2019. január 19. szombat

jan. 19
17:57
Felkészülés: kiütötte fehérorosz ellenfelét az Újpest (She)
Fölényes (6–2) győzelmet aratott az Újpest a második törökországi felkészülési mérkőzésén, ám az MTK-nak is sikerült megnyernie egyik szombati barátságos találkozóját. A Paks gól nélküli döntetlent játszott orosz ellenfelével.
jan. 19
18:03
PL: hetedszer is nyert Solskjaerral a Manchester United (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában a Manchester United hazai pályán 2–1-re legyőzte a Brighton & Hove Albiont.
jan. 19
18:03
Először kapott ki idegenben a Torino (Infostart)
Az AS Roma otthon 3-2-re legyőzte a Torino gárdáját az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.
jan. 19
18:09
Légiósok: Bogdán megsérült, csapata továbbjutott a kupában (She)
A Hibernian Bogdán Ádámmal a kapuban győzött 4–0-ra a skót FA-kupában és került a legjobb 16 közé a negyedosztályú Elgin City ellen. A 20-szoros magyar válogatott kapust a 79. percben egy ütközés után le kellett cserélni.  A portugál másodosztályban szereplő Vitória Guimaraes B-csapata 1–0-ra kikapott a Cova De Piedade otthonában; a vendégeknél Bír
jan. 19
18:12
A PL-csapat saját stadionjában szállásolja el a hideg elől menekülő rászorulókat (m4sport.hu)
Ágyakat, meleg vacsorát, reggelit és zuhanyzási lehetőséget biztosítanak.
jan. 19
18:15
La Liga: legyőzte a Sevillát, és dobogóra ugrott a Real Madrid (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában a Real Madrid 2–0-ra legyőzte a Sevillát.
jan. 19
18:30
Hétgólos meccset nyert meg a Liverpool a PL-ben (m4sport.hu)
A Manchester United Solksjaer irányításával sorozatban hetedik meccsét is megnyerte.
jan. 19
18:33
Az Arsenal simán legyőzte a Chelsea-t, visszaelőzte az MU-t (She)
Az angol labdarúgó Premier League 23. fordulójának rangadóján az Arsenal Alexandre Lacazette és Laurent Koscielny góljával 2–0-ra legyőzte a Chelsea együttesét, ezzel visszavette az ötödik pozíciót a Manchester Unitedtől.
jan. 19
18:39
Női kézi NB I: a Fradi a szünet után kerekedett a Fehérvár fölé (She)
A Ferencváros a szünetben még döntetlenre állt, végül 33–30-as győzelmet aratott Székesfehérváron a női kézilabda NB I szombati mérkőzésén.
jan. 19
18:41
szétszedik Szalahot emiatt a borzalmas műesés miatt (She)
Mint arról beszámoltunk, a Liverpool 4–3-ra legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában. És bár Mohamed Szalah két gólt is szerzett, az egyiptomi rengeteg kritikát kapott a meccs után az alábbi műesés miatt.
jan. 19
18:42
Semmit nem jelent a törvény Karim Benzemanak (BorsOnline)
Fittyet hány a törvényre Karim Benzema. A Real Madrid francia futballistája a Betis elleni spanyol bajnoki meccsen eltörte az egyik ujját, ennek ellenére másnap ha be­kötözött kézzel is, de kocsit vezetett. Ezt persze lefotózták, aminek az lehet a következménye, hogy a csatár jogosítványát bevonják, mivel a törvény tiltja, hogy valaki fáslival v
jan. 19
18:48
Rangadót nyert a Real Madrid – Sergio Ramos újabb mérföldkőhöz érkezett (m4sport.hu)
Győzelmükkel már dobogón a madridiak.
jan. 19
19:03
Női kosár NB I: egy negyed alatt eldöntötte a Szekszárd (She)
Az Atomerőmű KSC Szekszárd idegenben 73–54-ra legyőzte az ELTE BEAC Újbudát. A mérkőzésen három negyed is kifejezetten szorosan alakult, de a másodikban faképnél hagyta ellenfelét a vendégcsapat.
jan. 19
19:05
Ligue 1: gólfesztivál Párizsban – kilencig jutott a PSG (She)
A francia élvonalbeli bajnokság 21. fordulójában a listavezető PSG a sereghajtó Guingamp-t fogadta, és az idény legnagyobb különbségű győzelmét aratta ellene: Cavani és Mbappé triplázott, Neymar duplázott, a végeredményt Thomas Meunier állította be, a párizsiak 9–0-ra nyertek – a klub története során első alkalommal találtak be ennyiszer bajnoki
jan. 19
19:09
Két aranyat és egy ezüstöt nyertek a magyar úszók (Infostart)
Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána is nyert egy-egy aranyérmet az Antwerpenben zajló nagymedencés úszóverseny szombati napján.
