az indulatok az uniós válságcsúcson, miután az uniós állam- és kormányfők a hajnalig tartó tárgyalásokon sem jutottak kompromisszumra. A mai plenáris ülés kezdete órák óta csúszik. Az eredetileg kétnaposra tervezett tanácskozás már a negyedik napjánál tart. Az tagállamok állam és kormányfői a következő uniós költségv
Azonos álláspontot képvisel Angela Merkel német kancellár és Orbán Viktor magyar miniszterelnök, írja a legolvasottabb német napilap, a Bild, amely hétfői lapszámának a címlapján közösen szerepelteti a két kormányfőt. Az írás szerint a mostani európai uniós csúcson a holland kormányfő arrogáns politikája a legfőbb kerékkötő.
Folytatódnak a zavargások az Egyesült Államok több városában. A főleg demokrata vezetésű városok polgármesterei azonban hangsúlyozzák, hogy nem fogják engedni, hogy Donald Trump mozgósítsa a szövetségi forrásokat a helyzet megoldására. A portland-i polgármester azzal érvel, hogy az elnök ezzel aláásná a demokráciát.
Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet főigazgatója egy hétfői tájékoztatóban felhívta a figyelmet arra, hogy az amerikai indián lakosságot különösen veszélyezteti a koronavírus terjedése.
Folytatódik az uniós csúcs és a 7 éves költségvetés körüli vita. Orbán Viktor a holland miniszterelnökkel szembeni ellenérzéseinek adott hangot, kifejezve, ha nem születik megállapodás, az a "holland fickó" hibája lesz. A miniszterelnök azt is megjegyezte, hogy a jogállamiságot elutasító országoknak távozniuk kell az Unióból. Dobrev Klárát, a DK EP
Kedden bízza meg kormányalakítással saját alakulatát, az ellenzék által részben bojkottált parlamenti választást fölényesen megnyerő Szerb Haladó Pártot
Meggyőződésem, hogy lehetséges a hétfői megállapodás - jelentette ki Charles Michel az Európai Tanács elnöke az esti plenáris tárgyalások megkezdése előtt.
Továbbra is szűk körben egyeztetnek a brüsszeli uniós csúcson a kompromisszumos megállapodás elérése érdekében. A Politico szerint a megbeszélésen Orbán Viktor magyar kormányfő, Angela Merkel német kancellár, Emmanuel Macron francia elnök, Mateusz Morawiecki lengyel, Krišjānis Kariņš lett és Mark Rutte holland miniszterelnök is részt vesz.
Összességében egyértelmű magyar sikerrel zárult az eredetileg kétnaposra tervezett, végül négy hosszú napig tartó brüsszeli csúcs: Orbán Viktor elérte, amit akart, Magyarország a tervezettnél 3 milliárd euróval többet kap.