Serena Williams nem először tört már ütőt pályafutása során, de a Hopman-kupán bemutatott akciója kétségtelenül a jobbak közé tartozik – a könnyű ütést rontó amerikai klasszis alaposan levezette dühét „munkaeszközén.”
Az előző idény legértékesebb játékosának választott Sidney Crosby góljával hosszabbításban győzött a Pittsburgh Penguins a Montreal Canadiens vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) szombati játéknapján.
ZÜRICH – Lionel Messi (27) ötödször, Cristiano Ronaldo (29) harmadszor, vagy Manuel Neuer (28) először? Ez a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség ma esti gálájának legfontosabb kérdése, ugyanis eldől, hogy ki lett 2014-ben a világ legjobb focistája. A szavazatok összeszámolása után kiderült, hogy a Barcelona argentin támadója, a Real Madrid portugál csillaga, valamint a német Bayern München kapusa…
Francesco Totti góljával egyenlített az AS Roma labdarúgócsapata a Lazio elleni derbin az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) 18. fordulójában. A „farkasok” csapatkapitánya remek találata után még egy szelfit is készített.
A 17 Grand Slam-diadalával rekorder Roger Federer ezredik mérkőzését nyerte meg profi teniszezőként, ezzel megnyerte a brisbane-i keménypályás tenisztorna férfi versenyét.
Bőrbetegsége után először játszott tétmeccset Biros Péter (38). Az Eger háromszoros olimpiai bajnok gólt is szerzett a KSI ellen 13-3-ra megnyert bajnokin.
Az Arsenal hazai pályán sima, háromgólos győzelmet aratott a Stoke City felett az angol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.
Elhagyta a schwarzachi kórházat a négyszeres olimpiai bajnok svájci Simon Ammann, aki a síugrók Négysáncversenyének keddi, utolsó állomásán bukott nagyot Bischofshofenben.
A magyar férfi kézilabda-válogatott 28-26-ra kikapott a norvég csapattól az oviedói nemzetközi torna vasárnapi záró fordulójában, így három vereséggel az utolsó helyen zárt.
BUDAPEST – Elhunyt Buzánszky Jenő (†89), az Aranycsapat labdarúgója. Az olimpiai bajnok, világbajnoki ezüstérmes hátvéd a klasszikus kezdőcsapatból utolsóként búcsúzott az élők sorából.
Nyolcvankilenc éves korában vasárnap elhunyt Buzánszky Jenő, az Aranycsapat legendás labdarúgója. Az egykori kiváló hátvéd az esztergomi kórházban este 8 órakor hunyt el. Buzánszky Jenő az Aranycsapat utolsó élő tagja volt. Játszott az 1952-ben, Helsinkiben olimpiai bajnok együttesben, pályára lépett az évszázad mérkőzésén 1953-ban, Londonban, és mind az öt mérkőzésen szerephez jutott az 1954-es…
Hosszú Katinka 2014-ben öt világrekordot állított fel, hat Európa-bajnoki érmet (közte három egyéni aranyat), 68 világkupa-érmet (közte 51 aranyat) szerzett, 122 győzelemmel ő vezeti a vk-történet örökranglistáját.
SALGÓTARJÁN – Az újpesti focisták sikerével zárult az öregfiúkcsapatokat felvonultató Gabora-gála, a döntőben a lilák az ősi rivális ferencvárosiakat verték 2-1-re.
Róma - Francesco Totti halad a korral. Az AS Roma focistája előbb duplázott a Lazio elleni rangadón, majd önmagát fotózta le a pályán. A fotó már nyilvános...
Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap este Párizsból Zürichbe utazott, ahol a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) meghívására idén is részt vesz a labdarúgó világszervezet gáláján hétfőn.
A selejtező utolsó körében Babos Tímeát búcsúztató Polona Hercog a főtábla első fordulójában kiesett a sydneyi keménypályás tenisztorna női versenyében.
Nem történt változás az élcsoportban a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján: az élen a szerb Novak Djokovic áll a vasárnap Brisbane-ben győztes svájci Roger Federer előtt.
Lionel Messi, az FC Barcelona sztárfutballistája hazugságnak nevezte, hogy összeveszett volna edzőjével, Luis Enriquével, egyúttal cáfolta az esetleges klubváltásával kapcsolatos értesüléseket.
Cristiano Ronaldo kapta a legjobb férfi játékosnak járó díjat, Joachim Löw a férficsapatok edzőiét a FIFA zürichi gáláján. James Rodriguezé a Puskás-díj. A nőknél Jakabfi Zsanett edzője és klubtársa kapta a díjat.
Mióta Thierry Henry bejelentette visszavonulását az Arsenal szurkolók azt találgatják, hogy a legendás támadó vajon milyen formában fog visszatérni az Ágyúsokhoz.
A Magyar Sport Házában hétfőn megtartott ünnepi eseményen a Semmelweis Egyetemre járó Forgó Kristóf műkorcsolyázó mondta elő a fogadalomtétel szövegét. A felsőoktatásban tanuló sportolók világeseményén 50-55 ország csaknem háromezer versenyzője, 11 téli sportágban méri össze tudását.