2013. április 12. péntek

ápr. 12
20:09
Dzsudzsákék tempós meccsen szereztek pontot a listavezető ellen (Agroinform)
Nem hozott gólt a Dinamo Moszkva-CSZKA Moszkva rangadó az orosz Premjer Liga 24. fordulójában.
ápr. 12
20:18
Bundesliga 2.: a Hertha előnye két pontra olvadt üldözője előtt (She)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 29. fordulójának pénteki játéknapján a Hertha idegenben 1–1-es döntetlent játszott az Ingolstadt otthonában, míg a Braunschweig kétgólos győzelmet aratott a Sandhausen vendégeként, így a berliniek előnye két pontra csökkent üldözőjük előtt a táblázat élén.
ápr. 12
20:20
Kézilabda: rács mögött a horvát szövetség elnöke (She)
A horvát határon letartóztatták Sandi Solát, a Horvát Kézilabda-szövetség elnökét, a nemzetközi szövetség kincstárnokát, akit sikkasztással vádolnak hazájában.
ápr. 12
20:22
Futsal: az ETO-nak a Gödöllő legyőzése sem okozott gondot (She)
A futsal NB I felső ági rájátszásának 4. fordulójában a listavezető Rába ETO hazai pályán 4–1-es győzelmet aratott a Gödöllő ellen, így előnye jelenleg 19 pont a második helyezett Berettyóújfalu előtt.
ápr. 12
20:27
Nem hiszem, hogy Arsavin maradna - Arséne Wenger (Agroinform)
Az orosz Andrej Arsavin a szezon végén elhagyja az Arsenal labdarúgócsapatát Arséne Wenger menedzser szerint.
ápr. 12
20:36
Videó: elképesztően nagy gólt ütött a winnipegi hokis (She)
AZ NHL-szezon egyik legnagyobb gólját ütötte Dustin Byfuglien, a Winnipeg Jets jégkorongozója a Florida Panthers elleni mérkőzésen. Byfuglien 4–2-es Jets-előnynél a kék vonalról ütötte kapura a korongot, ami majdnem kiszakította a hálót.
ápr. 12
20:54
Videó: Lanzafame szabadrúgásával nyert a Honvéd (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, a Budapest Honvéd 2–1-re legyőzte idegenben a Kaposvárt a labdarúgó NB I 23. fordulójában. Íme, a találkozó összefoglalója!
ápr. 12
20:56
NB I: a Paks egy góllal legyőzte odahaza a Diósgyőrt (She)
A labdarúgó NB I 23. fordulójának keretein belül fogadta az MVM Paks a Diósgyőri VTK-t, és a hazaiak Tököli Attila korai találatával otthon tartották a három pontot.
ápr. 12
21:03
A Diósgyőr idegenbeli gondjai folytatódnak, a Paks ikszsorozata megszakadt (Agroinform)
Tököli Attila korai góljával megnyerte a Paks a Diósgyőr elleni hazai mérkőzését az OTP Bank Liga 23. fordulójában.
ápr. 12
21:12
Férfi kézi BL: két magyar az idény álomcsapata kapujában (She)
Az MKB Veszprém KC két magyar válogatott játékosa, Nagy László és Schuch Timuzsin is ott található ama 32 kézilabdázó között, akik közül a szurkolók kiválaszthatják a 2012–13-as Bajnokok Ligája-szezon álomcsapatának tagjait.
ápr. 12
21:21
Rúgott gól nélkül senki nem nyert még meccset - Szentes Lázár (Agroinform)
Tomiszlav Szivics nem a saját játékukat játszották, de fegyelmezettek voltak, így győzhették le a Diósgyőrt.
ápr. 12
21:30
Női kézi NB I: Megakadályozni a gyors FTC-indításokat! - Szekeres (She)
Szombat este hat órától Érden rendezik az FTC-Rail Cargo Hungaria–ÉTV-Érdi VSE bajnoki elődöntő második mérkőzését, és a múlt szombati, sima ferencvárosi győzelem (31–23) után hatalmas fordulat kellene az érdiektől, hogy kiharcolják a harmadik meccs lehetőségét.
ápr. 12
21:32
Női kosár NB I: száz pont közelében az Atom-hölgyek (She)
Az Atomerőmű hazai környezetben magabiztosan nyert a Cegléd ellen a női kosárlabda NB I rájátszásában a 7. helyért zajló, az egyik fél második győzelméig tartó párharc első, pénteki mérkőzésén.
