Az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatója minden, a testület által vizsgált témával összefüggésben felmentette titoktartási kötelezettsége alól Szilvásy György volt titokminisztert - írja a Magyar Nemzet.
A 300 négyzetméteresnél nagyobb teljes alapterületű, napi fogyasztási cikkeket árusító üzleteknél, az árusítótér minden megkezdett 10 négyzetmétere után egy személygépkocsi elhelyezését biztosító parkolót kellene létesíteni, kétszer annyit, mint a jelenlegi szabályozás szerint. Az erről szóló rendelet tervezet a kormány honlapján jelent meg.
Az elmúlt három év eredményeit ismertető kiadványt készített a főváros, a füzetet 300 ezer budapesti háztartásba juttatják el december elején. Tarlós István főpolgármester közben megismételte, hogy az MSZP főpolgármester jelöltje korlátolt, mert például az ingyen BKV javaslatával egyszer már bizonyította, hogy teljesen alkalmatlan Budapest vezetésére. Horváth Csaba erre azt mondta, hogy nem akar…
Megöltek egy férfit péntek este egy vecsési sörözőben, a tettes elmenekült a helyszínről, de a rendőrök két órán belül elfogták - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szombaton a rendőrség honlapján.
Állatkínzás miatt feljelentést tett ismeretlen tettes ellen Helmeczy László. Az ügyvéd, aki egyben a nyírbátori székhelyű, 6-os számú választókerület Együtt–PM színeiben induló jelöltje is, azt mondja, hogy egy múlt heti tüntetésre pórázon vezették a libákat, és némelyiknek össze is kötözték a szárnyát, vagyis: gágogásra ösztönözték őket. Azt is mondta, hogy a videón – közmunkások mellett – több…
Gyanús BMW-t látott egy szemtanú azon a kerékpárúton, ahol szeptember 25-én este brutális kegyetlenséggel meggyilkolták a szokásos napi távján kocogó K. Krisztinát – írja a Blikk.
Több mint hét év után a játékvezető beismerte, sem ő, sem az asszisztensei nem látták, hogy Zinedine Zidane a 2006-os futball-világbajnokság döntőjében mellbe fejelte Marco Materazzit. Zidane-t a negyedik játékvezető miatt állították ki.
Két kilogrammnyinál több, kábítószernek minősülő kenderlevelet és hét tő növényt találtak a rendőrök pénteken egy tokodaltárói házban - tájékoztatta a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság szombaton az MTI-t.
A havi kétszeri ingyenes készpénzfelvételi lehetőséget igénylőknek december elsejétől nyílik módjuk arra, hogy nyilatkozzanak a bankoknál, legkorábban februárban lehet majd élni a lehetőséggel.
Egy halottat találtak egy égő családi ház oltása közben szombaton Mélykúton - közölte a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel.
A havi kétszeri ingyenes készpénzfelvételi lehetőséget igénylőknek december elsejétől nyílik módjuk arra, hogy nyilatkozzanak a bankoknál, legkorábban februárban lehet majd élni a lehetőséggel.
A 300 négyzetméteresnél nagyobb teljes alapterületű, napi fogyasztási cikkeket árusító üzleteknél, az árusítótér minden megkezdett 10 négyzetmétere után egy személygépkocsi elhelyezését biztosító parkolót kellene létesíteni, kétszer annyit, mint a jelenlegi szabályozás szerint. Az erről szóló rendelet tervezet a kormány honlapján jelent meg.
A Bajnai Gordon elleni tüntetéseken felhasznált libák politikai foglyok, kampányeszköznek használják őket – ezt Helmeczy László mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Már több mint 30 esetben kérték, hogy a katasztrófavédelem jelöljön ki az ideiglenes szemétszállításra alapvetően önként vállalkozó, más, közeli településeken hasonló tevékenységet folytató közszolgáltatót. A kéményseprő-ipari közszolgáltatások kapcsán a kormány a hulladékszállításhoz hasonló lépésre készül - mondta el a Népszabadságnak Bakondi György, a BM Országos Katasztrófavédelmi…
A hatóságok letartóztattak egy 55 éves rendőrt, aki a gyanú szerint nemcsak meggyilkolt és feldarabolt egy férfit, hanem még evett is belőle. A két férfi egy kannibál honlapon ismerkedett meg.
Irán nem szereli le nukleáris fejlesztési létesítményeit, de nem is törekszik atomfegyverek előállítására - mondta a Financial Timesnak Haszan Róháni iráni elnök.
Vitában is, humorban is fáradhatatlan, egyszerre kérlelhetetlen és szelíd, interjúról interjúra váltogatja a hangját, mégis természetes. Ma jelenik meg Kálmán Olga Egyenes beszéd című könyve. Éppen a 18. születésnapjára.
Több mint harminc emberrel a fedélzetén lezuhant egy mozambiki utasszállító repülőgép. Az Angolába tartó gép roncsait megtalálták, a fedélzeten tartózkodó összes ember életét vesztette - jelentette be a namíbiai rendőrség szombaton.
Hadházy Ákos az LMP színeiben folytatja a politikai munkáját - jelentette be Keresztes László Lóránt pártigazgató szombaton, budapesti sajtótájékoztatón. A korábban fideszes önkormányzati képviselő ugyanakkor nem lépett be az ellenzéki pártba.
Előzetes letartóztatásba helyezte a Kaposvári Járásbíróság azt a 22 éves férfit, aki ellen egy csecsemő megölése miatt indult eljárás - tájékoztatta Orbán Zoltán, a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense szombaton az MTI-t.
Az Európai Unió illetékeseihez fordul a Demokratikus Koalíció (DK) a NAV-ügyben, mert az ellenzéki párt szerint a magyar szervek nem tudnak független és ellenőrizhető vizsgálatot biztosítani.
Az Együtt-PM szerint a 16 százalékos egykulcsos személyi jövedelemadó a "Fidesz ősbűne", mert a magyar emberek többsége rosszul járt azzal, továbbá munkahelyek tízezreit szüntette meg és fiatalok vándoroltak el miatta.
A debreceni város- és cégvezetők floridai utazásából legfeljebb annyit profitált Debrecen, hogy a vezetők kipihenték magukat - ezt Varga Zoltán mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.