A Használtautó.hu a 2025-ös, valamint a 2026 januári kínálati adatok alapján vizsgálta a hazai kishaszonjármű-piac alakulását. Az adatok szerint a Ford Transit továbbra is magabiztosan vezeti a legnépszerűbb modellek listáját, a Fiat Ducato őrzi második helyét, ugyanakkor a dobogó harmadik fokán változás történt: a Volkswagen Transporter megelőzte
Az elmúlt öt évben a közepesen magas és magas kockázatú nyugdíjalapok 89 százaléka teljesített rosszabbul a londoni FTSE 100 tőzsdeindexnél. Ez derül ki az Investing Insiders elemzéséből, amely 7370 nyugdíjalapot vizsgált a 2020 vége és 2025 vége közötti időszakban - írja a Financial Times.
A Békés vármegye és Békéscsaba történetének valaha volt legnagyobb, mintegy 280 milliárd forint értékű beruházásával 2500 új munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global (VSG) február 28-án, szombaton rendezi meg első hivatalos állásbörzéjét Békéscsabán, a vármegyei kormányhivatalban. A szingapúri vállalat célja, hogy a lehető legnagyobb mértékben a he
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók nettó átlagkeresete 548 900 forint volt. Ez 9,8 százalékos növekedés egy év alatt, míg a reálkereset 6,3 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit.
Erős és virágzó Japánt ígért pénteki beszédében a szigetország miniszterelnöke, aki egyúttal azt is elmondta, erősíteni fogja hazája védelmi kapacitásait Kínával szemben és "megnyomja a növekedés gombját".
A csed igénylését megelőzően az édesanyának egy kétórás és egy hatórás munkaviszonya volt, az utóbbi azonban megszűnt. A csednél csak a rövidebb munkaviszonyt vették figyelembe. Lehetséges-e a másik munkaviszony beszámítása is? Olvasói kérdésre Czeglédi Bernadett munkajogi és társadalombiztosítási szakértő válaszolt.
Az életünk megkönnyítése nem egyik napról a másikra történik, hanem apró, de hatékony szokások kialakításával. Íme néhány életvezetési megoldás, ami inspirációt adhat.
A hazai agrárium és élelmiszeripar jövőjét érintő strukturális és piaci kihívásokról tartott beszédet Mezőhegyesen Lázár János. A miniszter értékelése szerint a mezőgazdasági termelők egy olyan gazdasági környezetben kénytelenek működni, amelyet túltermelés, tartós túlkínálat, csökkenő felvásárlási árak és az éghajlati viszonyok kedvezőtlen változá
Lázár János építési és közlekedési miniszter szerint Magyarország az utóbbi években sikeresen hozott létre erős autóipari központokat több megyében. A tárcavezető azt is bejelentette, hogy jövő héten egy új Mercedes-gyárat adnak át.
Látványosan átrendeződik a globális autóipar erősorrendje, a kínai BYD már a világ élmezőnyének közvetlen közelébe ért. A vállalat 2025-ben megelőzte a Fordot, és ma már gyakorlatilag az ötödik hely kapujában áll, miközben kizárólag elektromos és plug-in hibrid autókat gyárt. Ami néhány éve még kísérletnek tűnt, az mára iparági fordulópont lett.
Az Ötöslottó történetének hatodik legnagyobb jackpotja várja a játékosokat szombaton. A közel 5 milliárd forintos nyeremény igazi luxuséletet biztosíthat a nyertesnek és családjának.
Mindannyian voltunk már abban a helyzetben, hogy egy barátunk panaszait hallgatva egyszerre éreztünk együttérzést és tehetetlenséget. Segítenénk, de nem tudjuk, hogyan. Tanácsot adjunk, vagy inkább hallgassunk? Megoldást kínáljunk, vagy csak legyünk jelen? Miközben a másik beszél, bennünk egyre nő a feszültség: valamit mondani kellene, de vajon mir
A hivatali visszaéléssel gyanúsított Andrást a 66. születésnapján vitték el a rendőrök, előfordulhat, hogy tanúként a feleségére is kíváncsiak. Egy bennfentes szerint ez katasztrófa az egész családnak.
Egy rövid videóban jelentkezett be Takács Árpád főispán a Gál Ferenc Egyetem békéscsabai karának korszerűsítés alatt álló épületszárnyából. Ez a tömb ad majd otthont a jogászképzésnek. Árpási Zoltán, a kar dékánja elmondta, az egyetem saját erős beruházása szinte napról-napra hoz valami előrelépést, vagyis a munkálatok jó ütemben haladnak. A jogász
Olyan fontos témákról beszéltek, mint Ukrajna ellenséges lépései hazánkkal szemben, a migráció megállítása, a gázai-béke fontossága, mivel ez a két dolog szorosan összefügg.
Tizenéves voltam, amikor először roboghattam el a történelem maradványai mellett, láthattam Róma hatalmas márványtemplomait, a grandiózus épületeket és a télvíz idején is zöldellő kerteket, parkokat. Ekkor hallottam először a hét templom zarándoklatáról, ami biztos helyet bérelt magának a bakancslistámon, ám csak most sikerült kihúzni ezt a tételt
Ismét megszólalt Kijev egyik beszélő feje, és ismét nyílt beavatkozást jelentett be a magyar belpolitikába. Most egy ukrán politológus ugrál azon, hogy mennyire jó lenne nekik, ha Magyar Péter nyerné a választást, és ezért mindent meg is tesznek.