ápr. 12
21:34
Tenisz: Wawrinka simán nyert, kiesett a negyedik kiemelt (She)
A Casablancában zajló férfi tenisztorna negyeddöntőjében az első helyen kiemelt, 2010-es győztes svájci Stanislas Wawrinka két sima játszmában legyőzte a spanyol Guillermo García-Lópezt, így bejutott a négy közé, ahol az ellenfele a negyedikként rangsorolt francia Benoit Paire-t búcsúztató spanyol Tommy Robredo lesz.
ápr. 12
21:39
A Kaposvár vezetett, a Honvéd nyert - videó (Agroinform)
Idegenben győzte le a Budapest Honvéd a Kaposvárt az OTP Bank Liga 23. fordulójának nyitómeccsén.
ápr. 12
21:48
Négy meccs után nyert a Paks (Metropol)
A szerencsének is köszönhetik, hogy végül mindhárom pontot megszerezték.
ápr. 12
21:57
Bezárhatják a kapukat a római derbiken (Agroinform)
Az olasz főváros vezetői akár más helyszínre is elköltöztetnék a Lazio és a Roma mérkőzéseit a folyamatos balhék miatt.
ápr. 12
22:06
NB I: Rúgott gól nélkül mi sem tudunk nyerni - Szentes (She)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában az MVM Paks hazai pályán 1–0-s győzelmet aratott a Diósgyőr ellen. A találkozót közvetítő Sport Televíziónak adott nyilatkozatában Szentes Lázár, a DVTK szakmai igazgatója elmondta, rúgott gól nélkül ők sem képesek meccset nyerni, míg a paksiakat irányító Tomiszlav Szivics megemeli a kalapját játékosai előtt. Csernyánszki Norbert, a hazaiak kapusa szerint azt…
ápr. 12
22:06
Dzsudzsákék döntetlent játszottak a listavezetővel (Metropol)
A Dzsudzsák Balázzsal felálló Dinamo Moszkva hazai környezetben gól nélküli döntetlent játszott a listavezető CSZKA Moszkva együttesével az orosz labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.
ápr. 12
22:08
Serie A: saját stadiont tervez a Sampdoria (She)
A Sampdoria labdarúgóklubjának vezetői pénteken felfedték új, 30 ezer néző befogadására alkalmas stadionjuk tervét.
ápr. 12
22:15
Magabiztos sikerrel került előnybe az Atomerőmű (Agroinform)
Az Atomerőmű nyert a Cegléd ellen a női kosárlabda NB I rájátszásában a 7. helyért zajló párharc első mérkőzésén.
ápr. 12
22:24
Hollandia: sorozatban hatodszor veszített a VVV (She)
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 30. fordulójának nyitó fordulójában a kiesés elől menekülő csapatok csatáján a PEC Zwolle idegenben Fredua Benson duplájával 2–0-ra legyőzte a VVV Venlót. Nehéz lenne azt állítani, hogy túl jó formában vannak a hazaiak, hiszen a legutóbbi hat bajnokijuk során egy pontont sem szereztek, gólt is csak egyet.
ápr. 12
22:33
Döntetlenjével lekerülhet a dobogóról a Saint-Étienne (Agroinform)
Nem hozott gólt a 32. forduló nyitómérkőzése, a Valenciennes - Saint-Étienne mérkőzés a Ligue 1-ben.
ápr. 12
22:35
Sokba kerültek a potyák Huszti csapatának (Agroinform)
Öngólt vétettek, védhető lövésből kaptak találatot a Hannoveriek, így nem lehetett esélyük a Freiburg otthonában.
ápr. 12
22:37
Hazai pályán kapott ki Vass Ádám csapata (Agroinform)
A sérült Vass Ádám nélkül játszó CFR Cluj 3-2-es vereséget szenvedett a Pandurii Targu Jiutól a román bajnokságban.
ápr. 12
22:42
Bundesliga: balszerencsés gólok után kapott ki a Hannover (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójának nyitó mérkőzésén a Freiburg hazai pályán 3–1-es győzelmet aratott a Huszti Szabolcsot sérülés miatt nélkülöző Hannover ellen.
ápr. 12
22:44
Belgium: 3-1-ről bukott, így nem állt élre a Zulte (She)
A belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Pro League) felsőházi rájátszásának 3. fordulójában a Zulte-Waregem hazai pályán hiába vezetett már 3–1-re az 54. percben, a vendég Standard Liege az utolsó fél órában három gólt szerezve fordított, és végül 4–3-ra megnyerte az összecsapást.
