2016. május 19. csütörtök

máj. 19
17:07
Légiósok: Kalmárt viheti az edzője az új csapatához (She)
Helyi sajtóhírek szerint a német másodosztályban szereplő Karlsruhe érdeklődik Kalmár Zsolt iránt.
máj. 19
18:00
Roland Garros: Federer nem indul Párizsban (Agroinform)
1999 után fordul elő ismét, hogy egy major viadal főtábláján nem lesz ott Roger Federer.
máj. 19
18:12
Roland Garros: vége a nagy sorozatnak, Federer visszalépett (She)
Zsinórban 65 Grand Slam-tornán vett részt, de most véget ér a nagy sorozat:  Roger Federer bejelentette, hogy nem indul el az idei Roland Garroson. A svájci hátfájásra hivatkozva lépett vissza a vasárnap kezdődő párizsi nemzetközi versenytől.
máj. 19
18:30
Légiósok: „Mervó a pénz helyett a játékot választaná” – sajtóhír (She)
Lengyel lapértesülés szerint a következő napokban eldőlhet Mervó Bence sorsa. A Sion magyar támadója a Slask Wroclawnál kölcsönben szerepelt a tavaszi idényben, és a lengyel csapat szeretné, ha továbbra is őket erősítené.
máj. 19
18:32
Női kézi NB I: a Győr nyerte meg a döntő első felvonását (She)
A Győri Audi ETO KC hazai pályán 26–22-re nyert az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen a női kézilabda NB I döntőjének első mérkőzésén. A visszavágót május 24-én, kedden rendezik a Ferencváros otthonában.
máj. 19
18:48
Storck: még két-három poszt kérdéses (Metropol)
A 24 résztvevő válogatott szakvezetőjének legkésőbb május 31-ig kell kijelölnie 23 fős keretét.
máj. 19
18:50
Federer nem indul a Garroson (Metropol)
Legutóbb az 1999-es US Opentől lépett vissza, azóta sorozatban 65 Grand Slam-tornán lépett pályára.
máj. 19
18:54
EURO 2016: Még két-három poszt kérdéses - Storck (Agroinform)
A szövetségi kapitány szerint május 29-ére vagy 30-ára meglesz a végleges, 23 fős keret.
máj. 19
19:06
USA-Kanda és orosz-finn a döntőért (Metropol)
Amerika majdnem kikapott a csehektől, Kanada csúnyán elpáholta Svédországot.
máj. 19
19:06
Giro: Greipel újabb szakaszsikere, változatlan élcsoport (She)
André Greipel nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 12. szakaszát csütörtökön, a luxemburgi Bob Jungels pedig megőrizte első helyét összetettben.
máj. 19
19:08
Négygólos győri előny a döntőben (Metropol)
A visszavágót jövő kedden rendezik a Népligetben.
máj. 19
19:08
Franciaország: szívrohamot kapott David Ginola – sajtóhír (She)
A 49 éves David Ginola, aki korábban 17 alkalommal szerepelt a francia labdarúgó-válogatottban, csütörtök délután szívrohamot kapott – írja a Nice-Matin.
máj. 19
19:24
Úszó Eb: Kapás Boglárka aranyérmet nyert 800 gyorson (She)
A londoni vizes Európa-bajnokság úszóversenyének csütörtök esti programjában Kapás Boglárka 8:21.40-es idővel aranyérmet nyert a női 800 méteres gyorsúszás döntőjében.
máj. 19
19:26
Úszó Eb: Hosszú Katinka nyert 200 vegyesen, Verrasztó az 5. (She)
A londoni vizes Európa-bajnokság úszóversenyének csütörtök esti programjában Hosszú Katinka nyerte meg a 200 méteres női vegyes úszás döntőjét, Verrasztó Evelyn az 5. lett.
máj. 19
19:42
Kapás, Hosszú, Cseh – potyognak az érmek az Eb-n (Metropol)
A 4x200 méteres női váltó tönkreverte Európát. Bohus meglepetésre ezüstöt szerzett 50 méter háton.
máj. 19
19:48
Riói olimpia: Cristiano Ronaldo kihagyhatja a játékokat (Agroinform)
A szövetségi kapitány nem tartja valószínűnek, hogy Cristiano Ronaldo ott lesz 2016-ban Rióban.
