A költési időszakban a hormonoktól feltüzelt hímek saját tükörképükkel vívott, sokórás mániákus harca teljesen természetellenes körülmények között zajlik.
A gyűrűs planétánál töltött ideje során a szonda számos izgalmas felfedezést tett, az általa begyűjtött adathalmaz még évtizedekig leköti majd a szakembereket.
Az Északi-sarkot borító jégtakaró évről évre csökken, azonban a Déli-sark jege évtizedek óta kis növekedést mutatott. A déli féltekén most véget érő nyáron azonban rekordminimumot ért el a tengeri jég kiterjedése, tehát rekord kicsire zsugorodott az Antarktiszt körülvevő úszó jégréteg - mondta az InfoRádióban Mika János éghajlatkutató.
Tavasszal különösen viselkedhetnek a madarak, a hímek területüket féltve mániákusan támadhatnak a saját tükörképükre, amely akár az állat pusztulását is okozhatja. Ilyen helyzetben érdemes néhány napra letakarni a tükröződő felületet – tanácsolta Orbán Zoltán, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szóvivője.
Gravitáció, antigravitáció, anyag, antianyag... Kifejezések, amelyek a tudományos fantasztikus regényszerzők fantáziáját – no meg a repülő csészealjakat, és a csillagközi űrhajókat – már évtizedek óta mozgatják. Az utóbbi években azonban ezek egy része a fantasy világából átkerült a tudományos dolgozatok oldalaira.
A szakértő szerint nem az fontos, amit kifejlett egyedként hajtanak végre a rovarok, hanem inkább a fejlődésük alatti tevékenységek befolyásolják életük későbbi sikereit.