2008. július 10. csütörtök

júl. 10
16:12
Tenisz: cseh sikerek születtek a Budapest GP nyolcaddöntőjében (She)
A cseh Klára Zakopalová és honfitársa, Petra Kvitová is magabiztosan nyert a nyolcaddöntőben a Római Teniszakadémián zajló, 175 ezer dollár összdíjazású női tenisztornán.
júl. 10
16:14
Labdarúgó NB II: megvan az összes forduló párosítása (She)
A Magyar Labdarúgó-szövetségben elkészítették az NB II 2008?2009-es idényének sorsolását. Az első fordulót augusztus 9-re írták ki, az őszi szezon november 6-ig tart.
júl. 10
16:16
Vívó Eb: nem sikerült a döntőbe jutás a kardcsapatnak (She)
A hazai pályán vívó ukrán női kardcsapat 45:34-re győzött a magyar együttes ellen a kijevi Európa-bajnokság elődöntőjében.
júl. 10
16:30
Kosárlabda: megvannak a női Euroliga-csoportok (She)
A München melletti Freisingben megtartották az Euroliga idei csoportbeosztásának sorsolását ? olvasható a MiZo Pécs és az MKB-Euroleasing Sopron csapatának honlapján.
júl. 10
17:24
Tenisz: Marosi Katalin bejutott a Budapest GP negyeddöntőjébe (She)
Marosi Katalin meglepetésre legyőzte a harmadik helyen kiemelt bolgár Cvetana Pironkovát a Római Teniszakadémián zajló 175 ezer dollár összdíjazású női tenisztornán, így bejutott a negyeddöntőbe.
júl. 10
17:42
Vívó Eb: negyedik helyen zárt a női kardcsapat (She)
Nem volt esélye a franciák ellen a kijevi vívó Európa-bajnokság bronzmérkőzésén a magyar női kardcsapatnak, amely így végül negyedik helyen zárt.
júl. 10
17:42
Vívó Eb: negyedik a női kardcsapat (Metropol)
júl. 10
17:44
Tour de France: Riccardo Ricco nyerte a 6. szakaszt (She)
Az olasz Riccardo Ricco nyerte a Francia körverseny 6. szakaszát. Az összetettben eddig vezető Stefan Schumacher bukott, így elveszítette a sárga trikót.
júl. 10
18:18
Női kosárlabda EK: jó selejtezővel a Szegedhez kerülhet a Győr (She)
A SEAT Foton Győr a selejtezőbe, a Szeviép-Szeged pedig a 48 csapatos főtábla D-csoportjába került a női kosárlabda Európa Kupa 2008?09-es idényének müncheni sorsolásán.
júl. 10
18:36
Tenisz, Budapest GP: Arn Gréta is bejutott a legjobb nyolc közé (She)
Arn Gréta két játszmában, 6:2, 6:1-re legyőzte a szlovák Zuzana Kucovát, és ezzel Marosi Katalinhoz hasonlóan a legjobb nyolc közé jutott.
júl. 10
18:38
DVSC: döntött a német Duisburg, leigazolja Kouemahát (She)
Az MSV Duisburg döntött Dorge Rostand Kouemaha ügyében: a német csapat leigazolja a Debrecen kameruni légiósát ? áll a DVSC hivatalos honlapján.
júl. 10
18:54
Vívó Eb: ezüstérmes a magyar férfi párbajtőrcsapat Kijevben (She)
Ezüstérmet szerzett az Imre Géza, Kulcsár Krisztián, Boczkó Gábor, Kovács Iván összeállítású párbajtőrcsapat a kijevi vívó Európa-bajnokságon.
júl. 10
19:12
Ebben a körben Ricco nyert (Metropol)
Az olasz Riccardo Ricco nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny első hegyi szakaszát, míg összetettben a luxemburgi Kim Kirchen vette át a vezetést a német Stefan Schumachertől.
júl. 10
19:14
Vívó Eb: zárásként ezüstérem, összesen öt dobogós hely (Metropol)
A férfi párbajtőrözők révén éremmel - mégpedig ezüsttel - zárták a magyarok a kijevi vívó Európa-bajnokságot, melyen összesen ötször állhattak fel a dobogóra.
júl. 10
19:30
Formula-1: Massa a leggyorsabb a hockenheimi tesztek utolsó napján (She)
Három napon keresztül teszteltek a pilóták a hockenheimi pályán, amely a versenynaptárban következő Német Nagydíjnak is otthont ad.
júl. 10
19:32
Németország: fiatal brazil középpályással erősít a Leverkusen (She)
A Bayern Leverkusen leigazolta a brazil U20-as válogatott játékosát, Renatót a Flamengo együttesétől.
júl. 10
20:42
Vízilabda Eb: nyert helyzetből kapott ki a magyar csapat (She)
Végig vezetett ugyan a magyar női vízilabda-válogatott a málagai Európa-bajnokság elődöntőjében, de a spanyolok a bírók támogatását is élvezve fordítani tudtak, így ők jutottak a fináléba.
júl. 10
20:42
Inter: Mancini ment, Mancini jön (Infostart)
Az olasz bajnok Interhez szerződik Mancini, a Roma brazil futballistája.
júl. 10
21:00
Eb: Bronzéremért mérkőzhet a női vízilabda-válogatott (Infostart)
A magyar női vízilabda-válogatott a bronzéremért mérkőzhet szombaton a málagai Európa-bajnokságon, miután az elődöntőben 8-7-re kikapott a spanyol csapattól.
júl. 10
21:02
FC Barcelona: Laportán kívül a fél vezetőség lemondott (Infostart)
Az FC Barcelona 17 fős vezetőségének közel fele lemondott posztjáról, miután Joan Laporta elnök annak ellenére nem távozott posztjáról, hogy hétfőn elveszítette a bizalmi szavazást.
júl. 10
21:18
Felkészülési mérkőzések: Kovács Zoltán első győri találata (She)
Három élvonalbeli együttes is pályára lépett a mai nap folyamán.
júl. 10
21:36
Bosznia: Miroslav Blazevic lesz a szövetségi kapitány (She)
A 73 éves Miroslav Blazevic lesz a bosnyák labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A helyi szövetség elnöksége azt nem közölte, hogy a horvát nemzeti együttest 1998-ban világbajnoki bronzéremre vezető szakembert milyen feltételekkel és mennyi időre szerződteti.
júl. 10
21:38
Kerékpár: kolumbiai siker az Osztrák körverseny 4.szakaszán (She)
A kolumbiai kerekes, André Greipel végzett az élen az Osztrák kerékpáros körverseny negyedik szakaszán.
júl. 10
21:54
Barcelona: a vezetőség fele távozott, Laporta maradt (She)
júl. 10
22:12
Vízilabda Eb: Hollandia megverte Görögországot, így ötödik lett (She)
A holland válogatott végzett az ötödik helyen a málagai vízilabda Európa-bajnokságon, miután egy rendkívül változatos mérkőzésen 11?10-re győztek Görögország ellen.
júl. 10
22:14
Úszó ob: két országos csúcs született csütörtökön (She)
Két országos csúcs született a Komjádi uszodában zajló úszó országos bajnokság csütörtöki selejtezőiben.
júl. 10
22:16
Vízilabda Eb: Olaszország lesz a mieink ellenfele a 3. helyért (She)
A női elődöntőben Oroszország 8?5-re legyőzte az olaszokat, így az oroszok lesznek a spanyolok ellenfelei a fináléban, a mieink pedig az olaszokkal találkoznak a 3. helyért, szombaton.
júl. 10
22:30
Tenisz, Stuttgart: kiesett a hatodik helyen kiemelt Bolelli (She)
Az 568 ezer euró összdíjazású stuttgarti salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében az argentin Del Potro búcsúztatta a hatodik kiemelt olasz Simone Bolellit.
júl. 10
23:24
Spanyolország: a sajtó szerint Hleb Barcelonában folytatja (She)
Több spanyol forrás egybehangzóan állítja, Alekszandr Hleb már megegyezett a Barcelonával, és immár biztos, hogy a spanyol csapatban folytatja pályafutását.
júl. 10
23:42
MLS: David Beckham bekerült az amerikai liga álomcsapatába (She)
Az amerikai profi labdarúgó-bajnokág ligaválogatottja július 24-én az angol West Ham United ellen mérkőzik Torontóban, és a válogatottba bekerült a Los Angeles Galaxy angol sztárja, David Beckham is.