máj. 19
20:00
Arsenal: foszforeszkálós citromsárga – itt az új mez? (She)
Kiszivárgott, hogy nézhet ki a Premier League-ezüstérmes Arsenal harmadik számú szerelése a következő szezonban.
máj. 19
20:15
Úszás: Hosszú Katinka 100 háton a második helyen zárt (She)
Hosszú Katinka a 200 méter vegyes úszás megnyerése után 100 háton is döntőzött a londoni Európa-bajnokságon, és nagy csatában a második helyen zárt.
máj. 19
20:17
Úszás: Cseh László aranyérmes, Kenderesi a 3. 200 pillangón (She)
Cseh László nyerte meg a férfi 200 méteres pillangóúszás fináléját a londoni Európa-bajnokságon. Kenderesi Tamás a 3. helyen végzett.
máj. 19
20:33
F1: kijelölték a Magyar Nagydíjon használható gumitípusokat (She)
A Pirelli a közepesen kemény, a lágy ás a szuperlágy gumikat kínálta fel az F1-es csapatoknak a július 24-i Magyar Nagydíjra.
máj. 19
20:35
MLS: továbbra is Kaká a legjobban kereső futballista (She)
Továbbra is a brazil Kaká az észak-amerikai bajnokság (MLS) legjobban kereső labdarúgója.
máj. 19
20:51
Úszó Eb: Bohus ezüstérmet nyert férfi 50 háton! (She)
Bohus Richárd a második helyen zárt a londoni vizes Európa-bajnokság férfi 50 méteres hátúszásának döntőjében.
máj. 19
20:53
Női kézi NB I: lépéselőnyben az Érd a bronzpárharcban (She)
Az Érd 25–21-re legyőzte a Debrecent a női kézilabda NB I bronzéremért vívott párharcának első mérkőzésén.
máj. 19
20:55
Chelsea: ennyiért maradt – ez elárulja, milyen ember Terry (She)
Mint arról beszámoltunk, John Terry, a Chelsea labdarúgócsapatának ikonja meghosszabbította egy évvel a szerződését Londonban, sajtóhírek szerint azonban ezzel egy nem mindennapi ajánlatnak fordított hátat.
máj. 19
21:09
Úszó Eb: aranyérmet nyert a 4x200-as női gyorsváltó is! (She)
A Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Kapás Boglárka, Hosszú Katinka összeállítású magyar válogatott az 1. helyen zárta a 4x200 méteres gyorsúszás döntőjét a londoni Európa-bajnokságon.
máj. 19
21:45
Jégkorong-vb: a németek ráijesztettek az oroszokra (She)
A német válogatott ráijesztett Oroszországra a jégkorong-világbajnokság negyeddöntőjében, egy harmad után még vezetett a házigazda ellen, de az oroszok négy góllal válaszoltak, és készülhetnek a Finnország elleni elődöntőre. A másik esti mérkőzésen Kanada 6–0-val valósággal elsöpörte Svédországot.
máj. 19
21:51
Vizes Eb: Négy arany - szenzációs napot zártunk (Agroinform)
Megállíthatatlanok voltak a magyar úszók a londoni vizes Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján.
máj. 19
22:03
Úszó Eb: a fantasztikus nap után toronymagasan az élen állunk! (She)
Fantasztikus napot zártak a magyar úszók a londoni vizes Európa-bajnokság csütörtöki programjában: a mieink négy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot nyertek, és toronymagas éllovassá léptek elő az éremtáblázaton!
máj. 19
22:18
Válogatott: „A magyar csapat erőssége, hogy egységes” (She)
Egységes és erős magyar csapat ellen készül Michel Dussuyer, az elefántcsontparti labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.
máj. 19
22:36
Bundesliga: döntetlen az osztályozó első mérkőzésén (She)
A 2016–2017-es szezon első osztályú tagságért harcol az osztályozón a Frankfurt és a Nürnberg. Az első felvonáson 1–1-es döntetlen született a Frankfurt otthonában. Huszti Szabolcs végigjátszotta a találkozót, Stieber Zoltán nem lépett pályára.
máj. 19
22:54
Darts PL: Van Gerwen a bajnok, agyonverte Taylort a döntőben (She)
Michael van Gerwen győzelmével ért véget a darts Premier League 2016-os idénye. A londoni fináléban a szenzációsan dobó holland világelső az elődöntőben Adrian Lewist, majd a döntőben a legendát, Phil Taylort is hatalmas fölénnyel múlta felül.