jan. 19
19:09
Vívás: egy magyar a nyolcas döntőben a szombati vk-versenyeken (She)
Három országban három fegyvernemnek tartottak junior-világkupa-versenyt szombaton – tizennyolc magyar induló közül egynek, Koós Grétának jött össze a nyolcasdöntő.
jan. 19
19:11
Úszás: Hosszú és Szilágyi is begyűjtött egy-egy aranyérmet (She)
jan. 19
19:15
Gyönyörű: Hosszú és Szilágyi is begyűjtött egy-egy aranyérmet Antwerpenben (ATV)
jan. 19
19:18
Szenvedve nyert Fehérváron a Fradi a női kézilabda NB I-ben (m4sport.hu)
A zöld-fehérek három góllal bizonyultak jobbnak.
jan. 19
19:24
Hosszú és Szilágyi arany-, Verrasztó ezüstérmet szerzett Antwerpenben (m4sport.hu)
Szilágyi Liliána a 200 méter pillangó fináléjában Hosszú Katinkát előzte meg.
jan. 19
19:33
Női kézilabda: három gólos győzelem Székesfehérváron (Infostart)
Az esélyesebb FTC 33-30-ra győzött az Alba Fehérvár vendégeként a női kézilabda NB I egyetlen szombati mérkőzésén.
jan. 19
19:36
Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána is aranyérmes Antwerpenben (SzMo)
Verrasztó Dávid pedig másodikként ért célba a nagymedencés úszóverseny szombati napján.
jan. 19
19:45
Női kézi EHF-kupa: a Siófok simán megverte svéd ellenfelét (She)
A női kézilabda EHF-kupa csoportkörének 3. fordulójában a Siófok hazai pályán nagy különbséggel, 34–21-re győzött a svéd Sävehof ellen, így továbbra is veretlenül áll a B-csoport élén.
jan. 19
19:47
Férfi kézi-vb: a franciák nyerték meg a szuperrangadót (She)
A dán-német közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjében Franciaország 33–30-ra legyőzte Spanyolországot. A mieink csoportjában Svédország könnyedén verte meg Tunéziát.
jan. 19
19:51
PL: ilyen nincs! Cipőkötés közben sérült meg az angol játékos (She)
Elképesztően bizarr sérülést szenvedett az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Fulham játékosa, Alfie Mawson – számolt be róla Claudio Ranieri menedzser.
jan. 19
19:57
Síugró-vk: egy tizeddel nyerték a németek a csapatversenyt (She)
A lengyelországi Zakopanéban folytatódott a síugrók világkupa-sorozata. A szombati csapatversenyt a németek nyerték meg. A ruhpoldingi sílövő-vk női csapatversenyében a franciák diadalmaskodtak, az otepääi sífutó-sprintversenyeken a norvégok győztek, a chaux-neuve-i északiösszetett-viadalon pedig az osztrák Franz-Josef Rehrl szerezte meg az els
jan. 19
20:06
Továbbra is 100 %-os a Siófok EHF Kupa-csoportjában (m4sport.hu)
A Balaton-partiak házigazdaként győztek.
jan. 19
20:08
A franciák rangadót nyertek, a svédek nem botlottak Tunézia ellen (m4sport.hu)
Sterbik Árpád sem tudott segíteni a spanyolokon.
jan. 19
20:09
Serie A: a Parma idegenben legyőzte az Udinesét (She)
A Parma 2–1-re győzött Udinében, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójának szombati második meccsén.
jan. 19
20:11
Ligue 1: ez volt a reakció, miután 9 gólt kaptak a PSG-től (She)
Mint arról beszámoltunk, a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójában a Paris Saint-Germain 9–0-ra legyőzte a Guingamp együttesét. A megsemmisítő vereséget követően a kis csapat a Twitteren reagált.
jan. 19
20:21
Nagyot küzdött, de három góllal kikapott a kéziválogatott Dániától (She)
A magyar férfi kézilabda-válogatott 25–22-re kikapott az olimpiai bajnok Dániától a dán–német közös rendezésű világbajnokság II. középdöntős csoportjának 1. fordulójában.
jan. 19
20:33
F1: Mick Schumacher csatlakozott a Ferrarihoz – hivatalos (She)
Igaznak bizonyult a motorsport.com olaszországi kiadásának értesülése, miszerint Mick Schumacher csatlakozik a Ferrari juniorprogramjához.
jan. 19
20:39
Bundesliga: Reus nélkül hozta a BVB a Gulácsiék elleni rangadót (She)
Marco Reus nélkül is megnyerte az RB Leipzig elleni rangadót a Borussia Dortmund, amely Axel Witsel bombagóljával 1–0-s győzelmet aratott Lipcsében a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójában. A hazaiak kapuját Gulácsi Péter védte, Willi Orbán azonban nem kapott lehetőséget.
