Teljes kapacitással üzemelnek szeptembertől az egyetemi kollégiumok, beköltözhetnek a külföldi hallgatók is, és nem lesz kötelező koronavírus-tesztelés. Óvintézkedéseket viszont bevezetnek, például korlátozzák a vendégfogadást, elkülönítőhelyiségeket alakítanak ki, maszkviselést írnak elő, sőt az ELTE magánszállásokat is kínál, hogy csökkentse a zs
Csalók igyekeznek megtéveszteni a magyar internethasználókat, amikor álhírbe csomagolva, Dr. Csányi Sándornak, az OTP Bank elnök-vezérigazgatójának tulajdonított nyilatkozatokkal próbálják felhívni a figyelmet egy kriptovalutával kapcsolatos „szolgáltatásra” - írja közleményében a pénzintézet.
Budai Marcell sajtófőnök elmondta: a táborokat a járványügyi szabályok betartásával rendezik, vagyis figyelnek a maszkhasználatra, a távolságtartásra, és csak ötszáz résztvevősnél kisebb táborok jöhetnek szóba.
Az egyetem által végzett elemzésből kiderül, hogy júliusban a Magyarországon regisztrált fertőzöttek 44 százaléka a 40 év alatti korosztályból került ki. Hozzáteszik: az esetek jelentős része köthető volt külföldi utazáshoz.
Júliusban a Magyarországon regisztrált fertőzöttek 44 százaléka ebből a korosztályból került ki. Az esetek jelentős része külföldi utazáshoz volt köthető a Semmelweis Egyetem elemzése szerint.
Több mint százezer rossz minőségű egészségügyi védőfelszerelést és más hamis terméket találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei egy szlovák kamionban az M1-es autópályán, Hegyeshalomnál. A 36 millió forint értékű árut lefoglalták - közölte a NAV Győr-Moson-Sopron Megyei Adó- és Vámigazgatósága.
A kilencpontos dokumentumot a koronavírus-járvány eddigi tapasztalatai alapján és a második hullámra való felkészülés jegyében állították össze, és egy hónapja küldték el a fővárosi fenntartású idősotthonok vezetőinek.
Egy akkumulátorok és pirotechnikai eszközök tárolására használt raktár gyulladt ki Csepelen, a Színesfém utcában hétfőn hajnalban. Az épület földszinti része égett, ahol akkumulátorokat tároltak - írja a katasztrófavédelem.
A színész fia úgy véli, Budapest egyes részein szinte senki sincs biztonságban a kései órákban a környéken őgyelgő, alkoholt, kábítószert fogyasztó alakoktól.
Érdekes adatokat osztott meg a koronavírus-járványról a Semmelweis Egyetem. Ilyen például, hogy júliusban a Magyarországon regisztrált fertőzöttek 44 százaléka a 40 év alatti korosztályból került ki. Az esetek jelentős része köthető volt külföldi utazáshoz.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ május óta végez szennyvízvizsgálatokat az új koronavírus örökítőanyagának kimutatására, azt tapasztalják, hogy a vizsgálatok a 32. héten Budapesten és Debrecenben is enyhén növekedő tendenciát mutattak ki az örökítőanyag mennyiségében.
Ellenzéki tüntetések torkolltak utcai harcba a fehéroroszországi elnökválasztás után, mikor a hivatalos adatok szerint a 26 éve hatalmon lévő diktátor, Aljakszandr Lukasenka újra fölényesen nyerte meg a választást. A rendfenntartó erők erőteljesen láttak hozzá a tiltakozások feloszlatásához. Hang- és könnygázgránátokat, valamint gumilövedékeket is
A parlagfű virágporának koncentrációja országosan a magas tartományban várható, délen, délnyugaton pedig a nagyon magas szintet is elérheti - írta a tisztifőorvosi Facebook-oldal hétfőn.
Kerékpáros rekord született a Tisza-tónál idén júliusban, amikor 18 075, a duzzasztóművön áthaladó kerékpárost számlált a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) Kiskörei Szakaszmérnöksége - olvasható a mesterséges tavat üzemeltető igazgatóság honlapján.
Számos Balaton-parti településen jelentek meg a vaddisznók, akik fejtörést okoznak az ott lakóknak. A Bors beszámolója szerint Balatonszepezden egy nap több alkalommal érkezik róluk bejelentés.
Budapest mellett még egy városban enyhén növekvő számban találtak a koronavírus-örökítőanyagot szennyvízben - napok kérdése az újabb betegszám-emelkedés.
Az elmúlt 24 órában 35 fővel emelkedett a koronavírus-fertőzöttek száma. Pusztai Erzsébet infektológus szerint ez nem második hullámra utal, hanem arra, hogy a vírus itt van közöttünk, és lazult az emberek óvatossága.
Országszerte 650 településen, 130 ezer hektárnyi területen folytatódik a szúnyoggyérítési program - közölte a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivő-helyettese.
Puskás, a musical címmel nagyszabású zenés színházi produkció készült Szente Vajk rendezésében. A legismertebb magyar életéről szóló darab előbemutatója augusztus 20-án lesz az Erkel Színházban.
A megkérdezett szülők negyedének kellett új számítástechnikai eszközt vásárolnia a koronavírus-járvány idején a kapcsolattartáshoz, erre átlagosan 125 ezer forintot költöttek, míg közel kétharmaduk vásárolt valamilyen kiegészítőt, átlagosan 32 ezer forintért - ez derült ki a Budapest Bank legfrissebb reprezentatív kutatásából.
Emberölés bűntette és más bűncselekmények miatt rendelt el nyomozást a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtönben július végén történt haláleset ügyében - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség helyettes szóvivője az MTI megkeresésére hétfőn.
Aggasztónak találja Kemenesi Gábor, virológus a magyar járványhelyzet alakulását, szerinte nem szabad, hogy lankadjon az emberek figyelme: továbbra is kiemelten fontosnak tartja kézmosást, a maszkviselést és a megfelelő távolságtartást, különben szeptemberre újabb korlátozásokra számíthatunk
Újfajta sebességmérést vezetnének be Magyarországon – írja az Origo. Sándor Zsolt, közlekedésmérnök szerint már részben meg is van az átlagsebesség-mérés jogszabályi háttere.
A kormányfő azt javasolja, hogy az uniós egyezség ratifikációja során az Országgyűlés vitassa meg, hogy az elért eredmények elegendőek-e ahhoz, hogy azt a magyar törvényhozás támogassa.
Az egészségügyet is felügyelő emberi erőforrások minisztere aggodalommal fordult a nyilvánossághoz és közölte: vagy most megállítjuk a járványt, vagy visszatérnek az újabb szigorítások.
Az Országgyűlés elnökének, Kövér Lászlónak címzett részletes levélben számolt be Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Tanács júliusi ülésére kapott ötpontos parlamenti mandátum teljesítéséről, eszerint az első két célkitűzést teljesítette; a hetes cikkely szerinti eljárás lezárásának sincs akadálya; fontos lépéseket sikerült tenni a pénzügyi forr
A nyári szünidő alatt, a jól megérdemelt pihenésünket töltve veszítettünk a fegyelmezettségünkből – mondta Kásler Miklós videóüzenetében, arra reagálva, hogy az elmúlt napokban nőtt a magyar fertőzöttek száma, az NNK pedig kimutatta: nő a koronavírus a szennyvízben.