ápr. 12
22:46
Jégkorong-vb: Hetényi kimaradt a végleges keretből (She)
Rick Chernomaz szövetségi kapitány péntek este kihirdette a magyar jégkorong-válogatott végleges világbajnoki keretét: a hátvédek közül Kiss Dániel maradt ki, míg meglepetésre a kapus Hetényi Zoltán helyett Bálizs Bencét hívta vissza a tréner. Chernomaz a Nemzeti Sportnak elmondta, nem külső nyomás, hanem a belső faktor játszott szerepet a döntésében.
ápr. 12
22:48
Videó: hiábavaló fejmosás - kontrajátékkal győzött a Paks (She)
Kádár Tamás nagyon egyszerűen fogalmazta meg, miben kell javulni a DVTK-nak a Paks elleni vereség után: védekezésben és támadásban. Lázok János szerint a Diósgyőrnek nem is volt igazi helyzete, a Paksra jellemző kontrajáték ezúttal meghozta a kívánt eredményt. Csernyánszki Norbert szerint jó meccset játszottak, most is fel tudták szívni magukat egy erősebb csapat ellen. Az NSO Tv helyszíni…
ápr. 12
22:51
Futács nélkül játszott döntetlent a csapata (Agroinform)
Az utolsó pillanatokban kapott góllal veszített pontokat a Leicester hazai pályán a Birmingham ellen a Championshipben.
ápr. 12
22:53
Tököli góljával nyert a Paks a Diósgyőr ellen - videó (Agroinform)
Hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Paks a Diósgyőrt az OTP Bank Liga 23. fordulójában péntek este.
ápr. 12
22:55
Chernomaz mégis visszahívta Bálizst Hetényi helyére a vb-keretbe (Agroinform)
Nagy meglepetésre Hetényi Zoltán kimaradt a divízió I-es világbajnokságon szereplő jégkorong-válogatott keretéből.
ápr. 12
23:00
Ligue 1: tovább folytatódott a Saint-Etienne furcsa sorozata (She)
A BL-kvótára hajtó Saint-Etienne gól nélküli döntetlent játszott a Valenciennes vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának péntek esti mérkőzésén.
ápr. 12
23:02
Videó: Tököli már a 11. percben meccset nyert a Paksnak (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, a labdarúgó NB I 23. fordulójának keretein belül fogadta az MVM Paks a Diósgyőri VTK-t, és a hazaiak Tököli Attila korai találatával otthon tartották a három pontot. Íme, a találkozó összefoglalója!
ápr. 12
23:09
Új stadiont tervez a Sampdoria (Agroinform)
ápr. 12
23:11
A Berlusconi-család soha nem adja el a Milant (Agroinform)
A Berlusconi család soha nem fogja eladni az AC Milant - jelentette ki a tulajdonos Silvio Berlusconi lánya, Barbara.
ápr. 12
23:18
Topligák, másodosztály: a 91. percben buktak pontokat Futácsék (She)
Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 42. fordulójában Futács Márkó együttese, a Leicester City hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Birmingham Cityvel.
ápr. 12
23:20
Dortmund: „Soha nem felejtem el a Málaga elleni gólomat” (She)
Felipe Santana, a Bajnokok Ligája elődöntőjében érdekelt Borussia Dortmund védője a Bildnek adott nyilatkozatában elmondta, soha nem felejti el a Málaga elleni BL-negyeddöntőben szerzett gólját, amelyet a mérkőzés 92. percében szerzett, csapata pedig ennek a találatnak köszönhetően jutott be a legjobb négy közé.
ápr. 12
23:36
Jégkorong-vb: A belső faktor miatt maradt ki Hetényi - Chernomaz (She)
A magyar jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya, Rich Chernomaz a Nemzeti Sportnak adott nyilatkozatában elmondta, a belső faktor alapján maradt ki a keretből Hetény Zoltán, és nem gyakorolt rá nyomást sem a szövetség, sem a főszponzor.
ápr. 12
23:38
Tenisz: Kvitová és Vinci is sima sikerrel a négy között (She)
A Katowicében zajló női tenisztorna negyeddöntőjében az első helyen kiemelt cseh Petra Kvitová 69 perces mérkőzésen, két sima játszmában legyőzte a horvát Petra Marticot, így bejutott a négy közé.
ápr. 12
23:40
Labdarúgás: a salgótarjáni öregfiúk otthon taroltak (She)
Pénteken a futballé volt a főszerep a salgótarjáni városi sportcsarnokban, ekkor rendezték a Non-Stop tornát, amelynek célja a középiskolások sportolási lehetőségeinek biztosítása volt.