Influenzaszezontól és koronavírustól függetlenül bárkivel megtörténhet, hogy repülőútja betegséggel ér véget. A helyzet ugyanakkor nem teljesen reménytelen: eláruljuk, mit tehetsz a saját kereteiden belül, hogy felvértezd magad a kórokozók ellen.
Az ausztrál kutatók felfedezése fontos lépés az oltóanyag kifejlesztéséhez és annak megértéséhez, egyeseknél miért lépnek fel súlyos légzőszervi problémák.
A sarkvidéki kutatóközpontban már most a marsi életre készülnek a szakemberek, a videók láttán pedig alighanem mindannyiunk számára érthetővé válik, hogy lehet a jég hátán is megélni.
Kísértetjárta utcák, bezárt boltok, üresen kongó éttermek - ilyennek látszanak most Európa és az Egyesült Államok nagyvárosai a profi fotósok kameráján keresztül nézve. A koronavírus-járvány miatt hozott szigorú intézkedések hatására a turisták száma mára jelentősen lecsökkent, a helyiek nagy része pedig a szakértők tanácsait megfogadva otthon mara
Kacskovics Imre immunológus az InfoRádióban elmondta, a magyarok által kifejlesztett bonyolult fehérjemolekula "átveri" a sejtekre támadó vírust, sőt a már megtámadott sejtekből is kisöpri. Hatása 2-4 hétig tarthat. Azt is elmondta, kapszula mikor lehetne belőle legkorábban.
A történelem során már rengeteg betegség került át állatról emberre, így például a viszonylag friss madárinfluenza, és valószínűleg a koronavírus is. Csakhogy amíg korábban évszázadonként volt három világjárvány, addig most már évtizedenként van. Az Amerikai Járványvédelmi Központ (CDC) közleménye szerint négyből három új, vagy kialakulóban lévő be
És nem is akármilyet. A felfedezés jelentősen felgyorsíthatja a kvantumszámítógépek fejlesztését, az egyes atommagok minden eddiginél precízebb elérése, kezelése, alakítása révén. Ismerkedjetek meg a nukleáris elektromos rezonanciával.