A legtöbb kórházat Komárom-Esztergom megyében veszi át az állam május 1-jével az önkormányzatoktól. A komáromi, a kisbéri, a tatai, az oroszlányi és a dorogi kórház átvételével az intézményvezetőktől kapott adatok szerint a megyében 1185 aktív ágyból 1016 marad meg, a krónikus ágyak száma 731-ről 846-ra bővül, és több helyen jönnek létre új osztályok, illetve nappali ellátást biztosító részlegek.
Fonyód legújabb számvevőszéki vizsgálata szerint az önkormányzat pénzügyi egyensúlya rövid távon is veszélyeztetett, de az is igaz, hogy 2006 óta nem volt a település gazdálkodása olyan stabil, mint napjainkban, hiszen a hat évvel ezelőtti 108 százalékos eladósodottságát 70 százalék alá küzdötte - mondta Hídvégi József fideszes polgármester az MTI-vel.
Az észak-amerikai baseballbajnokság (MLB) 24. játéknapján a St. Louis Cardinals kiütötte a Milwaukee Brewerst. A Colorado Rockies 18 pontot szerzett a New York Mets ellen. Az LA Angels, a Minnesota és a Miami is pocsék formában van.
Ezüstérmet szerzett szombaton a plusz 100 kg-os súlycsoportban Bor Barna a cseljabinszki cselgáncs Európa-bajnokságon, az olimpiai kvalifikációs sorozat utolsó állomásán.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hivatalos tájékoztatása szerint Körösszakálon 31,3°C-ot mértek, így több mint 1°C-kal megdőlt az 1947-ben Pécsen mért hőmérsékleti rekord - tájékoztatott az idokep.hu.
Czink Melinda és Marosi Katalin győzött szombaton a 220 ezer dollár összdíjazású Budapest Grand Prix, salakpályás női tenisztorna selejtezőjének első fordulójában.
Az olasz vízilabda bajnokság (Serie A1) elődöntőjében a Ferla Pro Recco a szebb napokat is megélt CN Posillipóval találkozik. Benedek Tibor minden bizonnyal játszani fog a Pro Reccóban. A másik ágon az AN Brescia a Savonával került össze.
A német elsőosztály, a Bundesliga 33. fordulójában már szinte minden eldőlt. Egyedül az utolsó Európa Ligás hely kérdéses még az utolsó fordulóban. A kiesésrt már csak osztályozón kerülheti el a Hertha.
Az Egészségbiztosítási Alap bevételei az előirányzotthoz képest 4 milliárd forintos többletet mutat, a kiadási oldalon pedig 8 milliárd forintos megtakarítást sikerült elérni az első negyedévben.
A Microsoft szerint az innováció egyik gátja a szoftverkalózkodás, mivel a hamisítás és kalózkodás sok újítónak veszi el a kedvét attól, hogy ötletét megossza a világgal.
Victor Pontát, a román Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökét kérte fel kormányalakításra Traian Basescu államfő, aki ezt péntek este, a parlamenti pártokkal folytatott konzultáció után jelentette be Bukarestben.
Mogyoród - Mindig is imádta a jó és gyors kocsikat Erdei Zsolt (37), ám ezúttal olyat is kipróbálhatott, amelyben nem kellett attól tartania, hogy baleset éri.
Vajon helyrebillentheti-e a Pixar műhely Merida, a bátor című új animációja a Disney közelmúltban elszenvedett kétszázmilliós bukását? A John Carter című sci-fi kudarca után nem kis nyomás nehezedik a pixaros alkotókra.
Három csapat is négy gólig jutott a 36. fordulóban, ám egyedül az Everton szerzett vele győzelmet. Nagy verést kapott a negyedik helyezett Newcastle a kiesés elől menekülő Wigan otthonában, pontokat hullajtott el az Arsenal.
Lemond a GYSEV Zrt. vezérigazgatói posztjáról a vasúttársaság májusi közgyűlésén Dávid Ilona - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) kommunikációs főosztálya szombaton az MTI-vel. A leköszönő vállalatvezető a MÁV új elnök-vezérigazgatója lehet majd.
Kína eddigi legnagyobb olajfoltért járó szennyezési bírságát vetették ki az amerikai ConocoPhillipsre (CP) és partnerére, a kínai Cnooc olajvállalatra. A 269 millió dollárnak megfelelő büntetést a...
Mélységesen felháborította az MKB Veszprém kézilabdaklubot, a csapat szurkolóit és játékosait, hogy a Győri Ítélőtábla pénteken kihirdetett jogerős ítéletében jelentősen enyhítette a három fővádlott büntetését a Marian Cozma megölése miatt folyó perben.
Online újságok alkalmazásban álló újságíróknak adták ki magukat a rendőrség által letartóztatott szélhámos kínaiak - adta hírül a kínai média szombaton.
Egyre kevesebb élelmiszer, benzin, gyógyszer és műszaki cikk fogy - a hazai kiskereskedelem súlyos vérveszteséget szenvedhet el az idén, azok a területek, ahol forgalomnövekedést regisztráltak, jórészt importárukkal dolgoznak, így gyarapodásuk oka a gyenge forint.
Hárommiliárd forintért 8-10 ballibeláris időkben kötött úgynevezett PPP-szerződést szüntetne meg a fejlesztési tárca, amely faragna a Művészetek Palotája 11 milliárd forintos éves díján is - írja a Magyar Nemzet szombaton.
Kihúzták az Ötöslottó 17. heti nyerőszámait. Mivel ezen a játékhéten sem volt telitalálat, így a jackpot összege tovább halmozódik. A következő játékhéten 3 milliárd 50 millió forint keresi majd szerencsés gazdáját....
A BoxingONE Championship – közép-európai amatőr ökölvívó csapatbajnokság pénteki versenynapján a címvédő „Komárno Sharks” a ligaújonc „Spartak Subotica” csapatát fogadta.
A cseljabinszki cselgáncs Európa-bajnokság pénteki napján az első fordulóban búcsúzott Csoknyai László (81 kg) megszerezte a kvótát a londoni olimpiára.
Vízre a hajókat, kezdődik a „sárkányszezon”! Május 12-én a hagyományoknak megfelelően a győri Aranyparton indul a hétfordulós Roadshow, amely ismét megmozgatja Magyarországot.
Mélységesen felháborította az MKB Veszprém kézilabdaklubot, a csapat szurkolóit és játékosait, hogy a Győri Ítélőtábla pénteken kihirdetett jogerős ítéletében jelentősen enyhítette a három fővádlott büntetését a Marian Cozma megölése miatt folyó perben.