Kőszegnél kiöntött a Gyöngyös patak, a Rábán vasárnap 14 órától Szentgotthárdon elsőfokú készültséget rendeltek el a vízügyi szakemberek - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) az MTI-vel.
Több mint tizenegyezer gyermek- és fiatalkorút öltek meg a szíriai polgárháborúban - áll egy brit kutatóintézet jelentésében, amely szerint nemcsak a fiatal áldozatok magas száma a megdöbbentő, de a haláleseteket övező kegyetlenség és brutalitás is.
Kőszegnél kiöntött a Gyöngyös patak, a Rábán vasárnap 14 órától Szentgotthárdon elsőfokú készültséget rendeltek el a vízügyi szakemberek - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) az MTI-vel.
A vízgyűjtőkön szombat délutántól lehullott nagy mennyiségű eső miatt áradni kezdtek a folyók és patakok Vas megyében, a Gyönygyös patak Kőszeg külterületén hat házat veszélyeztetett, az egyik házból két lakót átmenetileg kiköltöztettek - közölte a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője vasárnap.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el november 23-án 21 órától 2013. november 24-én 4 óráig Budapest V., VI. és VII. kerületeiben.
Marián Kotleba nyert a beszetercebányai megyében. Korábban az ultranacionalista Szlovák Testvériség párt vezetőjeként vált ismertté. A Szlovák Testvériségnek több olyan nyilvános rendezvénye volt, amelyeken tagjaik fekete katonai egyenruhára emlékeztető viseletben vonultak fel, a rendezvényeken nem egyszer romaellenes uszításra is sor került.
Demonstrációval, közös verseléssel tiltakozó akciót szerveztek ellenzéki pártok miskolci női aktivistái, politikusai, szimpatizánsai vasárnap a borsodi megyeszékhelyen, a megmozdulással a közelmúltban Miskolcon történt könyvégetést ítélték el.
Sebastian Vettel, a Red Bull már négyszeres világbajnok pilótája nyerte meg a Forma-1-es szezonzáró Brazil Nagydíjat vasárnap, s ezzel pályafutása 120. versenyén két rekordot is beállított.
Rendőrök tűzpárbajban végeztek egy kelet-európai túszejtővel Portugáliában vasárnap, miután a férfi gránátokat dobált és fejbe lőtt egy rendőrt, aki belehalt sérüléseibe.
Szerdán tárgyal a kormány a felsőoktatási stratégiáról. Orbán Viktor miniszterelnök részt vesz a Kína és a közép-kelet-európai országok kormányfőinek csúcstalálkozóján, és külön megbeszélést folytat kínai, illetve szerb kollégájával.
Takács István, a Magyar Szocialista Párt, az Együtt - A Korszakváltók Pártja, a Párbeszéd Magyarországért Párt és a Demokratikus Koalíció közös jelöltje nyerte a vasárnapi fóti időközi polgármester-választást - közölte a voksolás előzetes eredményét a Pest megyei település jegyzője, a helyi választási iroda vezetője az MTI-vel.
Jön a hó. Havazással, és viharos széllel érkezik meg a hidegfront az országba. A meteorológusok szerint a következő napokban többfelé lehet havazás, de most még nem marad meg a hó. A Közútkezelőnél már készülnek a télre, az autósok pedig szinte pánikszerűen cserélik le a nyári gumit.
A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság vasárnap este másodfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el Szentgotthárdnál, a vízügy este 10 órára várta a Rába 340 centiméter körüli tetőzését - tette közzé az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a Facebook-oldalán.