jan. 19
20:45
PL: sima Arsenal-siker a rangadón a halovány Chelsea ellen (She)
Az angol labdarúgó Premier League 23. fordulójának rangadóján az Arsenal Alexandre Lacazette és Laurent Koscielny góljával 2–0-ra legyőzte a Chelsea-t, ezzel visszavette az ötödik pozíciót a Manchester Unitedtől.
jan. 19
20:47
La Liga: Koke vezérletével menetel tovább az Atlético (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulóban a szombati kora esti mérkőzésen a tabellán második helyét elfoglaló Atlético Madrid sima, 3–0-s győzelmet aratott a sereghajtó Huesca vendégeként. Az esti mérkőzésen a Valencia nagy küzdelem végén a második félidőben fordítva szerezte meg a győzelmet a Celta Vigo otthonában.
jan. 19
20:49
saját szurkolója rúgta meg a legfájdalmasabb helyen (She)
Elképesztően bizarr fordulatot vett a közös ünneplés, miután a Charlton Athletic a 93. percben szerzett góllal legyőzte az Accrington Stanleyt az angol harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban (League One). A boldogan berohanó szurkoló ugyanis megcsúszott, és a lehető legfájdalmasabb helyen rúgta meg az Arsenaltól kölcsönvett Krystian Bieliket…
jan. 19
21:09
Az Arsenal lenullázta a Chelsea-t, háromesélyes a csata a BL-indulásért (Infostart)
Az Arsenal 2-0-ra győzött a Chelsea ellen az Emirates Stadionban az angol labdarúgó-bajnokság szombati rangadóján. A házigazdák az első félidőben veszélyesebben támadtak, Lacazette parádés és Koscielny szerencsés góljával sokkolták a Chelsea-t, amely nem tudta feltörni az ezúttal kiválóan teljesítő Arsenal-védelmet.
jan. 19
21:09
Erste Liga: a Vasas háromgólos hátrányból szerzett 3 pontot (She)
A jégkorong Erste Liga szombati játéknapján a Vasas 4–3-ra legyőzte a romániai Gyergyói HK-t.
jan. 19
21:09
Váratlan, az angol élvonalba igazolhat a magyar sztárfocista (Ripost)
Willi Orbánt, a német Leipzig magyar válogatott védőjét korábbi edzője csábítaná a Premier League-be.
jan. 19
21:18
Az MU is örülhet, hogy legyőzte az Arsenal a Chelsea-t (m4sport.hu)
Az Ágyúsok és a Vörös Ördögök is három pontra a BL-indulást jelentő negyedik helytől.
jan. 19
21:27
Háromgólos győzelmet aratott az Atlético (Infostart)
Az Atlético Madrid háromgólos győzelmet aratott a sereghajtó Huesca vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján.
jan. 19
21:27
Férfi kosár NB I: otthon nyert a Szolnok, Pakson a Szedeák (She)
Az éllovas Szolnok 83–74-re kerekedett a Sopron fölé, a Kaposvár hazai pályán verte meg a Falcót, a Jászberény a DEAC-ot, míg a nap egyedüli vendégsikerét az utolsó előtti Szedeák aratta a Paks otthonában hosszabbítás után a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.
jan. 19
21:30
Gulácsiék sem tudták megállítani a Dortmundot (m4sport.hu)
Willi Orbán a kispadról nézte végig a Lipcse egygólos vereségét.
jan. 19
21:32
Soproni siker és győri vereség a női kosárlabda NB I-ben (m4sport.hu)
A Szekszárd és a Diósgyőr is idegenben győzött.
jan. 19
21:36
Háromgólos hátrányból fordított a Vasas a Gyergyó ellen (m4sport.hu)
Az újonc Vasas 40. mérkőzésén a nyolcadik győzelmét aratta.
jan. 19
22:12
Bátor magyar játék, magabiztos dán győzelem a vb-középdöntőben (m4sport.hu)
Remekül tartotta magát a kulcsjátékosokat pihentető, fiatalokkal felálló magyar csapat.
jan. 19
22:15
Férfi kézilabda-vb: három góllal kikaptunk Dániától (She)
jan. 19
22:17
Női röpi Extraliga: simán győzött a Nyíregyháza a Haladás ellen (She)
A Nyíregyháza három sima játszmában megverte a vendég Haladást a női röplabda Extraliga szombati mérkőzésén.
jan. 19
22:18
Kikaptunk Dániától, de a célunkat még elérhetjük (Azenpenzem)
A magyar férfi kézilabda-válogatott 25-22-es vereséget szenvedett a dán csapattól szombaton az első középdöntős mérkőzésén a férfi kézilabda-világbajnokságon.
jan. 19
22:24
Nem bírtuk a dánokkal (HírTV)
25 - 22 -re kikapott első középdöntős mérkőzésén a magyar válogatott a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokságon.