2012. február 3. péntek

febr. 3
18:39
Felkészülés: az ETO döntetlent játszott cseh élvonalbeli ellenfelével (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Győri ETO nemzetközi felkészülési mérkőzésen 2–2-t játszott a cseh élvonalbeli 1. FK Príbrammal. A találkozón kétszer is a cseh együttes került előnybe, ám a győriek mindkét alkalommal ledolgozták hátrányukat.
febr. 3
18:41
Újpest: Vermes és Dvorschák utazik Belekbe, Tajthy itthon marad (She)
Zoran Szpisljak, a labdarúgó NB I tizedik helyén álló Újpest vezetőedzője kijelölte a lila-fehérek Törökországba tartó keretét. A felépülőben lévő Vermes Krisztián elutazik az edzőtáborba, csakúgy, mint az újra egészséges Dvorschák Gábor, ellenben Tajthy Tamás itthon folytatja a felkészülést – derül ki az újpestiek hivatalos honlapjának beszámolójából.
febr. 3
18:42
Regényi Tamás az evezős szövetség új elnöke (Metropol)
Előbb visszahívták Mitnyan György elnököt és a teljes elnökséget, majd Regényi Tamás 43 éves jogászt, egykori országos bajnok versenyzőt választották meg Magyar Evezős Szövetség új első számú vezetőjének a szervezet pénteki rendkívüli közgyűlésén.
febr. 3
18:51
Megkezdődött a bérletárusítás a divízió I-es vb-re (Agroinform)
Megkezdődött pénteken a bérletárusítás az április 15-én rajtoló, ljubljanai divízió I-es jégkorong-vb mérkőzéseire.
febr. 3
18:57
Videó: a Pats-Giants, avagy a 46. Super Bowl - a kulisszák mögött (She)
Már csak egy mérkőzés van hátra a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2011–2012-es szezonjából: a 46. Super Bowl. A történelem ismétli önmagát, hiszen a négy évvel ezelőtti fináléhoz hasonlóan ezúttal is a New England Patriots és a New York Giants méri össze az erejét. Az NSO Tv-nek a mérkőzést közvetítő Sport Tv kommentátora, Faragó Richárd mesélt a kulisszák mögötti világról.
febr. 3
19:00
Már árusítják a divízió I-es hoki-vb bérleteit (Metropol)
Megkezdődött pénteken a bérletárusítás az április 15-én rajtoló, ljubljanai divízió I-es jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire, így a magyar csapat találkozóira is.
febr. 3
19:09
Döntetlennel kezdett Belekben az ETO (Agroinform)
A Győr 2-2-őt játszott felkészülési mérkőzésen a cseh bajnokság hatodik helyén telelő 1. FK Príbrammal.
febr. 3
19:15
Jégkorong: a magyarok a kapu mögül szurkolhatnak a ljubljanai vb-n (She)
Pénteken idehaza is megkezdődött a bérletárusítás az április 15-én rajtoló, ljubljanai divízió I-es jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire, így a magyar csapat találkozóira is.
febr. 3
19:17
Tenisz: Berdych és Tsonga simán, Simon döntő szettben nyert (She)
A Montpellier-ben zajló férfi tenisztorna negyeddöntőjében igencsak megszenvedett a második helyen kiemelt hazai Gilles Simon, aki közel háromórás mérkőzésen, döntő játszmában győzte le végül honfitársát, Guillaume Rufint.
febr. 3
19:19
Játékossors: a társa által dicsért Bodnárt tovább teszteli a Gaz Metan (She)
A román labdarúgó-bajnokság élvonalában szereplő Gaz Metan Medias tovább teszteli Bodnár Lászlót.
febr. 3
19:27
Szpisljak 27 játékot, köztük Vermes és Dvorschákot viszi Belekbe (Agroinform)
Vasárnap indul az Újpest FC a törökországi edzőtáborba.
febr. 3
19:33
Serie A: mégsem marad el a Roma-Inter, egy nappal később játsszák (She)
Mégsem marad el az Internazionale római vendégjátéka az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában: a milánói együttes szombat helyett vasárnap látogat az AS Romához.
febr. 3
19:45
A Barca a második családom - aláírás került Abidal szerződésére (Agroinform)
Eric Abidal aláírta új, 2013. június 30-ig szóló szerződését, ami opciós joggal tovább hosszabbítható 2015-ig.
febr. 3
19:51
Férfi kosár NB I: a Kecskemét újra könyörtelen házigazda volt (She)
A Kecskemét kiütéses győzelmet aratott a Kaposvár felett a férfi kosárlabda NB I decemberi 13. fordulójából péntek estére halaszott mérkőzésen.
febr. 3
19:53
Ökölvívás: Balzsay Károly áprilisban léphet újra kötelek közé (She)
A sport1tv.hu értesülései szerint a jelenlegi egyetlen magyar profi ökölvívó-világbajnok, Balzsay Károly április közepén visszatér a ringbe, és Dimitri Sartison ellen teszi kockára a WBA nagyközépsúlyú vb-koronáját.
febr. 3
19:55
Férfi kosárlabda: spanyol edző érkezett az Atomerőmű kispadjára (She)
Spanyol edzőt, a granadai Enrique Gutiérrez Garcíát bízta meg az Atomerőmű SE kosárlabda-szakosztálya az NB I-es férficsapat irányításával a szezon végéig – közölte pénteken Tóth János szakosztályvezető az MTI-vel.
febr. 3
19:57
Női kézilabda NB I: az Érd hat góllal győzött a Szekszárd otthonában (She)
Az Érd a papírformát érvényesítve 29–23-ra győzött a Szekszárd vendégeként a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.
febr. 3
20:09
Férfi kosár MK: a Szolnok idegenben megalapozta a továbbjutását (She)
A Szolnok 93–71–re győzött a Debrecen otthonában a férfi kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjének pénteki mérkőzésén, ezzel óriási lépést tett a továbbjutás felé.
febr. 3
20:11
Női kézilabda BL: Dániában győzött a Larvik a középdöntő nyitányán (She)
A címvédő Larvik győzelmével kezdődtek meg a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének küzdelmei. A norvég csapat a Győri ETO csoportjában 26–22-re nyert a dán Midtjylland otthonában.
febr. 3
20:21
Hat góllal nyert az Érd Szekszárdon (Agroinform)
Hatgólos győzelmet aratott a vendég Érd a Szekszárd felett a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.
febr. 3
20:23
Másfél hetes harc után ausztrál tinié lett Djokovics pólója (Agroinform)
Hosszú perlekedés után végre Melissa Cookhoz került az a póló, amelyet a szerb világelső viselt a melbourne-i döntőben.
febr. 3
20:27
Bundesliga 2.: Lázokék ellen tört meg a frankfurtiak rossz sorozata (She)
Szeptember után nyert először tétmeccset a német másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő FSV Frankfurt. A szenvedő fél Lázok János csapata, az MSV Duisburg volt, mely hazai pályán kapott ki 2–1-re. A magyar támadó a kispadról figyelhette a mérkőzést.
febr. 3
20:29
Szlovákia: az eddigi segédedző lett a megbízott szövetségi kapitány (She)
A 48 éves Michal Hippet bízták meg ideiglenes jelleggel a szlovák labdarúgó-válogatott irányításával.
febr. 3
20:31
NB II: négy játékos érkezett a Sopronhoz, köztük két Simon (She)
Négy játékost szerződtetett a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában szereplő Sopron – adta hírül a klub hivatalos honlapja. Bieder Gábor, Gyűrű László és Simon András a Győri ETO-tól érkezett, míg Simon Attila a Haladástól.
febr. 3
20:33
Tenisz: nagy csata után a tini rajongóhoz került Djokovics trikója (She)
Hosszú perlekedés után a 14 éves ausztrál Melissa Cookhoz került az a póló, amit Novak Djokovics, a világelső szerb teniszező viselt Melbourne-ben vasárnap, amikor az ausztrál nemzetközi bajnokság döntőjében közel hatórás küzdelemben legyőzte Rafael Nadalt.
febr. 3
20:39
Győzelem a bosnyákok ellen, de nem sikerült a feljutás (Agroinform)
Női teniszválogatottunk másodikként zárt négyesében a Fed Kupa euro-afrikai zónájában, így nem játszhat a feljutásért.
febr. 3
20:45
Fed-kupa: győztünk a bosnyákok ellen, de nem sikerült a feljutás (She)
A magyar női teniszválogatott 2–1-re nyert pénteken a bosnyákok ellen a Fed-kupa euro-afrikai zónájának harmadik csoportmérkőzésén az izraeli Eilatban, de másodikként zárt a négyesben, így nem játszhat a feljutásért.
febr. 3
20:47
Videó: Raúl újra a régi - zseniális trükk után sarkalt gólt az edzésen (She)
Raúl sokadvirágzását éli a német Schalke együttesében: a spanyol csatár ezúttal edzésen szerzett zseniális gólt sarokkal, úgy, hogy előtte a komplett védelmet „felültette”.
febr. 3
20:48
Fed Kupa: nem sikerült a feljutás (Metropol)
A magyar női teniszválogatott 2-1-re nyert pénteken a bosnyákok ellen a Fed Kupa euro-afrikai zónájának harmadik csoportmérkőzésén az izraeli Eilatban, de másodikként zárt a négyesben, így nem játszhat a feljutásért.
febr. 3
20:57
Magabiztos kecskeméti siker (Agroinform)
A Kecskemét 45 ponttal nyert a vendég Kaposvár ellen a férfi kosárlabda NB I 17. fordulójának pénteki mérkőzésén.
febr. 3
21:15
Norvég siker a Győr csoportjában (Agroinform)
A címvédő norvég Larvik győzött a dán Midtjylland otthonában a győri érdekeltségű középdöntős csoport nyitómérkőzésén.
febr. 3
21:21
Jégkorong Mol Liga: hősies Miskolc, ötödik meccs lesz a csíkiak ellen (She)
A hősiesen küzdő Miskolc Svasznek Bence góljával 1–0-ra legyőzte az alapszakaszgyőztes HSC Csíkszeredát a magyar-román jégkorongbajnokság, a Mol Liga elődöntőjének pénteki mérkőzésén, ezzel 2–2-re alakította a párharc összesített állását, és kiharcolta, hogy az ötödik mérkőzésen megküzdhessen a döntőbe jutásért.
febr. 3
21:33
Lázokék ellen szakadt meg a Frankfurt negatív szériája (Agroinform)
Az FSV Frankfurt 2-1-re győzött az MSV Duisburg otthonában, a frankfurtiak szeptember után nyertek ismét tétmérkőzésen.
febr. 3
21:39
Jégkorong, EBEL: a KAC a Volán ellen törte meg rossz sorozatát (She)
A Sapa Fehérvár AV 19 2–1-re kikapott a Klagenfurt otthonában az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) középszakaszának pénteki játéknapján. A KAC négy vereség után tudott újra győzni, míg a magyar csapat egymás után harmadszor vonult le vesztesként a jégről.
febr. 3
21:41
Darts: jól tartotta magát a magyar csapat, de nem sikerült a bravúr (She)
Kikapott a magyar dartscsapat a PDC által szervezett csapat-világbajnokságon. A hamburgi viadalon a Bezzeg Nándor, Kaufmann Krisztián duó a kanadai John Part, Ken MacNeil kettőssel szemben maradt alul (5–3).
febr. 3
21:51
Svasznek góljával győzött és egyenlített a Miskolc az elődöntőben (Agroinform)
A Miskolci Jegesmedvék csapata hazai pályán egy góllal legyőzte a Csíkszeredát, így 2-2-re alakította a párharcot.
febr. 3
21:53
Zsinórban harmadszor kapott ki a Volán (Agroinform)
A Sapa Fehérvár AV19 csapata egygólos vereséget szenvedett Klagenfurtban az osztrák jégkorongliga középszakaszában.
febr. 3
22:15
Eredivisie: Bas Dostnak mindegy, ő mínusz 13 fokban is bevágja (She)
A Heerenveen 4–3-ra legyőzte a Rodát a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 20. fordulójának péntek esti mérkőzésén. A bajnoki góllövőlistát vezető Bas Dost két góllal járult hozzá a győzelemhez.
febr. 3
22:27
Búcsúzott a negyedik kiemelt (Agroinform)
Nem jutott elődöntőbe a negyedik helyen kiemelt Richard Gasquet, Philipp Kohlschreibertől kapott ki két játszmában.
febr. 3
22:45
Gyengébb első félidő után kettővel nyert a Dortmund Nürnbergben (Agroinform)
A címvédő 2-0-ás sikerével a tabella élére ugrott,de a vele azonos pontszámmal álló Bayern és Schalke szombaton meccsel.
febr. 3
22:47
Mégsem marad el a Roma-Inter derbi, vasárnap rendezik (Agroinform)
Szombat helyett vasárnap rendezik a 22. forduló rangadóját, a Roma 15 órától fogadja az Internazionalét.
febr. 3
22:51
Videó: három dortmundi támogatta a nürnbergi kapuba a labdát (She)
Mint arról beszámoltunk, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a Borussia Dortmund 2–0-ra nyerni tudott az 1. FC Nürnberg vendégeként. A címvédő vendégek első gólját Sebastian Kehl szerezte egy remekbe szabott támadás végén, majd Lucas Barrios szerencsés találata alakította ki a végeredményt.
febr. 3
22:53
Bundesliga: a Dortmund két gólt szerezve győzött Nürnbergben (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a Borussia Dortmund 2–0-ra nyerni tudott az 1. FC Nürnberg vendégeként. A címvédő vendégek első gólját Sebastian Kehl szerezte egy remekbe szabott támadás végén, majd Lucas Barrios szerencsés találata alakította ki a végeredményt.
febr. 3
22:55
Tenisz: Gasquet elvérzett Montpellier-ben, Zágrábban elfogytak a horvátok (She)
A francia szurkolók nagy bánatára Richard Gasquet kikapott a montpellier-i férfi tenisztorna negyeddöntőjében, így az elődöntőben csak két játékos, Gaël Monfils és Gilles Simon képviseli a hazai színeket.
febr. 3
23:03
Robin Haase a nyolc között kiesett (Agroinform)
A holland versenyzőt a szlovák Lukás Lacko győzte le két játszmában a horvátországi fedettpályás férfi tenisztornán.
febr. 3
23:05
Veszélybe került Blanka Vlasic olimpiai szereplése (Agroinform)
Hiába műtötték meg Blanka Vlasicot, a horvát magasugrónő nem biztos, hogy ott lehet a londoni olimpián.
febr. 3
23:09
Férfi futsal NB I: a Vasas csak ijesztgetett, az ETO nem kegyelmezett (She)
A férfi futsal NB I 15. fordulójában a listavezető Rába ETO 8–4-re nyerni tudott a Vasas otthonában. A házigazdák többször is magukhoz ragadták a vezetést, ám huzamosabb ideig nem tudták megtartani, végül a győriek felőrölték őket. Az ETO új igazolása, Dos Santos négy gólig jutott, Harnisch Ákos neve mellett pedig három találat szerepelt.
febr. 3
23:11
Futsal Eb: a szerbek fergeteges mérkőzésen jutottak a nyolc közé (She)
Szerbia egészen elképesztő mérkőzésen vívta ki a negyeddöntőbe jutást a Horvátországban zajló futsal Európa-bajnokságon. A törököket simán legyőző orosz válogatott szintén továbbjutott csoportjából.
febr. 3
23:13
Lombard: megvan a negyedik érkező, korábbi Loki-csatár írt alá (She)
Megvan a labdarúgó NB I-ben szereplő Lombard negyedik téli szerzeménye: Szilágyi Péter pénteken aláírta kétéves szerződését – adta hírül a pápai klub hivatalos honlapja.