Ezernégyszáz kilométeres fénystaféta indul csütörtökön napnyugtakor Szegedről, az emberek által egymásnak továbbított fényjelek várhatóan két óra alatt járják körbe az országot.
A Föld legszárazabb térségében is létezik élet - bizonyították chilei kutatók, akik eredményeiket az Environmental Microbiology Reports című szaklapban mutatták be.
A technológiai fejlődés társadalmi hatásairól vitáznak korunk legismertebb gondolkodói, köztük Philip Zimbardo, a Standford Egyetem viselkedéskutató professzora és Niail Ferguson neves brit történész az első Brain Bar Budapest Fesztiválon június 4. és 6. között Budapesten.
Maroknyi bronzkori őstől származik az európai férfiak többsége - erre a következtetésre jutottak a Leicesteri Egyetem genetikusai, akik a kutatásról a rangos Nature Communications folyóiratban jelentették meg tanulmányukat.
Amerikai kutatók megfejtették, hogy hová "tünteti el" a Csendes-óceán a globális felmelegedés következtében keletkező többlet hőt, amelyet, mint kiderült, az Indiai-óceánnak "passzol át".
Amerikai kutatók megkérdőjelezték annak a korábbi vizsgálatnak az eredményeit, amely szerint fiatal egerek vérében található GDF-11 nevű fehérje "megújítja" az idősebb egerek izomzatát.
Megerősítették, hogy a legrégibb, 3,3 millió éves kőszerszámokat fedezték fel Kenyában. Az ősi kőeszközök új kérdéseket vetnek fel az ember és az emberi agy evolúciójáról.